TomTom fors hoger na cijfers op afwachtend Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Navigatiedienstverlener TomTom ging vrijdag flink omhoog op de Amsterdamse beurs na goed ontvangen kwartaalcijfers. Verder kijken beleggers vooral uit naar de kwartaalresultaten van de grote Amerikaanse banken JPMorgan Chase, Wells Fargo en Citigroup later op de dag. Daarmee wordt het cijferseizoen op Wall Street echt geopend.
De Amsterdamse AEX-index noteerde in de vroege handel 0,1 procent lager op 759,54 punten. De MidKap won 0,1 procent tot 941,60 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt gingen tot 0,3 procent vooruit.
TomTom kreeg er ruim 8 procent bij op het Damrak. Het bedrijf boekte in de eerste drie maanden een nettowinst, na periodes van verliezen die daaraan voorafgingen. De navigatietechnologie van het bedrijf won marktaandeel onder autofabrikanten, die ook nog eens meer wagens produceerden. Tegelijkertijd profiteerde TomTom van kostenbesparingen als gevolg van een eerdere reorganisatie, die honderden medewerkers hun baan kostte.
Aandelen Philips
In de AEX verloor Philips 3,4 procent en daarmee was het de grootste daler in de hoofdindex. De Amerikaanse medische toezichthouder FDA zegt zich zorgen te maken over het tempo van de terugroepactie voor slaapapneu-apparaten van Philips. Het medische technologiebedrijf rapporteert namelijk een getal dat niet alleen de vervangen apparaten betreft, maar ook vervangingskits die door Philips naar Amerikaanse reparatiecentra zijn gestuurd.
Verder was de producent van ladders, trappen en steigers Alumexx een opvallende daler bij de lokale fondsen. Beursexploitant Euronext gaat de notering van zes kleinere bedrijven op Beursplein 5 beëindigen. De fondsen zitten al sinds april 2021 op het zogeheten strafbankje, omdat ze geen accountant hebben die hun jaarrekening controleert. Donderdag verliep de deadline om alsnog aan die eis te voldoen, aldus Het Financieele Dagblad. Alumexx behoort tot die bedrijven en kelderde 11 procent.
Euro- en oliekoersen
De olieprijzen gingen vrijdag licht omhoog en liggen op koers voor de vierde week met winsten op rij. Een vat Amerikaanse olie werd 0,2 procent duurder op 82,28 dollar en Brentolie kostte iets meer op 86,14 dollar per vat.
De euro noteerde 1,1062 dollar. Daarmee staat de euro op het hoogste niveau in meer dan een jaar tegenover de dollar.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben donderdag veel van hun eerdere verliezen goedgemaakt. De belangrijkste beursgraadmeters eindigden niet ver van hun slotstanden van een dag eerder, terwijl eerder op de dag nog aanzienlijke verliezen op de koersenborden stonden. De hoop op een spoedige opening van de Straat van Hormuz nam toe.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert een importheffing van 100 procent in op gepatenteerde medicijnen en farmaceutische ingrediënten. Voor farmaceutische producten uit de Europese Unie en een aantal andere landen geldt een veel lager tarief, van 15 procent.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederland moet bij een eventuele militaire bijdrage aan het openen van de Straat van Hormuz de veiligheid van schepen en zeevarenden vooropstellen. Dat stelt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) in reactie op de Nederlandse bereidheid mee te doen aan een missie voor vrije doorvaart in de zeestraat bij Iran.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ratingbureaus zijn iets positiever geworden over het moederbedrijf van doe-het-zelfketens Praxis en Brico, maar zien nog altijd risico's. Deze onderneming, Maxeda, kwam onlangs onder financiële druk te staan en sloot een overeenkomst met schuldeisers.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan importheffingen op producten gemaakt met staal en aluminium te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Naar verwachting komt president Donald Trump snel met een bekendmaking over deze heffingen, mogelijk al donderdag.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten staan vierkant achter Panama en kijken ernaar uit "om de economische samenwerking met deze belangrijke partner te verstevigen". Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio in reactie op het nieuws dat China Panamese schepen zou vasthouden.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden verlies gesloten. De AEX-index drong een deel van de eerdere verliezen terug. Mogelijk dat uitlatingen van de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken voor enig optimisme zorgden. Hij zei met Oman te werken aan een protocol voor het monitoren van het scheepsverkeer in de Straat van Hormuz.
5 uur geleden