Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TomTom fors hoger na cijfers op afwachtend Damrak

TomTom fors hoger na cijfers op afwachtend Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Navigatiedienstverlener TomTom ging vrijdag flink omhoog op de Amsterdamse beurs na goed ontvangen kwartaalcijfers. Verder kijken beleggers vooral uit naar de kwartaalresultaten van de grote Amerikaanse banken JPMorgan Chase, Wells Fargo en Citigroup later op de dag. Daarmee wordt het cijferseizoen op Wall Street echt geopend.

De Amsterdamse AEX-index noteerde in de vroege handel 0,1 procent lager op 759,54 punten. De MidKap won 0,1 procent tot 941,60 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt gingen tot 0,3 procent vooruit.

TomTom kreeg er ruim 8 procent bij op het Damrak. Het bedrijf boekte in de eerste drie maanden een nettowinst, na periodes van verliezen die daaraan voorafgingen. De navigatietechnologie van het bedrijf won marktaandeel onder autofabrikanten, die ook nog eens meer wagens produceerden. Tegelijkertijd profiteerde TomTom van kostenbesparingen als gevolg van een eerdere reorganisatie, die honderden medewerkers hun baan kostte.

Aandelen Philips

In de AEX verloor Philips 3,4 procent en daarmee was het de grootste daler in de hoofdindex. De Amerikaanse medische toezichthouder FDA zegt zich zorgen te maken over het tempo van de terugroepactie voor slaapapneu-apparaten van Philips. Het medische technologiebedrijf rapporteert namelijk een getal dat niet alleen de vervangen apparaten betreft, maar ook vervangingskits die door Philips naar Amerikaanse reparatiecentra zijn gestuurd.

Verder was de producent van ladders, trappen en steigers Alumexx een opvallende daler bij de lokale fondsen. Beursexploitant Euronext gaat de notering van zes kleinere bedrijven op Beursplein 5 beƫindigen. De fondsen zitten al sinds april 2021 op het zogeheten strafbankje, omdat ze geen accountant hebben die hun jaarrekening controleert. Donderdag verliep de deadline om alsnog aan die eis te voldoen, aldus Het Financieele Dagblad. Alumexx behoort tot die bedrijven en kelderde 11 procent.

Euro- en oliekoersen

De olieprijzen gingen vrijdag licht omhoog en liggen op koers voor de vierde week met winsten op rij. Een vat Amerikaanse olie werd 0,2 procent duurder op 82,28 dollar en Brentolie kostte iets meer op 86,14 dollar per vat.

De euro noteerde 1,1062 dollar. Daarmee staat de euro op het hoogste niveau in meer dan een jaar tegenover de dollar.

Meer uit Financieel

Auto- en motorbranche boekte minder omzet in 2025

DEN HAAG (ANP) - De omzet van de Nederlandse auto- en motorbranche daalde vorig jaar met 2,6 procent. De grootste afnames waren in de zwaardere bedrijfsautobranche en voor importeurs. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemers in de sector zijn desondanks voor het eerst in ruim vier jaar positief gestemd over de vooruitzichten voor het eerste kwartaal dit jaar.

19 minuten geleden
15.000 cruisegangers en 20.000 zeevarenden vast in Perzische Golf

LONDEN (ANP) - In de Perzische Golf zitten ongeveer 15.000 cruisepassagiers en 20.000 zeevarenden vast als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Internationale Maritieme Organisatie van de Verenigde Naties donderdag laten weten aan het Franse persbureau AFP.

22 minuten geleden
AI-chipbedrijf Broadcom bij winnaars op terughoudend Wall Street

NEW YORK (ANP) - Broadcom behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. De chipmaker boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht, dankzij de aanhoudende sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI). Ook de omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel hoger uit dan voorzien.

1 uur geleden
NAM wil niet meewerken aan hervatten gaswinning Groningen

ASSEN (ANP) - Als de overheid besluit om weer aardgas te winnen uit de grond onder Groningen staat gasbedrijf NAM niet te springen om mee te doen. Het bedrijf, dat de gasvelden jarenlang exploiteerde, ziet bij een hervatting van de gaswinning geen rol voor zichzelf "als operator van deze faciliteiten". De maatschappij vindt dat de Staat dit zelf moet doen.

2 uur geleden
Coen van Oostrom nieuwe voorzitter ondernemersorganisatie VNO-NCW

DEN HAAG (ANP) - Coen van Oostrom wordt de nieuwe voorzitter van ondernemersorganisatie VNO-NCW. Hij neemt dan het stokje over van Ingrid Thijssen die sinds 1 maart bestuursvoorzitter van de TU Delft is. Thijssen was bijna zes jaar voorzitter van VNO-NCW.

2 uur geleden
NS-topman waarschuwt: hinder spoorwerkzaamheden blijft voorlopig

ONNEN (ANP) - Treinreizigers moeten de komende jaren rekening blijven houden met hinder door werkzaamheden op het spoor, waarschuwde NS-topman Wouter Koolmees. De afgelopen twee jaar namen de werkzaamheden met ongeveer een kwart toe. Dat gold ook voor het aantal verstoringen.

2 uur geleden
Lufthansa schort vluchten naar Midden-Oosten langer op

FRANKFURT (ANP/RTR) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schort reguliere vluchten naar het Midden-Oosten langer op door de oorlog in de regio. Tot en met volgende week dinsdag zal niet worden gevlogen naar Dubai en Abu Dhabi in de Verenigde Arabische Emiraten. Naar de Iraanse hoofdstad Teheran zal zeker tot en met 30 april niet worden gevlogen door Lufthansa.

3 uur geleden