Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toeleverancier Boeing stuurt veel personeel tijdelijk weg

Toeleverancier Boeing stuurt veel personeel tijdelijk weg

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse producent van vliegtuigonderdelen en Boeing-toeleverancier Triumph Group stuurt 2300 werknemers op tijdelijk verlof voor twee tot vier weken vanwege de impact van de coronacrisis op de luchtvaartsector. Door de crisis legt Boeing veel werkzaamheden stil en daar hebben toeleveranciers als Triumph veel last van.

Het gaat om personeel in de Verenigde Staten en Europa, vooral in Groot-Brittannië. Zij krijgen een week salaris mee en Triumph zal voor zorgkosten opdraaien. Het bedrijf schrapt ook tweehonderd voltijdbanen vanwege de zwakkere vraag naar zijn diensten en producten. Wereldwijd telt Triumph meer dan 10.000 werknemers.

Afgelopen week legde Boeing de productie van de 787 Dreamliner bij zijn faciliteiten in de Amerikaanse staat South Carolina stil, terwijl de activiteiten in de staat Washington voorlopig op pauze zijn gezet. De vliegtuigbouwer heeft de Amerikaanse overheid om miljardensteun gevraagd voor de luchtvaartindustrie om de crisis door te komen.

Meer uit Financieel

Europese beurzen hoger door hoop op renteverlaging Fed

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag met winsten aan de handelsdag begonnen, in navolging van de hogere koersenborden op Wall Street van dinsdag. Een reeks zwakkere dan verwachte economische cijfers in de Verenigde Staten heeft de verwachting aangewakkerd dat de Federal Reserve volgende maand weer met een renteverlaging komt.

51 minuten geleden
ACM: netbeheerders lopen achter bij aanpak wachtrijen stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Het oplossen van de wachtrijen voor aansluitingen op het overvolle stroomnet gaat te langzaam. Dat vindt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die constateert dat netbeheerders achterlopen bij het aanpakken van het probleem. Het gevolg is dat de wachtrijen van bedrijven die een aansluiting willen maar deze voorlopig niet kunnen krijgen, blijven oplopen.

1 uur geleden
OpenAI: zelfmoord Amerikaanse tiener niet schuld van ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, heeft zich verweerd tegen beschuldigingen dat de chatbot een 16-jarige jongen in Californië heeft aangezet tot zelfmoord. Volgens het techbedrijf had de chatbot de tiener juist meer dan honderd keer aangespoord hulp te zoeken, staat in een ingediend document bij de rechtbank in San Francisco.

1 uur geleden
Consumentenbond ziet winkelketens de fout ingaan met garantie

DEN HAAG (ANP) - Grote winkelketens en webshops weigeren klanten vaak onterecht garantie te geven bij kapotte producten, meldt de Consumentenbond. De belangenorganisatie baseert dat op eigen onderzoek waarbij ze via undercovershoppers onder andere bol, Coolblue, MediaMarkt en Expert vragen stelde over een kapotte wasmachine. In driekwart van de gevallen kregen ze onjuiste informatie van de winkels.

1 uur geleden
Maersk denkt na over hervatten van vaarroute door Rode Zee

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Scheepvaartconcern Maersk overweegt zijn schepen weer door de Rode Zee te laten varen. Het Deense bedrijf heeft aangegeven dat de omstandigheden om de doorvaart door het gebied te hervatten, lijken te verbeteren. Daardoor zou de belangrijke route voor het scheepvaartverkeer tussen Azië en Europa mogelijk weer veilig bevaarbaar zijn.

2 uur geleden
Reuters: China koopt minstens 10 ladingen Amerikaanse sojabonen

BEIJING/SINGAPORE (ANP/RTR) - China heeft minstens tien ladingen Amerikaanse sojabonen gekocht in contracten die sinds dinsdag zijn getekend. Dat meldt persbureau Reuters op basis van twee handelaren met kennis van de deals. Dit versterkt de piek in Chinese aankopen van Amerikaanse goederen na de recente dooi in de handelsbetrekkingen tussen de VS en China.

4 uur geleden
Computerfabrikant HP gaat komende jaren tot 6000 banen schrappen

PALO ALTO (ANP/BLOOMBERG) - Computerfabrikant HP gaat de komende jaren duizenden banen schrappen. Het bedrijf kondigde aan dat 4000 tot 6000 banen zullen verdwijnen door meer gebruik te maken van AI-tools. Dat moet over drie jaar een jaarlijkse besparing van 1 miljard dollar opleveren.

11 uur geleden