Toernooi in Brisbane na drie jaar terug op tenniskalender
BRISBANE (ANP) - Het toernooi in Brisbane keert terug op de tenniskalender. Dat heeft de Australische tennisbond bekendgemaakt. Het evenement in de Australische kustplaats was sinds 2009 een belangrijk voorbereidingstoernooi op de Australian Open, maar werd in 2020 geschrapt.
Brisbane International, zoals het toernooi heet, start dit jaar op 31 december en eindigt op 7 januari. Dit jaar is er een prijzenpot van omgerekend 2 miljoen euro te verdelen, een record voor het toernooi in Brisbane.
Voormalig nummer 1 van de wereld Ashleigh Barty is blij dat het evenement dit jaar terugkeert. "De spelers komen hier graag, ze houden van de sfeer. Voor mij is het ook een baan waar ik mooie herinneringen aan heb", aldus de inmiddels gestopte Australische.
Verschillende grote namen gingen in Brisbane al eens met de titel aan de haal. Zo wonnen Roger Federer, Serena Williams, Andy Murray en Maria Sjarapova er al eens. Bij de mannen was Kei Nishikori de laatste winnaar, terwijl Karolina Pliskova bij de vrouwen de laatste editie pakte.
Meer uit Sport
BOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.
1 uur geledenAL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.
10 uur geledenAUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.
14 uur geledenADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het tennistoernooi van Adelaide. De winnaar van 24 grandslamtoernooien is nog onvoldoende fit. "Jammer genoeg ben ik er fysiek niet klaar voor", meldt hij op X.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger Josko Gvardiol van Manchester City heeft zijn rechterscheenbeen gebroken. De Kroaat wordt volgens zijn club snel geopereerd. Het is nog onduidelijk hoelang hij moet revalideren.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen debuteert volgende maand in de Premier League. De verliezend WK-finalist is zoals verwacht door de bond PDC opgenomen in een select gezelschap van acht darters.
1 dag geleden