Toernooidirecteur Lahm 'zeer tevreden' na eerste week EK
BERLIJN (ANP/DPA) - Toernooidirecteur Philipp Lahm kijkt "zeer tevreden" terug op de eerste week van het EK voetbal. "Al zijn er natuurlijk altijd dingen die beter kunnen, dingen die kunnen worden aangepast", zei de oud-speler.
Tijdens de eerste week waren er klachten over het reizen van en naar stadions, maar Lahm reageerde laconiek. "Als je naar het vervoer kijkt, dan zijn er gewoon veel mensen", zei Lahm bij de Duitse omroep ARD. Het is "niet altijd mogelijk" om ze in de kortst mogelijke tijd te verplaatsen. "Iedereen moet begrijpen dat niet alles perfect verloopt, als veel mensen samenkomen of ergens naartoe willen."
De Duitse fans lijken eveneens enthousiast. Uit een onderzoek van onderzoeksinstituut YouGov blijkt dat 30 procent van de ondervraagden de sfeer "uitbundig" noemde, terwijl 25 procent het zelfs over "euforisch" had. Slechts 10 procent koos voor "ongeïnteresseerd" en 13 procent dacht aan "gereserveerd".
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.
8 uur geledenROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.
8 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gestaakte duel tussen Ajax en FC Groningen wordt dinsdag vanaf 14.30 uur zonder publiek in de Johan Cruijff ArenA uitgespeeld. Dat meldt de club uit Amsterdam.
8 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB baalt dat het duel tussen Ajax en FC Groningen definitief is gestaakt nadat fans van de thuisploeg tot tweemaal toe veel vuurwerk voor een overleden supporter hadden afgestoken. "De veiligheid van spelers en alle anderen die op en rond het veld hun werk moeten doen, kan niet worden gegarandeerd", reageert de voetbalbond.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Financieel directeur Shashi Baboeram Panday heeft namens Ajax excuses aangeboden aan iedereen die gedupeerd is door het definitief staken van het duel met FC Groningen. "Als Ajax vinden we dit schandalig", zei hij bij ESPN.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Supportersvereniging Ajax heeft zich gedistantieerd van het massaal afgestoken vuurwerk bij Ajax - FC Groningen. De Eredivisiewedstrijd werd aanvankelijk na 5 minuten stilgelegd door scheidsrechter Bas Nijhuis omdat supporters massaal vuurwerk hadden afgestoken om zo een overleden supporter te herdenken. Nadat bij de hervatting van het duel zo'n 40 minuten later meteen weer vuurwerk werd afgestoken, werd de wedstrijd opnieuw stilgelegd en kort daarop definitief gestaakt.
10 uur geleden