TomTom boekt winst na miljoenenverlies door kostenbesparingen
AMSTERDAM (ANP) - Navigatiedienstverlener TomTom heeft afgelopen kwartaal winst geboekt, na een miljoenenverlies een jaar eerder. Het Amsterdamse bedrijf gaf minder geld uit, vooral aan onderzoek en ontwikkeling van geografische data.
De nettowinst steeg in het eerste kwartaal naar 3 miljoen euro. In heel 2024 leed TomTom nog een verlies van ruim 17 miljoen euro, waarvan 4,9 miljoen euro in de eerste drie maanden. Vorig jaar had het bedrijf last van de problemen in de auto-industrie. Autofabrikanten zien de vraag naar elektrische auto's afnemen en ondervinden meer concurrentie uit China. In het eerste kwartaal van dit jaar verdiende het bedrijf opnieuw minder aan de auto-industrie.
De omzet nam vorig kwartaal met 1 procent toe tot 140,4 miljoen euro. TomTom profiteerde wel meer van het verkopen van zijn kaartentechniek aan autoproducenten, die de kaarten in de infotainmentsystemen van voertuigen inbouwen.
Consumententak
De consumententak leverde opnieuw minder op. Dat onderdeel krimpt al jaren omdat de meeste mensen geen los navigatieapparaat meer hebben.
De verwachtingen voor de korte termijn zijn volgens topman Harold Goddijn moeilijker te voorspellen door handelsspanningen en de onzekerheden die daarmee samenhangen. Dit jaar verwacht TomTom 505 miljoen tot 565 miljoen euro aan opbrengsten te behalen. Dat is minder dan de 574 miljoen euro in 2024.
Meer uit Financieel
AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Openbaar aanklagers in de Amerikaanse staat Texas zijn een onderzoek begonnen naar ticketwebsite StubHub na klachten rondom kaartjes voor het WK voetbal. Mensen die dachten via de doorverkoopsite kaartjes te hebben bemachtigd, zouden kort voor de wedstrijd bericht hebben gekregen dat de tickets niet beschikbaar waren.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een plus het weekend ingegaan. De chipbedrijven stonden bij de grootste stijgers en lieten daarmee herstel zien na de koersverliezen van de afgelopen dagen.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Energie Beheer Nederland (EBN) is begonnen met het vullen van de gasopslag in Grijpskerk. Het staatsbedrijf heeft een overeenkomst gesloten met de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM), de eigenaar van de opslag, voor het gebruik tot 1 april volgend jaar.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - De jongerentak van CNV is blij dat het kabinet een verplichte stagevergoeding wil invoeren voor mbo-, hbo- en wo-studenten. De vakbond vreest echter voor symbolische vergoedingen, omdat er geen minimumbedrag bijhoort.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op Saba en Sint Eustatius zijn deze week de eerste geldautomaten van De Nederlandsche Bank (DNB) geopend. De centrale bank kondigde vorig jaar al aan zijn diensten uit te breiden met contant geldvoorzieningen in Caribisch Nederland om het voor inwoners, ondernemers en bezoekers makkelijker te maken om contant geld op te nemen.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering blijft erop rekenen dat het Frans-Duitse defensiebedrijf KNDS een beursgang zal maken. KNDS stelde eerder deze week zijn beursgang op de aandelenmarkten in Frankfurt en Parijs uit vanwege de onrustige marktomstandigheden in de Europese defensiesector.
12 uur geledenROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in juni opnieuw licht gedaald, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). In mei namen de voedselprijzen ook al iets af vergeleken met het hoogste punt in drie jaar in april.
12 uur geleden