Toeleverancier Boeing stuurt veel personeel tijdelijk weg
NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse producent van vliegtuigonderdelen en Boeing-toeleverancier Triumph Group stuurt 2300 werknemers op tijdelijk verlof voor twee tot vier weken vanwege de impact van de coronacrisis op de luchtvaartsector. Door de crisis legt Boeing veel werkzaamheden stil en daar hebben toeleveranciers als Triumph veel last van.
Het gaat om personeel in de Verenigde Staten en Europa, vooral in Groot-Brittannië. Zij krijgen een week salaris mee en Triumph zal voor zorgkosten opdraaien. Het bedrijf schrapt ook tweehonderd voltijdbanen vanwege de zwakkere vraag naar zijn diensten en producten. Wereldwijd telt Triumph meer dan 10.000 werknemers.
Afgelopen week legde Boeing de productie van de 787 Dreamliner bij zijn faciliteiten in de Amerikaanse staat South Carolina stil, terwijl de activiteiten in de staat Washington voorlopig op pauze zijn gezet. De vliegtuigbouwer heeft de Amerikaanse overheid om miljardensteun gevraagd voor de luchtvaartindustrie om de crisis door te komen.
Meer uit Financieel
SINGAPORE - (ANP) - Goud heeft voor het eerst de prijs van 5000 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Dat is omgerekend zo'n 4215 euro. De opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en de NAVO over Groenland hebben de goudprijs in de afgelopen weken verder doen oplopen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.
14 uur geledenNEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.
14 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
21 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
1 dag geleden