Toestand agenten en verdachte stabiel na schietpartij Dordrecht
DORDRECHT (ANP) - Twee agenten en een 24-jarige verdachte zonder vaste woon- of verblijfplaats, alle drie mannen, zijn ernstig gewond geraakt bij een schotenwisseling woensdagavond in de Dordtse wijk Het Reeland. "Het zag er aanvankelijk slecht uit, ze liggen nu in het ziekenhuis en hun toestand is stabiel", aldus het Openbaar Ministerie Rotterdam. De Rijksrecherche is donderdag ter plaatse nog bezig met onderzoek.
Drie mannen zijn aangehouden. Naast de 24-jarige man zijn het een 38-jarige man uit Dordrecht en een man van 34 zonder vaste woon- of verblijfplaats. Wat precies de aanleiding was voor de schietpartij, wordt onderzocht. "Alle drie de gewonden zijn buiten levensgevaar", aldus een OM-woordvoerder. De identiteit van de agenten wordt niet bekendgemaakt.
De politie kwam woensdag rond 21.00 uur af op een melding van overlast op de Christiaan de Wetstraat. Daar schopten enkele personen tegen auto's aan. Ze waren volgens de politie aan het schreeuwen en gooiden spullen tegen deuren. Onder meer de De la Reystraat, de Toulonselaan en de Christiaan de Wetstraat werden afgezet.
Onderzoek
Omdat agenten hebben geschoten, heeft de Rijksrecherche de leiding over het onderzoek. Rechercheurs praten met getuigen. Er zou tussen de elf en twintig keer over en weer zijn geschoten, meldden lokale media op basis van getuigen.
"Het onderzoeksteam is aan de hand van getuigenverklaringen en sporenonderzoek bezig een beeld te krijgen van wat er precies is gebeurd", aldus het OM, dat mensen die iets gezien of gehoord hebben oproept zich te melden bij de politie.
Burgemeester Wouter Kolff van Dordrecht reageerde al snel na de schotenwisseling: "Vreselijk en onwerkelijk voor hun familie, naasten en ook voor de collega’s, met wie ik zeer meeleef." Volgens zijn woordvoerder gaat Kolff mogelijk in de loop van de dag langs bij de gewonde agenten, maar daar is op dit moment niets concreets over afgesproken, ook niet over een bezoekje aan de wijk.
Meer uit Binnenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.
13 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.
15 uur geledenDE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.
17 uur geleden