Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toneeltalent Jari speelt stiefzoon van Michiel de Ruyter: ‘In het begin ben ik even zenuwachtig, maar het gaat altijd goed’

Toneeltalent Jari speelt stiefzoon van Michiel de Ruyter: ‘In het begin ben ik even zenuwachtig, maar het gaat altijd goed’

HEINKENSZAND – Weekblad de Bode volgde vorig jaar de voorbereidingen van Muziektheater Zeeland voor de musical ‘Michiel de Ruyter’ op de voet, maar door corona viel het hoogtepunt van het 75-jarig bestaan in het water. Het inmiddels 76-jarig gezelschap hoopt nu op een uitvoering in november. Weekblad de Bode blijft het volgen. Was vorige keer het oudste lid, Jan Fortie, aan het woord, nu is het de beurt aan het jongste lid; Jari van Nieuwenhuijzen (12).

Jari woont met zijn ouders en broertje in Heinkenszand en heeft volgens zijn moeder de weg naar het podium al op jonge leeftijd gevonden. Als kleuter verbaasde en ontroerde hij, tijdens een schooloptreden, zijn juffen met een zelfgekozen lied. “Ik zat op de Telekids Musicalschool”, vertelt Jari. “Daar ben ik in 2016 begonnen en ik heb daar veel geleerd. Mijn moeder zag in 2018, toen was ik negen, dat het Muziektheater iemand zocht voor een rol in Ciske de Rat. Ik heb auditie gedaan en zat bij de laatste vijf. Ik kreeg helaas niet de hoofdrol, maar vond het een hele leuke ervaring en toen ben ik in het ensemble gegaan”.

Bootsjongen

Jari vindt het moeilijk om te zeggen wat hij leuker vindt, maar als hij moet kiezen, kiest hij toch voor toneelspelen. “Ik sta graag op het podium. In het begin ben ik zenuwachtig, maar het gaat altijd goed. Soms is het moeilijk om een stuk te spelen. Je moet je inleven en tekst onthouden. Dat gaat mij gelukkig goed af. Ik begin nu de baard in de keel te krijgen, dus het is afwachten hoe het zingen gaat. Na de zomervakantie zijn de repetities weer begonnen. Elke woensdag en soms op zaterdag komen we samen. We repeteren in Heinkenszand en Goes. Het is leuk om elkaar weer te zien. Wel moeten we alles een beetje opnieuw in ons hoofd zien te krijgen, want het was zo lang geleden”.

In Michiel de Ruyter speelt Jari de stiefzoon van Michiel en de rol van bootsjongen. “Ik heb tekst en ik zing, maar niet solo. Dat vind ik niet erg. Ik heb de rol van bootsjongen erbij gekregen, omdat een paar mensen na de coronaperiode niet zijn teruggekomen. Dat is wel jammer, want het is een gezellige groep. We hebben veel zin in de première op 12 november. Het zou leuk zijn om later een professional te worden, maar dat is lastig. Ik doe nu tweetalig VWO op het Goese Lyceum en ik volg het kunst&cultuurprofiel. Misschien ga ik op school ook wel bij de toneelgroep, maar dat moet ik nog even afwachten”.

Meer uit Beveland

Vlaketunnel en Dampoortaquaduct wegens werkzaamheden twee nachten dicht

MIDDELBURG - Rijkswaterstaat voert in mei onderhoud uit aan de Vlaketunnel bij Kapelle en het Dampoortaquaduct bij Middelburg. Ze kondigt afsluitingen aan om weggebruikers te attenderen op een langere reistijd.

14 uur geleden
Groene Pluim voor timmerfabriek De Mol

HEINKENSZAND - Timmerfabriek De Mol uit Heinkenszand heeft de Groene Pluim ontvangen voor haar opvallende inzet op het gebied van duurzaamheid en sociaal beleid. Wethouder Arno Witkam van de gemeente Borsele reikte de erkenning uit aan eigenaar Marco Traas.

17 uur geleden
Waterschap Scheldestromen houdt ruim acht miljoen euro over aan 2024

GOES - De jaarrekening over 2024 van waterschap Scheldestromen is opgemaakt. Van de begroting à ruim 165 miljoen euro is 8,2 miljoen euro overgebleven.

18 uur geleden
‘Uit Noord-Beveland ontbreken nog veel verhalen’

GOES - "Vrijheid is niet vanzelfsprekend." Met die woorden vat Stef Traas, directeur van het Bevrijdingsmuseum Zeeland in Nieuwdorp, de kern van zijn missie samen. 

20 uur geleden
Europa Kinderhulp zoekt vakantieouders in Zeeland

GOES - Europa Kinderhulp biedt vakanties bij vakantiegezinnen aan voor kinderen uit diverse Europese landen. Maar er is ook een groeiende groep kinderen uit Nederland die een onbezorgde vakantie goed kunnen gebruiken. In o.a. Zeeland wordt er daarom nu alvast gezocht naar gezinnen die komende zomer een kind willen uitnodigen.

1 dag geleden
Nieuwe hoogspanningsverbinding tussen Rilland en Borsele in gebruik, weghalen 104 oude masten begint

BORSSELE/RILLAND - Netbeheerder Tennet heeft de nieuwe 380 kV-hoogspanningsverbinding tussen Borssele en Rilland officieel in gebruik genomen. 'De transportcapaciteit van de bestaande 380 kV-verbinding tussen Borssele en Rilland is hiermee meer dan verdubbeld', laat Tennet weten. Nu de nieuwe masten klaar zijn, kan het afbreken van de oude beginnen.

1 dag geleden
Meld je aan als mantelzorger in Borsele

BORSELE - Woon je in de gemeente Borsele en zorg je wekelijks voor een naaste? Dan kun je je inschrijven als mantelzorger bij het Welzijnshuis Borsele. Inschrijven kan al vanaf 6 jaar via www.welzijnshuisborsele.nl.

1 dag geleden