Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toezichthouder ACM waarschuwt voor websites Lina Lift en Lacy Bra

Toezichthouder ACM waarschuwt voor websites Lina Lift en Lacy Bra

AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) waarschuwt voor de oneerlijke handelspraktijken van het bedrijf Digital Advice. Die onderneming verkoopt verschillende producten, zoals sneakers, trainingsbroeken, tassen en bh’s, via een groot aantal websites. De toezichthouder ontving afgelopen jaar meer dan duizend klachten over sites van het bedrijf.

Het gaat bijvoorbeeld om nl.thelacybra.com, linalift.com en swatshorts.com. Digital Advice maakt gebruik van 'dropshipping'. Dit betekent dat het producten verkoopt die het zelf niet op voorraad heeft, maar die een derde partij maakt en verzendt. Dat is toegestaan, zolang de dropshipper zich houdt aan de regels voor onlineverkoop.

Maar consumenten klagen dat Digital Advice regelmatig niet of niet het bestelde product levert en dat dan niet duidelijk is dat een ander product wordt geleverd. Als mensen producten willen terugsturen, is het bedrijf niet bereikbaar of moeten ze onverwacht hoge verzendkosten betalen voor het terugsturen naar het buitenland. Ook worden consumenten regelmatig niet geholpen en krijgen ze hun geld niet terug.

Omdat het bedrijf niet in Nederland gevestigd is, werkt de ACM nauw samen met buitenlandse toezichthouders om het bedrijf aan te pakken. Maar om te voorkomen dat intussen meer consumenten gedupeerd worden, waarschuwt de waakhond voor dit bedrijf. "Ons advies aan consumenten: wees kritisch bij welke website je je aankopen doet", aldus Edwin van Houten, directeur Consumenten van de ACM.

Meer uit Financieel

Fed-kopstuk Raphael Bostic kondigt vertrek aan

ATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - Een kopstuk binnen de Amerikaanse Federal Reserve heeft aangekondigd eind februari op te stappen. Raphael Bostic, president van de regionale Fed in Atlanta, legt aan het einde van zijn huidige termijn zijn functie neer.

50 minuten geleden
Chipmaker AMD stijgt op Wall Street na sterke vooruitzichten

NEW YORK (ANP) - Advanced Micro Devices (AMD) behoorde woensdag tot de winnaars op de beurzen in New York. De chipproducent liet tijdens een investeerdersdag weten de komende jaren flink te blijven groeien dankzij de sterke vraag naar zijn datacenterproducten. Topvrouw Lisa Su rekent op een jaarlijkse omzetgroei van gemiddeld ruim 35 procent in de komende drie tot vijf jaar en een verdrievoudiging van de winst. Het aandeel steeg ruim 7 procent.

2 uur geleden
Bird wil CM.com niet via vijandige weg overnemen

AMSTERDAM (ANP) - De aanbieder van communicatiesoftware Bird wil branchegenoot CM.com niet via de vijandige weg overnemen. Onlangs wezen bestuurders van CM.com het bod van bijna 166 miljoen euro af. Bird-topman Robert Vis ziet geen heil in een aanpak waarbij hij het bestuur van CM.com passeert en aandeelhouders direct benadert met zijn overnamevoorstel.

2 uur geleden
Winstsprong Tata Steel door herstel Nederlandse activiteiten

MUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - Het Indiase staalconcern Tata Steel heeft de winst in het afgelopen kwartaal ruim verdrievoudigd, vooral door sterke prestaties van de Nederlandse tak. Ook lagere grondstofprijzen voor de productie van staal stuwden de winst.

2 uur geleden
Rusland gaat voor het eerst leningen in Chinees geld uitgeven

MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland gaat in december voor het eerst staatsleningen uitgeven die zijn geprijsd in de Chinese munteenheid, de yuan. Dat maakte het Russische ministerie van Financiën woensdag bekend. De stap geeft de toenemende economische verstrengeling tussen Rusland en China aan doordat Rusland kampt met westerse sancties door de oorlog in Oekraïne.

6 uur geleden
Franse bankpresident: groeiverwachtingen kunnen omhoog

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse economie zal waarschijnlijk sterker groeien dan verwacht, ondanks de politieke onrust in het land door de begrotingsperikelen. Dat zei centralebankpresident François Villeroy de Galhau woensdag op de Franse televisie. Volgens hem is de economie weerbaar tegen de politieke onzekerheid.

7 uur geleden
Operationeel directeur ABN AMRO wil voorzitter VVD worden

DEN HAAG (ANP) - Operationeel directeur Ton van Nimwegen van ABN AMRO wil partijvoorzitter van de VVD worden. Daarom legt hij met ingang van volgend jaar zijn functie bij de bank neer. Zijn verantwoordelijkheden worden dan overgenomen door de andere topbestuurders van de bank.

8 uur geleden