Toernooi in Brisbane na drie jaar terug op tenniskalender
BRISBANE (ANP) - Het toernooi in Brisbane keert terug op de tenniskalender. Dat heeft de Australische tennisbond bekendgemaakt. Het evenement in de Australische kustplaats was sinds 2009 een belangrijk voorbereidingstoernooi op de Australian Open, maar werd in 2020 geschrapt.
Brisbane International, zoals het toernooi heet, start dit jaar op 31 december en eindigt op 7 januari. Dit jaar is er een prijzenpot van omgerekend 2 miljoen euro te verdelen, een record voor het toernooi in Brisbane.
Voormalig nummer 1 van de wereld Ashleigh Barty is blij dat het evenement dit jaar terugkeert. "De spelers komen hier graag, ze houden van de sfeer. Voor mij is het ook een baan waar ik mooie herinneringen aan heb", aldus de inmiddels gestopte Australische.
Verschillende grote namen gingen in Brisbane al eens met de titel aan de haal. Zo wonnen Roger Federer, Serena Williams, Andy Murray en Maria Sjarapova er al eens. Bij de mannen was Kei Nishikori de laatste winnaar, terwijl Karolina Pliskova bij de vrouwen de laatste editie pakte.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
35 minuten geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Sileziƫ. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosniƫ en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
6 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
9 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
23 uur geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
1 dag geleden