Toename van asielaanvragen, niveau nog wel lager dan vorig jaar
DEN HAAG (ANP) - Ongeveer duizend mensen hebben vorige week asiel aangevraagd in Nederland. Dat is het hoogste aantal sinds eind september. Het aantal aanvragen ligt nog steeds lager dan precies een jaar geleden, maar het verschil met vorig jaar is in de afgelopen weken veel kleiner geworden.
De wekelijkse cijfers van het ministerie van Asiel en Migratie worden afgerond op honderdtallen. Daardoor is niet bekend hoeveel aanvragen er precies waren. Vorige week waren er afgerond negenhonderd verzoeken om asiel. Het is dus mogelijk dat het aantal asielaanvragen minimaal is gestegen, van net onder de 950 naar net erboven. Maar het aantal kan ook zijn toegenomen van ruim 850 naar bijna 1050.
Het aantal aanvragen ligt nu wel duidelijk hoger dan begin november. Toen waren er afgerond zevenhonderd aanvragen in een week tijd.
Precies een jaar geleden hadden 1200 mensen asiel aangevraagd in Nederland. Dat zijn ongeveer tweehonderd meer dan vorige week. Half oktober waren er afgerond negenhonderd asielaanvragen, tegen 1500 in die week vorig jaar, dus zeshonderd meer.
Meer uit Binnenland
GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Spaanse gezondheidsautoriteiten zijn aan boord gegaan van het Nederlandse cruiseschip Hondius, voorafgaand aan de evacuatie van de opvarenden. De passagiers en een groot deel van de bemanning worden van boord gehaald vanwege een uitbraak van het hantavirus.
18 minuten geledenMADRID (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia "volgen de operatie op het eiland Tenerife op de voet in verband met de aankomst van het schip m/v Hondius". Dat schrijft het Spaanse hof op Instagram. Het Nederlandse cruiseschip, waar het hantavirus uitbrak, kwam zondagochtend aan bij het Spaanse eiland.
2 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De m/v Hondius is zondag iets voor 08.00 uur (Nederlandse tijd) de haven van Granadilla de Abona binnengevaren, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Daar zal het van wal af voor anker gaan, in afwachting van de evacuatie van de opvarenden. Zij zullen met bootjes aan land worden gebracht, vanwaar ze per bus naar het vliegveld worden overgebracht, voor een vlucht naar hun thuisland.
2 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip de m/v Hondius is aangekomen bij de haven van Granadilla de Abona op het Spaanse eiland Tenerife.
3 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius komt zondag om 05.30 uur lokale tijd aan bij Tenerife (06.30 uur Nederlandse tijd). Het gaat voor anker in de buurt van Granadilla de Abona, aan de zuidkant van het eiland. Vanaf ongeveer 08.00 uur lokale tijd (09.00 uur in Nederland) kunnen de eerste mensen naar de wal worden gebracht. Daarna gaan ze meteen door naar het vliegveld, heeft de rederij Oceanwide Expeditions zaterdagavond laten weten.
11 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
14 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.
15 uur geleden