Toerismebureaus Aruba en Curaçao zien steeds meer Nederlanders
WILLEMSTAD/ORANJESTAD (ANP) - De toerismebureaus van Aruba en Curaçao zijn positief over het aantal mensen dat de eilanden heeft bezocht in september. Curaçao zat afgelopen maand op 85 procent van het niveau in september 2019, voordat de coronapandemie begon. Op Aruba komt het toerisme ook weer op gang, met 82 procent van het aantal bezoekers ten opzichte van twee jaar geleden. De eilanden benadrukken dat het aantal Nederlandse toeristen opvallend hoog is.
Beide landen zeggen dat er nu duidelijk weer sprake is van een positieve situatie voor wat het toerisme betreft sinds de corona-uitbraak. De pandemie zorgde voor een enorme terugval van het toerisme, waardoor de eilanden economisch het zwaar te verduren hadden.
Op Curaçao verbleven in september bijna 28.000 toeristen minstens één nacht op het eiland. Van hen kwamen ruim 17.000 uit Nederland. Voor Aruba, dat in september ruim 60.000 toeristen ontving, is de Amerikaanse markt nog steeds de grootste. Het aantal Nederlandse toeristen neemt echter duidelijk toe, stelt het toerismebureau, zonder absolute aantallen te geven.
Meer uit Binnenland
KESSEL (ANP) - In het Limburgse Kessel is nabij camping De Heldense Bossen een zeer grote brand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord. Het gaat om een natuurbrand aan de Venneweg.
27 minuten geledenGORINCHEM (ANP) - Democraten Gorinchem heeft opnieuw de meeste stemmen gehaald bij de herverkiezingen in de Zuid-Hollandse gemeente. Woensdag kreeg de partij 26,3 procent van de stemmen, goed voor 7 zetels. Dat is gelijk aan het aantal zetels dat de partij had gekregen bij de verkiezingen in maart. Stadsbelang is opnieuw tweede geworden met 4 zetels.
2 uur geledenNUNSPEET (ANP) - In Nunspeet hangt woensdagavond nog een sterke rooklucht, meldt een ANP-verslaggever. Door de windrichting werd de rook van de grote natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in de richting van de Gelderse buurplaats gedreven.
3 uur geleden'T HARDE (ANP) - Burgemeester Harm-Jan van Schaik van Elburg, waar 't Harde onder valt, prijst de inzet van de vele brandweermensen bij de natuurbrand. "Ik vind het prettig om te merken dat ons land zo goed georganiseerd is, dat uit het hele land tot Limburg aan toe hier brandweerkorpsen staan." Ook burgemeester Céline Blom van het naastgelegen Nunspeet spreekt "grote waardering" uit voor de hulpdiensten.
4 uur geleden'T HARDE (ANP) - Het is nog niet duidelijk of er materiaal tot ontploffing is gebracht woensdag op het militaire oefenterrein bij 't Harde waar een grote natuurbrand ontstond. Dat meldt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee. Op het terrein Artillerie Schietkamp (ASK) waren meerdere oefeningen. Of er tijdens die oefeningen iets gebeurd is dat heeft geleid tot de brand wordt nog onderzocht.
5 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer verwacht dat de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde niet verder uitbreidt. Dat zegt een woordvoerster van de veiligheidsregio. De brand is nog niet volledig onder controle, zegt ze er wel bij en het vuur kan "her en der" nog oplaaien. Het gaat om een gebied van 500 hectare.
6 uur geleden'T HARDE (ANP) - Een deel van de natuurbrand in 't Harde is onder controle, zegt een woordvoerster van de veiligheidsregio die ter plaatse is. "Wij verwachten en hopen dat het binnen nu en afzienbare tijd voor het hele gebied geldt."
6 uur geleden