Toernooidirecteur Lahm 'zeer tevreden' na eerste week EK
BERLIJN (ANP/DPA) - Toernooidirecteur Philipp Lahm kijkt "zeer tevreden" terug op de eerste week van het EK voetbal. "Al zijn er natuurlijk altijd dingen die beter kunnen, dingen die kunnen worden aangepast", zei de oud-speler.
Tijdens de eerste week waren er klachten over het reizen van en naar stadions, maar Lahm reageerde laconiek. "Als je naar het vervoer kijkt, dan zijn er gewoon veel mensen", zei Lahm bij de Duitse omroep ARD. Het is "niet altijd mogelijk" om ze in de kortst mogelijke tijd te verplaatsen. "Iedereen moet begrijpen dat niet alles perfect verloopt, als veel mensen samenkomen of ergens naartoe willen."
De Duitse fans lijken eveneens enthousiast. Uit een onderzoek van onderzoeksinstituut YouGov blijkt dat 30 procent van de ondervraagden de sfeer "uitbundig" noemde, terwijl 25 procent het zelfs over "euforisch" had. Slechts 10 procent koos voor "ongeïnteresseerd" en 13 procent dacht aan "gereserveerd".
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de topper in de Premier League tegen Aston Villa met ruime cijfers gewonnen. De koploper uit Londen versloeg de nummer 3 met 4-1. Daarmee kwam een einde aan een lange zegereeks van Aston Villa, dat de laatste elf officiële duels won en daarmee het clubrecord van 1914 evenaarde.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Justin Kluivert heeft in de Engelse voetbalcompetitie met Bournemouth een punt gepakt bij Chelsea. Het duel in Londen eindigde in 2-2.
1 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Myron Boadu heeft zich dinsdag laten opereren aan zijn kniegewricht. De 24-jarige aanvaller moet zes tot acht weken revalideren, meldt de Eindhovense club.
6 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA overweegt een aanpassing van de buitenspelregel. "Misschien moet de speler in de toekomst volledig voorbij de verdediger zijn om buitenspel te staan", zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens de World Sports Summit in Dubai. In dat geval zou het geen buitenspel meer zijn als een been of arm van de aanvaller voor de laatste verdediger uitsteekt.
7 uur geledenBREDA (ANP) - Terence Kongolo maakt in de voorbereiding op de tweede seizoenshelft geen onderdeel uit van het eerste elftal van NAC. De 31-jarige verdediger komt voorlopig niet in de plannen voor en traint na de winterstop mee met NAC Onder 21, meldt de club uit Breda op de website.
7 uur geleden