Toezichthouder verwerpt roep Trump om licenties ABC te schrappen
WASHINGTON (ANP) - De voorzitter van de Amerikaanse toezichthouder voor media en communicatie FCC verwierp donderdag de suggestie van ex-president Donald Trump om de licenties van de Amerikaanse zender ABC in te trekken.
"De Commissie trekt licenties voor zenders niet in alleen maar omdat een politieke kandidaat het niet eens is met de inhoud of berichtgeving, of er een hekel aan heeft", zei de FCC-voorzitter.
Trump vond dat ABC, eigendom van Walt Disney, zijn uitzendlicenties zou moeten verliezen door het debat tussen Trump en de Democratische presidentskandidaat Kamala Harris dat door de zender werd gemodereerd.
Volgens marktonderzoeksbureau Nielsen trok het debat tussen de Amerikaanse presidentskandidaten Trump en Harris 67,1 miljoen Amerikaanse televisiekijkers. Het werkelijke aantal Amerikanen dat naar de confrontatie tussen Trump en Harris keek is hoger, omdat mensen die het debat online volgden niet in de cijfers zijn meegenomen.
De meeste waarnemers wezen Harris aan als winnaar van het debat.
Meer uit Buitenland
BRUGGE (ANP/BELGA) - De Russische gedetineerde die vrijdag ontsnapte uit een ziekenhuis in Brugge, is nog steeds voortvluchtig. Dat bevestigt het parket West-Vlaanderen. Alaouidi Djabrailov moest een medische ingreep ondergaan, maar bedreigde zijn bewakers tijdens een kledingwissel met een scherp voorwerp.
5 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby kan waarschijnlijk enkele uren de gevangenis verlaten in verband met de gezondheidstoestand van zijn moeder, de Noorse kroonprinses Mette-Marit. Gevangenispersoneel zal hem dan begeleiden, melden Noorse media.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische aanval op Gaza zijn minstens zeven Palestijnen gedood, onder wie twee vrouwen. Dat zeggen Palestijnse gezondheidsfunctionarissen. Vijftien anderen raakten gewond. De aanval zou hebben plaatsgevonden op een groot vluchtelingenkamp in Gaza-Stad.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran noemt een nachtelijke aanval op radarinstallaties in de kustregio Sirik en het eiland Qeshm een "flagrante schending van het staakt-het-vuren". In een bericht op X spreekt het ministerie van Buitenlandse Zaken van een aanval op de "nationale soevereiniteit en territoriale integriteit" van Iran. Ook noemt het de actie die het land de VS toedicht "vijandig en provocatief".
8 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Er zijn tot nu toe bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika, blijkt uit een overzicht van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). 452 van die gevallen komen uit de Democratische Republiek Congo (DRC), waar meer dan tachtig mensen officieel aan het ebolavirus zijn overleden. In buurland Oeganda werden negentien bevestigde gevallen gemeld.
10 uur geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".
12 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
19 uur geleden