Ahold Delhaize flink hoger op Damrak na cijfers
AMSTERDAM (ANP) - Supermarktconcern Ahold Delhaize was woensdag een stijger in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn en webwinkel bol kwam met kwartaalresultaten die goed werden ontvangen door beleggers. Het aandeel ging kort na opening meer dan 2 procent omhoog.
Ahold Delhaize boekte in het afgelopen kwartaal een licht hogere omzet dan een jaar eerder. De groei werd vooral gedreven door de eerdere overname van de Roemeense supermarktketen Profi. Ook de onlineverkopen van boodschappen droegen bij aan de groei.
Informatieleverancier Wolters Kluwer publiceerde eveneens kwartaalcijfers. Dat aandeel won 2,4 procent in de AEX.
Londen en Parijs
De AEX noteerde in de vroege handel 0,3 procent lager op 965,97 punten. De MidKap daalde 0,8 procent tot 866,38 punten. In Londen en Parijs waren minnen tot 0,4 procent te zien. De DAX in Frankfurt zakte 0,8 procent. De fabrieksorders in Duitsland zijn in september voor het eerst in vijf maanden gestegen.
De chipbedrijven Besi, ASML en ASMI waren de grootste dalers in de hoofdindex met verliezen tot 2,9 procent.
CM.com
In de MidKap kwam tankopslagbedrijf Vopak met resultaten en verloor daarop 4,8 procent. Laadpalenfabrikant Alfen werd 1,9 procent hoger gezet bij de lokale fondsen in Amsterdam na bekendmaking van cijfers.
CM.com sprong bijna 14 procent omhoog op Beursplein 5. De leverancier van onder meer chat- en betalingsdiensten heeft een overnamebod ontvangen van het Amsterdamse softwarebedrijf Bird met een totale waarde van 165,8 miljoen euro in contanten. Bird heeft al iets meer dan 5 procent van de aandelen CM.com.
Novo Nordisk
In Kopenhagen opende de Deense farmaceut Novo Nordisk (min 3,8 procent) de boeken. De producent van middelen tegen diabetes en obesitas verlaagde opnieuw de verwachting voor dit jaar door de felle concurrentie op de markten van afslankproducten. Windturbinemaker Vestas Wind Systems steeg 12 procent op de beurs in Kopenhagen na cijfers. Ook het Deense offshore windenergiebedrijf Ørsted gaf inzage in de prestaties en klom 2,4 procent.
In Frankfurt ging de aandacht van beleggers uit naar de cijfers van autoconcern BMW, dat licht daalde.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptobeurzen nemen snel maatregelen om hun beveiliging te versterken. Aanleiding is de recordhack van 6,3 miljard dollar bij Binance, die de kwetsbaarheid van de sector opnieuw blootlegde, juist nu deze steeds meer deel uitmaakt van de reguliere financiële wereld.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft zijn boekhoudprogramma voor ondernemers uit voorzorg offline gehaald nadat een externe leverancier melding had gemaakt van een mogelijk beveiligingsincident. Het is niet bekend of er gegevens van klanten zijn gelekt. Dat wordt nog onderzocht, bevestigt een woordvoerder zaterdag na berichtgeving door De Telegraaf.
4 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De bedrijvigheid in Chinese fabrieken is in oktober gedaald, volgens nieuwe cijfers van het Chinese statistiekbureau. Daarmee lijken beleidsmakers in de op een na grootste economie ter wereld moeite te hebben de productie goed op gang te houden om de groeidoelstelling van dit jaar te halen.
5 uur geledenCAIRO (ANP/DPA) - In veel delen van Afrika zijn de economische omstandigheden de afgelopen tien jaar verbeterd, terwijl de veiligheid en de politieke vrijheden juist zijn verslechterd. Dat staat in onderzoek van de Mo Ibrahim Foundation, dat zaterdag in Caïro is gepresenteerd. Die organisatie is in 2006 opgericht door de Soedanese ondernemer Mo Ibrahim. De stichting zet zich in voor het bevorderen van goed bestuur en leiderschap op het Afrikaanse continent.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland heeft Italiaanse kritiek weersproken dat zijn last-minute pogingen om de gasvoorraden aan te vullen de prijzen in heel Europa opdrijven. "We wijzen de beschuldiging categorisch van de hand", heeft een woordvoerster van het Duitse ministerie van Economische Zaken gezegd.
6 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI verlaagt zijn doelstelling bij het ophalen van nieuw kapitaal, omdat een uitverkoop van AI-aandelen en de naderende beursgang van concurrent Anthropic het lastiger maken om toezeggingen van investeerders te krijgen. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag AI-chipconcern Nvidia ingehaald als meest waardevolle beursgenoteerde bedrijf ter wereld. Nvidia verloor flink op Wall Street na kwartaalcijfers van chipfabrikant Intel en was aan het eind van de dag 4,9 biljoen dollar waard. Apple verloor 1,2 procent en was vrijdag bij het sluiten van Wall Street 5 biljoen dollar waard.
20 uur geleden