Toernooi in Brisbane na drie jaar terug op tenniskalender
BRISBANE (ANP) - Het toernooi in Brisbane keert terug op de tenniskalender. Dat heeft de Australische tennisbond bekendgemaakt. Het evenement in de Australische kustplaats was sinds 2009 een belangrijk voorbereidingstoernooi op de Australian Open, maar werd in 2020 geschrapt.
Brisbane International, zoals het toernooi heet, start dit jaar op 31 december en eindigt op 7 januari. Dit jaar is er een prijzenpot van omgerekend 2 miljoen euro te verdelen, een record voor het toernooi in Brisbane.
Voormalig nummer 1 van de wereld Ashleigh Barty is blij dat het evenement dit jaar terugkeert. "De spelers komen hier graag, ze houden van de sfeer. Voor mij is het ook een baan waar ik mooie herinneringen aan heb", aldus de inmiddels gestopte Australische.
Verschillende grote namen gingen in Brisbane al eens met de titel aan de haal. Zo wonnen Roger Federer, Serena Williams, Andy Murray en Maria Sjarapova er al eens. Bij de mannen was Kei Nishikori de laatste winnaar, terwijl Karolina Pliskova bij de vrouwen de laatste editie pakte.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A verstevigd. De ploeg won de thuiswedstrijd tegen Juventus (3-2) en heeft nu 8 punten meer dan AC Milan, dat een duel minder heeft gespeeld.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen opnieuw een gouden medaille behaald. De 24-jarige Nederlander was na de 1000 meter ook de beste op de 1500 meter. Van 't Wout komt in Milaan ook nog in actie op de 500 meter.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben zich bij de Olympische Spelen opnieuw gekwalificeerd voor de finale van de aflossing. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoƫ Florence Deltrap eindigden in de eerste halve finale als eerste.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter bereikt. De winnares van goud op de 500 meter was in de vierde van acht voorronden veruit de snelste.
5 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is er na haar bronzen medaille van vier jaar geleden in Beijing bij de Olympische Spelen niet opnieuw in geslaagd op het podium te eindigen. De 32-jarige Nederlandse beleefde in het Cortina Sliding Centre twee teleurstellende dagen en moest zich tevredenstellen met de dertiende plaats.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale op de 1500 meter. De 24-jarige Nederlander, die donderdag op de 1000 meter als eerste Nederlander goud won op een individuele afstand op de Spelen, was in de vierde van zes kwartfinales de snelste. Van 't Wout kwam geen moment in de problemen.
6 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat niet opnieuw een olympische medaille winnen. Na het brons van vier jaar geleden tijdens de Spelen van Beijing staat de 32-jarige Nederlandse in Cortina d'Ampezzo na drie runs op de twaalfde plaats. Na de eerste twee runs op vrijdag nam ze nog de dertiende plek in.
8 uur geleden