Toeleverancier Boeing stuurt veel personeel tijdelijk weg
NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse producent van vliegtuigonderdelen en Boeing-toeleverancier Triumph Group stuurt 2300 werknemers op tijdelijk verlof voor twee tot vier weken vanwege de impact van de coronacrisis op de luchtvaartsector. Door de crisis legt Boeing veel werkzaamheden stil en daar hebben toeleveranciers als Triumph veel last van.
Het gaat om personeel in de Verenigde Staten en Europa, vooral in Groot-Brittanniƫ. Zij krijgen een week salaris mee en Triumph zal voor zorgkosten opdraaien. Het bedrijf schrapt ook tweehonderd voltijdbanen vanwege de zwakkere vraag naar zijn diensten en producten. Wereldwijd telt Triumph meer dan 10.000 werknemers.
Afgelopen week legde Boeing de productie van de 787 Dreamliner bij zijn faciliteiten in de Amerikaanse staat South Carolina stil, terwijl de activiteiten in de staat Washington voorlopig op pauze zijn gezet. De vliegtuigbouwer heeft de Amerikaanse overheid om miljardensteun gevraagd voor de luchtvaartindustrie om de crisis door te komen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Net als in Nederland is rundvlees in de Verenigde Staten duurder dan ooit. Dit komt doordat het aantal runderen dat klaar is voor de slacht in de VS historisch laag is en de aanvoer onder druk staat.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Na de historische prijsstijging van 2024 zijn de cacaoprijzen op de wereldmarkt dit jaar met zo'n 50 procent gekelderd. Dit betekent echter niet dat de prijzen van chocoladerepen en bonbons binnenkort omlaag gaan.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is "volop bezig" met het nasturen van achtergebleven koffers na een storing in een deel van het bagagesysteem, zegt een woordvoerster van de luchthaven zaterdag. Het duurt nog "enkele dagen" voordat iedereen zijn koffer weer terug heeft. "Er wordt hard gewerkt om onze passagiers zo snel mogelijk hun bagage na te leveren", laat ook een woordvoerster van KLM weten.
3 uur geledenROCKY MOUNT (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie heeft volgens president Donald Trump de weg omhoog gevonden, nu de inflatie afneemt en de prijsdruk op belangrijke goederen afzwakt.
5 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger gesloten. Het optimisme werd aangejaagd door techbedrijven als Oracle. Dat aandeel steeg 6,6 procent.
15 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering gaat de komende dagen in beroep tegen de uitspraak van een rechtbank in Parijs vrijdag over een tijdelijke blokkade van Shein in het land. Frankrijk wilde Shein drie maanden blokkeren omdat op de Chinese webwinkel op kinderen lijkende sekspoppen en wapens werden verkocht. Maar de rechtbank vond zo'n maatregel buiten proportie.
18 uur geleden