Toezichthouder verwerpt roep Trump om licenties ABC te schrappen
WASHINGTON (ANP) - De voorzitter van de Amerikaanse toezichthouder voor media en communicatie FCC verwierp donderdag de suggestie van ex-president Donald Trump om de licenties van de Amerikaanse zender ABC in te trekken.
"De Commissie trekt licenties voor zenders niet in alleen maar omdat een politieke kandidaat het niet eens is met de inhoud of berichtgeving, of er een hekel aan heeft", zei de FCC-voorzitter.
Trump vond dat ABC, eigendom van Walt Disney, zijn uitzendlicenties zou moeten verliezen door het debat tussen Trump en de Democratische presidentskandidaat Kamala Harris dat door de zender werd gemodereerd.
Volgens marktonderzoeksbureau Nielsen trok het debat tussen de Amerikaanse presidentskandidaten Trump en Harris 67,1 miljoen Amerikaanse televisiekijkers. Het werkelijke aantal Amerikanen dat naar de confrontatie tussen Trump en Harris keek is hoger, omdat mensen die het debat online volgden niet in de cijfers zijn meegenomen.
De meeste waarnemers wezen Harris aan als winnaar van het debat.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
3 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.
4 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het gaat om een 33-jarige man met de Duitse nationaliteit, maakte de politie bekend.
5 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
5 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.
5 uur geleden