Toneelvereniging S.T.E.C. gaat weer de planken op
OOST-SOUBURG – Na een tijd van lockdowns en het sluiten van ’t Zwaantje, het vaste honk van S.T.E.C., gaat de toneelvereniging weer de planken op. Zaterdag 15 april om 20 uur en zondag 16 april om 15 uur brengt S.T.E.C. de komedie ‘De Schoonmakers’ in De Blazer aan de Ritthemsestraat.
S.T.E.C. stond in november 2019 voor het laatste op het toneel van ’t Zwaantje met de komedie ‘Allemaal toneel’ ter gelegenheid van het zeventigjarig bestaan van de toneelvereniging. Een volgende productie stond gepland voor het voorjaar van 2020 maar door het uitbreken van de coronapandemie en de lockdowns die dit teweeg bracht konden er geen uitvoeringen meer worden georganiseerd.
’t Zwaantje
Terwijl de hele culturele sector platlag als gevolg van de coronamaatregelen werd de toekomst van ’t Zwaantje ook met de dag onzekerder. Duidelijk kwam er voor S.T.E.C. toen er in mei 2021 een groot bord ‘te koop’ aan de gevel van het buurthuis werd gehangen. Er brak een moeilijke tijd aan voor S.T.E.C. Niet alleen was de toneelvereniging na zeventig jaar het vertrouwde honk ’t Zwaantje kwijt, maar verkeerde het land ook nog steeds in lockdown. Na opheffing van de coronamaatregelen heeft S.T.E.C. de draad weer opgepakt en is begonnen met de repetities voor ‘De Schoonmakers’. Na maanden van repeteren werd het vinden van een geschikte locatie om het stuk te spelen steeds nijpender. In overleg met de gemeente Vlissingen kwam het Scheldemond College als speellocatie in beeld, maar dit bleek bij nader inzien minder geschikt. In samenwerking met Vlijt en Volharding is een oplossing gevonden en kan S.T.E.C. terecht in De Blazer aan de Ritthemsestraat. Per optreden zijn er zestig plaatsen beschikbaar. Na afloop van de voorstellingen is er gelegenheid om nog wat te drinken in De Blazer.
De Schoonmakers
In de komedie ‘De Schoonmakers’ zijn drie mannen en twee vrouwen werkzaam op de afdeling huishouding van een middelgrote onderwijsinstelling. Ze komen na de zomervakantie weer voor het eerst op hun werk. Normaal gezien zijn ze altijd met z’n vijven, maar één van hen, Adrie, komt niet opdagen. Groot is de schrik als ze er achter komen dat Adrie dood op het toilet zit. Wat is er gebeurd en wat moeten ze nu doen? En waarom heeft niemand hem eerder gemist? Het hoofd van de school laat zich ook even zien, maar hij is de dapperste niet en laat graag alles over aan de schoonmakers. De conciërge komt ook nog even langs om het gebouw te controleren voor de eerste schooldag begint. Hij wil maar niet weg en drijft sommige schoonmakers tot het uiterste. Een absurde komedie met sterk uiteenlopende types, een vreemd verhaal en een verrassende ontknoping. ‘De Schoonmakers’ is geschreven door Marcel Kragt en wordt geregisseerd door Ineke Verduijn. Kaarten kosten 7,50 euro en zijn te koop bij De Sierspeld in de Kanaalstraat.
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - Op zaterdagavond is op de Commandoweg in Vlissingen een caravan volledig uitgebrand. Bij het incident is niemand gewond geraakt.
1 dag geledenVLISSINGEN - De samenwerking tussen de gemeente Vlissingen en ontwikkelaars Leythouse en Fullhouse is woensdag getekend voor de ontwikkeling van De Machinewerf op het Scheldekwartier in Vlissingen. Dit project bestaat uit circa honderdvijftig grondgebonden stadswoningen en appartementen in een mix van koop en huurwoningen in de vrije sector.
5 dagen geledenVLISSINGEN - De politie waarschuwt burgers om op te passen voor nepagenten en nepbankmedewerkers. Die waren in ieder geval in Vlissingen en omgeving actief.
6 dagen geledenOOST-SOUBURG - Zondagnacht rond 3.00 uur is een vrouw gewond geraakt bij een verkeersongeval in de Burgemeester Stemerdinglaan in Oost-Souburg. Zij reed op haar elektrische fiets toen ze in botsing kwam met een tegemoet komende auto. De automobilist reed door.
6 dagen geledenVLISSINGEN - Op de kruising van de President Rooseveltlaan en de Beatrixlaan in Vlissingen is maandagavond een voetganger door een auto aangereden. Het slachtoffer liep geen noemenswaardige verwondingen op.
6 dagen geledenOOST-SOUBURG - Inloophuis de Ontmoeting in Oost-Souburg is vrijdag (14 november) open van 13.30 tot 16.30 uur.
1 week geledenVLISSINGEN - De politie heeft afgelopen nacht een 40-jarige Vlissinger aangehouden voor het bezit van een vuurwapen. Agenten wilden de man, die met hoge snelheid op een fatbike reed, controleren toen hij er vandoor ging. De man bleek later ook drugs en een mes bij zich te hebben.
1 week geleden