Tokio houdt jaar voor Spelen sobere ceremonie in leeg stadion
TOKIO (ANP) - Precies één jaar voor de start van de Olympische Spelen is een sobere ceremonie gehouden in het lege Olympisch Stadion van Tokio. De Japanse zwemster Rikako Ikee hield op het gras van het middenterrein een speech, met in haar hand een lantaarn met daarin de olympische vlam.
"Bedenk hoe de wereld er over een jaar uitziet: we staan dan op het punt om te beginnen aan de Olympische en Paralympische Spelen", zei de 20-jarige Ikee, bij wie vorig jaar leukemie werd aangetroffen. "Ik geloof erin dat de vlam van hoop Tokio over een jaar zal verlichten."
Het mondiale sportevenement zou eigenlijk deze vrijdag (24 juli) beginnen, maar werd in maart als gevolg van de coronacrisis een jaar uitgesteld. De Spelen beginnen nu op 23 juli 2021, mits de gezondheid van alle deelnemers dan gegarandeerd kan worden.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
3 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
9 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
1 dag geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
1 dag geleden