Toeristen Griekenland positief getest op coronavirus
ATHENE (ANP/DPA) - Voor het eerst in weken zijn meerdere mensen in Griekenland positief getest op het coronavirus. In totaal zijn er 43 gevallen geregistreerd. Volgens de verantwoordelijke gezondheidsautoriteit waren 36 daarvan toeristen.
De meeste van hen (20) kwamen uit Servië en 16 toeristen kwamen uit andere landen. De meeste gevallen zijn geregistreerd aan de grens met Bulgarije.
Volgens schattingen van de Griekse media zijn sinds 1 juli meer dan 100.000 vakantiegangers via de grensovergang Promachonas/Kulata naar Griekenland gekomen. Griekenland heeft sinds maandagochtend vanwege de toegenomen coronavirusinfecties in Servië zijn grenzen gesloten voor reizigers uit dit Balkanland.
Meer uit Buitenland
RUNNEMEDE (ANP) - Een zeldzame Pokémonkaart is voor bijna 16,5 miljoen dollar (bijna 13,9 miljoen euro) van eigenaar gewisseld. Nog nooit is er zoveel voor een Pokémonkaart betaald.
11 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland gaat de controles aan de grenzen met zes maanden verlengen, zegt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt tegen de krant Bild. Dat betekent dat ook bij de grens met Nederland tot en met september willekeurige controles zullen plaatsvinden.
16 minuten geledenGOPPENSTEIN (ANP) - Bij het Zwitserse dorp Goppenstein is maandag een trein ontspoord, nadat er een lawine was geweest. De politie gaat uit van meerdere gewonden, meldt de Zwitserse nieuwssite 20 Minuten.
46 minuten geledenMOSKOU (ANP) - Leden van de voormalige Russische Wagner Groep houden zich tegenwoordig vooral bezig met sabotage in Europese landen, schrijft zakenkrant Financial Times. Westerse inlichtingenfunctionarissen zeggen tegen de Britse krant dat Rusland het netwerk van Wagner gebruikt om mensen te rekruteren die operaties op NAVO-grondgebied kunnen uitvoeren.
53 minuten geledenSYDNEY (ANP) - De man die ervan wordt beschuldigd het vuur te hebben geopend op een joodse viering op Bondi Beach in Sydney, is maandag voor het eerst in de rechtszaal verschenen. De 24-jarige Naveed Akram was via een videoverbinding te zien.
4 uur geledenCOURMAYEUR (ANP) - In Italië is een persoon omgekomen door een lawine, meldt nieuwssite RAI News. Twee mensen raakten zwaargewond. Zij zijn naar het ziekenhuis in Aosta gebracht.
19 uur geledenJERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische regering heeft ingestemd met omstreden plannen om de controle over de bezette Westelijke Jordaanoever uit te breiden. Vorige week ging het Israëlische veiligheidskabinet al akkoord, wat leidde tot kritiek uit onder meer de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk.
19 uur geleden