Toeleverancier auto-industrie Neways schrapt nog meer banen
SON (ANP) - De Brabantse maker van elektronische componenten Neways schrapt honderd extra banen, bovenop de 250 arbeidsplaatsen waar in november al een streep door werd gezet. De reorganisatie is nodig door de afgenomen vraag naar elektronische onderdelen in de auto-industrie.
Neways grijpt voornamelijk in bij zijn Duitse activiteiten. In Nederland gaat het om tientallen banen. Een groot deel van de ontslagronde is inmiddels al wel afgerond door natuurlijk verloop en het inkrimpen van de flexibele arbeid. Financieel directeur Paul de Koning laat weten dat het hierbij om 200 arbeidsplaatsen gaat. "In totaal moet het bedrijf daardoor nog 150 banen schrappen in het aankomende jaar."
Neways kreeg vorig jaar ruim 20 procent minder orders binnen vanuit de auto-industrie. Die branche kreeg namelijk flinke klappen door de coronacrisis. Wereldwijd moesten veel showrooms worden gesloten. Ook sloten autofabrikanten tijdelijk hun eigen fabrieken vanwege leveringsproblemen voor de productie.
De bestellingen uit de medische sector en chipindustrie bleven vorig jaar wel op peil bij Neways. De totale omzet daalde in 2020 met ruim 10 procent naar bijna 480 miljoen euro. Het bedrijf boekte daarnaast een nettoverlies van bijna 4 miljoen euro. Dat laatste komt vooral door kosten in verband met de reorganisatie.
Meer uit Financieel
NIJMEGEN (ANP) - Nexperia heeft donderdag een open brief gepubliceerd waarin de chipmaker de Chinese tak oproept de toeleveringsketen te herstellen. Het Nijmeegse bedrijf zegt contact te hebben geprobeerd te leggen via telefoon, e-mails en voorstellen voor vergaderingen om de problemen op te lossen, maar dat "betekenisvolle" reacties uitbleven.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk heeft sancties tegen de buitenlandse onderdelen van de Russische olieproducent Lukoil uitgesteld. De sancties werden vorige maand aangekondigd en moesten kort voor middernacht ingaan, maar zijn nu uitgesteld tot 26 februari volgend jaar.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland maken zich zorgen over mkb'ers die een aansluiting op het elektriciteitsnet willen om bijvoorbeeld te verduurzamen. VNO-NCW en MKB-Nederland vrezen dat duizenden bedrijven vanaf volgend jaar op veel langere wachtlijsten voor het volle stroomnet komen.
3 uur geledenHEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. De verhoging geldt voor alle gepensioneerden en iedereen die bij het fonds pensioen opbouwt of heeft opgebouwd.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Europa lieten donderdag weinig beweging zien. Beleggers leken het rustiger aan te doen, na de flinke koerswinsten woensdag. Op de Europese beurzen moesten beleggers het donderdag zonder richting van Wall Street doen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan volgend jaar iets hogere tarieven betalen voor elektriciteit en gas. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag de tarieven voor netbeheerkosten voor 2026 vastgesteld. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland blijkt daaruit dat huishoudens en bedrijven met een aansluiting op het regionale elektriciteits- en gasnet een gemiddeld ruim 3 procent hogere rekening krijgen.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) schort aangekondigde boetes voor het gebruik van het woord 'gehakt' bij vegetarische producten op. De autoriteit wil afwachten wat er in de Europese Unie wordt afgesproken over de benaming van vegetarische producten, laat een woordvoerder weten.
10 uur geleden