Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toezichthouder ACM: online opzeggen abonnementen onnodig moeilijk

Toezichthouder ACM: online opzeggen abonnementen onnodig moeilijk

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven die online abonnementen op kranten, tijdschriften en loterijen aanbieden maken het voor consumenten onnodig moeilijk hun abonnement online op te zeggen. Dat constateert de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek. Volgens de toezichthouder ervaren mensen hoge drempels om op te zeggen en voelen ze zich telefonisch onder druk gezet om het abonnement niet te beƫindigen of in te gaan op een nieuwe aanbieding.

Het gaat om een onderzoek onder negen partijen. Alle negen schoten ze tekort in de mogelijkheden om een abonnement online op te zeggen, en bij sommige was dit helemaal niet mogelijk via internet. De ACM heeft de bedrijven inmiddels gewezen op de regels die gelden voor alle abonnementen die je online kunt afsluiten. Ze hebben hun werkwijze ook al aangepast of zijn daar volgens de waakhond mee bezig. De ACM controleert of de aanpassingen ook echt zijn doorgevoerd.

Bedrijven maken het voor consumenten vaak eenvoudig om een abonnement af te sluiten. "Wat ze zich moeten realiseren is, dat ze het opzeggen van het abonnement dan net zo eenvoudig moeten maken", zegt Edwin van Houten, directeur Consumenten van de ACM. Hij geeft aan dat online afsluiten ook online opzeggen zou moeten betekenen. "Online opzeggen moet dan worden aangeboden op een makkelijk vindbare plaats op de website. Er mogen geen extra drempels worden opgeworpen, zoals drie keer doorklikken voor je op de opzegpagina komt of de link verstoppen."

Meer uit Financieel

ECB-bestuurder: inflatie koelt af, vooruitzichten verbeteren

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) staat er na de renteverhoging van vorige maand "goed voor", nu de inflatie afzwakt door de scherpe daling van de olieprijzen. Dat zei ECB-bestuurslid Emmanuel Moulin zaterdag op een conferentie in het Franse Aix-en-Provence.

8 uur geleden
Modi: India blijft investeren in nieuwe olieraffinaderijen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India blijft nieuwe olieraffinaderijen bouwen om zeker te zijn van voldoende aanvoer, terwijl westerse landen juist raffinagecapaciteit afbouwen. Dat heeft de Indiase premier Narendra Modi zaterdag gezegd bij de opening van een nieuwe raffinaderij.

9 uur geleden
FT: Shell beschuldigd van misleiding Britse rechtbank

LONDEN (ANP) - Shell wordt ervan beschuldigd de rechtbank in het Verenigd Koninkrijk bewust te hebben misleid in een poging om te voorkomen dat het bedrijf daar voor de rechter moet verschijnen wegens olievervuiling in Nigeria. Dat meldt Financial Times op basis van juridische documenten die zijn ingediend bij het hogere gerechtshof.

9 uur geleden
Micron start miljardenuitbreiding van chipfabriek in Japan

HIROSHIMA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Micron Technology is zaterdag gestart met een grote uitbreiding van een fabriek in West-Japan waar geavanceerde geheugenchips worden geproduceerd. De investering, ter waarde van omgerekend 8,8 miljard euro, maakt deel uit van een wereldwijde uitbreiding van de productiecapaciteit door chipfabrikanten om aan de snel groeiende vraag naar AI-toepassingen te voldoen.

13 uur geleden
Texas onderzoekt ticketsite StubHub na klachten over WK-kaarten

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Openbaar aanklagers in de Amerikaanse staat Texas zijn een onderzoek begonnen naar ticketwebsite StubHub na klachten rondom kaartjes voor het WK voetbal. Mensen die dachten via de doorverkoopsite kaartjes te hebben bemachtigd, zouden kort voor de wedstrijd bericht hebben gekregen dat de tickets niet beschikbaar waren.

1 dag geleden
AEX sluit handelsweek hoger, chipbedrijven bij winnaars

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een plus het weekend ingegaan. De chipbedrijven stonden bij de grootste stijgers en lieten daarmee herstel zien na de koersverliezen van de afgelopen dagen.

1 dag geleden
EBN begint met het vullen van gasopslag Grijpskerk

UTRECHT (ANP) - Energie Beheer Nederland (EBN) is begonnen met het vullen van de gasopslag in Grijpskerk. Het staatsbedrijf heeft een overeenkomst gesloten met de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM), de eigenaar van de opslag, voor het gebruik tot 1 april volgend jaar.

1 dag geleden