Toerismebureaus Aruba en Curaçao zien steeds meer Nederlanders
WILLEMSTAD/ORANJESTAD (ANP) - De toerismebureaus van Aruba en Curaçao zijn positief over het aantal mensen dat de eilanden heeft bezocht in september. Curaçao zat afgelopen maand op 85 procent van het niveau in september 2019, voordat de coronapandemie begon. Op Aruba komt het toerisme ook weer op gang, met 82 procent van het aantal bezoekers ten opzichte van twee jaar geleden. De eilanden benadrukken dat het aantal Nederlandse toeristen opvallend hoog is.
Beide landen zeggen dat er nu duidelijk weer sprake is van een positieve situatie voor wat het toerisme betreft sinds de corona-uitbraak. De pandemie zorgde voor een enorme terugval van het toerisme, waardoor de eilanden economisch het zwaar te verduren hadden.
Op Curaçao verbleven in september bijna 28.000 toeristen minstens één nacht op het eiland. Van hen kwamen ruim 17.000 uit Nederland. Voor Aruba, dat in september ruim 60.000 toeristen ontving, is de Amerikaanse markt nog steeds de grootste. Het aantal Nederlandse toeristen neemt echter duidelijk toe, stelt het toerismebureau, zonder absolute aantallen te geven.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag in de rechtbank in Den Bosch celstraffen van acht tot zestien jaar geëist tegen drie mannen die terechtstaan voor een explosie bij een woning in het Brabantse Nieuwkuijk. Door de aanslag in de nacht van 15 op 16 november 2024 raakte een 50-jarige vrouw zwaargewond. Haar rechterbeen is geamputeerd. Ook aan haar linkerbeen liep ze zwaar letsel op.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Donald Trump doelde met zijn uitspraken over niet-Amerikaanse NAVO-militairen die zouden zijn weggebleven van de frontlinie tijdens de oorlog in Afghanistan niet op Nederlandse militairen. Dat zei de Amerikaanse ambassadeur Joseph Popolo maandag op X.
41 minuten geledenDE BILT (ANP) - In de nacht van dinsdag op woensdag valt waarschijnlijk veel sneeuw in het noorden van het land. In Groningen kan het pak sneeuw op sommige plekken 10 centimeter dik worden, in andere gebieden zo'n 3 tot 8 centimeter, verwacht het KNMI.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Publieke omroepen moeten samen met streamingdiensten series kunnen maken, stelt Tweede Kamerlid Mohammed Mohandis (GroenLinks-PvdA). Het is volgens Mohandis nu nog onduidelijk of omroepen die samenwerking mogen aangaan, of dat dit het dienstbaarheidsverbod schendt. Hij wil dat dit wordt opgehelderd.
4 uur geledenLEIDEN (ANP) - Vorig jaar hebben iets minder patiënten een donororgaan ontvangen dan in 2024. Volgens de Nederlandse Transplantatie Stichting (NTS) zijn in 2025 1480 orgaantransplantaties uitgevoerd, een afname van circa 7 procent ten opzichte van een jaar eerder. Toen waren het er 1588. Ondanks de lichte daling "ziet de NTS een stijgende trend op de lange termijn", stelt de stichting in een toelichting op de jaarcijfers.
10 uur geledenDE BILT (ANP) - In Groningen, Drenthe en Overijssel geldt maandag code geel omdat er kans is op gladheid door sneeuw, meldt het KNMI. De weerwaarschuwing is van 08.00 tot 15.00 uur van kracht.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "In steden die helemaal niet zoveel verschillen van Amsterdam worden migrantenkinderen opgepakt, van hun ouders gescheiden en gevangengezet." Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema tijdens de jaarlijkse Nationale Holocaust Herdenking bij het Spiegelmonument in het Wertheimpark in Amsterdam.
23 uur geleden