Toerisme stijgt het meest in Noord-Holland
DEN HAAG (ANP) - Steeds meer mensen vieren hun zomervakantie in Nederland, blijkt uit een onderzoek van het CBS. In Noord-Holland, Noord-Brabant en Gelderland nam het aantal vakantiegangers het meest toe.
Noord-Holland trekt de meeste toeristen. Zij overnachtten hier in juli en augustus 8,3 miljoen keer. Dat is een stijging van 13 procent, vergeleken met de andere provincies het meest. Ook in Noord-Brabant, Gelderland, Limburg en in mindere mate Drenthe nam het aantal overnachtingen bovengemiddeld snel toe.
Het aantal toeristen uit het buitenland groeit het snelst. Noord-Holland trekt de meeste gasten van over de grens. Twee derde van de overnachtingen komt hier voor rekening van buitenlandse toeristen. Ook Zuid-Holland, Zeeland en Flevoland trekken bovengemiddeld veel toeristen van over de grens.
Duitsers zijn de meest geziene gasten in Nederland. In Zeeland slaapt op vier van de tien vakantiebedden een Duitser en in Zuid-Holland op drie van de tien bedden.
In de zomermaanden bleven toeristen bij elkaar opgeteld 35 miljoen nachten slapen in Nederland, bijna 8 procent meer dan een jaar eerder.
"Buitenlandse toeristen gaan Nederland steeds meer als een echt vakantieland zien," zegt CBS-econoom Peter Hein van Mulligen in een reactie. "Dat is al langer aan de gang. De recessie kwam daar nog even tussen, maar de afgelopen jaren zien we het aantal gasten alleen maar toenemen."
Toe- en afname toeristische overnachtingen, zomer 2019
Noord-Holland: +12,9%
Noord-Brabant: +10%
Gelderland: +9,8%
Limburg: +9,8%
Drenthe: +7,8%
Overijssel: +5,8%
Zuid-Holland: +5,2%
Zeeland: +5,2%
Utrecht: +3,1%
Friesland: -1,1%
Groningen: -6%
Flevoland: -6,2%
Nederlands gemiddelde: +7,6%
Aantal toeristische overnachtingen, juli en augustus 2019
Noord-Holland: 8.323.000
Zeeland: 3.991.000
Gelderland: 3.907.000
Limburg: 3.370.000
Zuid-Holland: 3.159.000
Noord-Brabant: 3.142.000
Overijssel: 2.588.000
Friesland: 2.226.000
Drenthe: 2.185.000
Utrecht: 789.000
Flevoland: 650.000
Groningen: 490.000
Meer uit Binnenland
STADSKANAAL (ANP) - De Groningse gemeente Stadskanaal gaat opnieuw asielzoekers voor een nacht opvangen die vrijdag buiten bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel stonden te wachten. De gemeente laat weten dat het om ongeveer tachtig mensen gaat.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Tientallen asielzoekers zitten rond 19.00 uur nog buiten de poort van het aanmeldcentrum in Ter Apel. Vooralsnog is er geen locatie gevonden waar deze mensen de nacht door kunnen brengen, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla zijn vrijdagmiddag uit Istanbul aangekomen op Schiphol. Israël onderschepte hen op de Middellandse Zee toen ze in een vloot met tientallen boten op weg waren naar Gaza om hulpgoederen te brengen. Een vierde opvarende heeft de vlucht gemist en zal naar verwachting later op de avond naar Nederland terugkeren.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Spoorbeheerder ProRail krijgt een boete van 2,75 miljoen euro van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat omdat er in 2025 te veel 'impactvolle storingen' waren. Dat staat in een Kamerbrief van staatssecretaris Annet Bertram (OV, CDA). De grens is 520 van zulke storingen, maar het waren er 586.
8 uur geledenDE BILT (ANP) - In De Bilt is het vrijdag 25,0 graden geworden en daarmee is de eerste officiële zomerse dag van het jaar een feit. Deze zomerse dag, waarop de temperatuur minimaal 25 graden moet aantikken, valt volgens Weeronline een week later dan gebruikelijk.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In het Radboudumc in Nijmegen is een patiënt opgenomen met een lage verdenking op ebola. Dat bevestigt zowel een woordvoerder van het RIVM als van het ziekenhuis aan het ANP. De patiënt ligt op een speciaal ingerichte afdeling voor ernstige infectieziekten zoals ebola.
9 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De persoon bij wie recent het hantavirus is vastgesteld, zat in Nederland in thuisquarantaine. Uit voorzorg is diegene opgenomen in het ziekenhuis, meldt het RIVM. Het bemanningslid had nauw contact met zieke mensen met het andesvirus aan boord van het cruiseschip Hondius.
10 uur geleden