Tokio gaat olympische atleten in 'bubbel' plaatsen
TOKIO (ANP) - Atleten die deelnemen aan de Olympische Spelen van Tokio in 2021 zullen voortdurend in hun eigen omgeving moeten blijven. Ze zullen met speciaal vervoer van het eigen dorp naar wedstrijden en trainingsaccommodaties worden gebracht. De organisatie neemt deze maatregelen om besmetting met of verspreiding van het coronavirus te voorkomen.
In deze zogenoemde 'bubbel' zal ook de begeleidende staf, onder wie de coaches, verblijven. Bij aankomst in Japan zullen ze bovendien allemaal worden getest op het virus. Volgens Toshiro Muto, het hoofd van het organisatiecomité, wordt nog bekeken om de hoeveel tijd alle betrokkenen worden getest. Vermoedelijk hoeven atleten van buiten Japan bij aankomst niet in quarantaine.
De Olympische Spelen in Tokio konden de afgelopen zomer niet doorgaan vanwege de coronacrisis.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Jorrit Bergsma vindt het een mooie kans voor Nederland om het olympisch schaatstoernooi van 2030 in Thialf te organiseren. Dat zei de 40-jarige schaatser na aankomst op Schiphol. Samen met een groot deel van de Nederlandse olympische ploeg arriveerde hij daar maandagmiddag vanuit Milaan, waar hij op de Olympische Spelen goud op de massastart en brons op de 10 kilometer veroverde.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout was na zijn aankomst op Schiphol verbaasd door de ontvangst. "Volgens mij heeft het hier heel erg geleefd", zei de 24-jarige shorttracker in een aankomsthal van Schiphol waar de Nederlandse olympische sporters maandagmiddag juichend werden onthaald door zeker honderd mensen.
2 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.
8 uur geledenVERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
18 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
19 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
19 uur geleden