Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toestand agenten en verdachte stabiel na schietpartij Dordrecht

Toestand agenten en verdachte stabiel na schietpartij Dordrecht

DORDRECHT (ANP) - Twee agenten en een 24-jarige verdachte zonder vaste woon- of verblijfplaats, alle drie mannen, zijn ernstig gewond geraakt bij een schotenwisseling woensdagavond in de Dordtse wijk Het Reeland. "Het zag er aanvankelijk slecht uit, ze liggen nu in het ziekenhuis en hun toestand is stabiel", aldus het Openbaar Ministerie Rotterdam. De Rijksrecherche is donderdag ter plaatse nog bezig met onderzoek.

Drie mannen zijn aangehouden. Naast de 24-jarige man zijn het een 38-jarige man uit Dordrecht en een man van 34 zonder vaste woon- of verblijfplaats. Wat precies de aanleiding was voor de schietpartij, wordt onderzocht. "Alle drie de gewonden zijn buiten levensgevaar", aldus een OM-woordvoerder. De identiteit van de agenten wordt niet bekendgemaakt.

De politie kwam woensdag rond 21.00 uur af op een melding van overlast op de Christiaan de Wetstraat. Daar schopten enkele personen tegen auto's aan. Ze waren volgens de politie aan het schreeuwen en gooiden spullen tegen deuren. Onder meer de De la Reystraat, de Toulonselaan en de Christiaan de Wetstraat werden afgezet.

Onderzoek

Omdat agenten hebben geschoten, heeft de Rijksrecherche de leiding over het onderzoek. Rechercheurs praten met getuigen. Er zou tussen de elf en twintig keer over en weer zijn geschoten, meldden lokale media op basis van getuigen.

"Het onderzoeksteam is aan de hand van getuigenverklaringen en sporenonderzoek bezig een beeld te krijgen van wat er precies is gebeurd", aldus het OM, dat mensen die iets gezien of gehoord hebben oproept zich te melden bij de politie.

Burgemeester Wouter Kolff van Dordrecht reageerde al snel na de schotenwisseling: "Vreselijk en onwerkelijk voor hun familie, naasten en ook voor de collega’s, met wie ik zeer meeleef." Volgens zijn woordvoerder gaat Kolff mogelijk in de loop van de dag langs bij de gewonde agenten, maar daar is op dit moment niets concreets over afgesproken, ook niet over een bezoekje aan de wijk.

Meer uit Binnenland

Politie Rotterdam: man mishandelde buschauffeur twee keer

ROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.

20 minuten geleden
Eerste vijf Nederlanders vertrekken zondag met boot naar Gaza

BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.

20 uur geleden
Niet alle verdachten kunstroof Assen sloten deal met justitie

DEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.

22 uur geleden
Ombudsman kritisch op plan om te besparen op bijstand

DEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.

1 dag geleden
ADO-fans vieren in Den Haag kampioenschap eerste divisie

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.

1 dag geleden
Frank van Leeuwen wint 27e editie van De Slimste Mens

HILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.

1 dag geleden
Eerste bodycams eind deze maand uitgereikt aan conducteurs

DEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.

1 dag geleden