Toename van asielaanvragen, niveau nog wel lager dan vorig jaar
DEN HAAG (ANP) - Ongeveer duizend mensen hebben vorige week asiel aangevraagd in Nederland. Dat is het hoogste aantal sinds eind september. Het aantal aanvragen ligt nog steeds lager dan precies een jaar geleden, maar het verschil met vorig jaar is in de afgelopen weken veel kleiner geworden.
De wekelijkse cijfers van het ministerie van Asiel en Migratie worden afgerond op honderdtallen. Daardoor is niet bekend hoeveel aanvragen er precies waren. Vorige week waren er afgerond negenhonderd verzoeken om asiel. Het is dus mogelijk dat het aantal asielaanvragen minimaal is gestegen, van net onder de 950 naar net erboven. Maar het aantal kan ook zijn toegenomen van ruim 850 naar bijna 1050.
Het aantal aanvragen ligt nu wel duidelijk hoger dan begin november. Toen waren er afgerond zevenhonderd aanvragen in een week tijd.
Precies een jaar geleden hadden 1200 mensen asiel aangevraagd in Nederland. Dat zijn ongeveer tweehonderd meer dan vorige week. Half oktober waren er afgerond negenhonderd asielaanvragen, tegen 1500 in die week vorig jaar, dus zeshonderd meer.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Den Haag, Amsterdam, Utrecht en de G40-steden, het netwerk van 41 grote en middelgrote steden, doen "opnieuw een dringend beroep op het Rijk" om extra geld beschikbaar te stellen voor het uitvoeren van de inburgeringswet. Het aantal inburgeraars is verdubbeld ten opzichte van eerdere inschattingen, maar het budget voor de uitvoeringskosten is ondanks eerder gemaakte afspraken niet verhoogd, stellen de gemeenten in een persbericht.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de aangekondigde stop op stroomnetaansluitingen "een bittere pil". Dat schrijft zij op haar Instagramkanaal.
4 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
6 uur geledenHOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.
6 uur geledenSEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.
6 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.
11 uur geleden