Toeleverancier auto-industrie Neways schrapt nog meer banen
SON (ANP) - De Brabantse maker van elektronische componenten Neways schrapt honderd extra banen, bovenop de 250 arbeidsplaatsen waar in november al een streep door werd gezet. De reorganisatie is nodig door de afgenomen vraag naar elektronische onderdelen in de auto-industrie.
Neways grijpt voornamelijk in bij zijn Duitse activiteiten. In Nederland gaat het om tientallen banen. Een groot deel van de ontslagronde is inmiddels al wel afgerond door natuurlijk verloop en het inkrimpen van de flexibele arbeid. Financieel directeur Paul de Koning laat weten dat het hierbij om 200 arbeidsplaatsen gaat. "In totaal moet het bedrijf daardoor nog 150 banen schrappen in het aankomende jaar."
Neways kreeg vorig jaar ruim 20 procent minder orders binnen vanuit de auto-industrie. Die branche kreeg namelijk flinke klappen door de coronacrisis. Wereldwijd moesten veel showrooms worden gesloten. Ook sloten autofabrikanten tijdelijk hun eigen fabrieken vanwege leveringsproblemen voor de productie.
De bestellingen uit de medische sector en chipindustrie bleven vorig jaar wel op peil bij Neways. De totale omzet daalde in 2020 met ruim 10 procent naar bijna 480 miljoen euro. Het bedrijf boekte daarnaast een nettoverlies van bijna 4 miljoen euro. Dat laatste komt vooral door kosten in verband met de reorganisatie.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse overheid heeft zijn steun van zo'n 1,2 miljard dollar (ongeveer 1 miljard euro) aan het olie- en gasconcern TotalEnergies voor het omstreden project in Mozambique voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) ingetrokken. Deze zomer zei het bedrijf het werk aan het project te willen hervatten, nadat dat in 2021 werd stilgelegd na een aanval door een aan Islamitische Staat gelieerde groep.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft Unibet een boete van 4 miljoen euro opgelegd, omdat de gokaanbieder te weinig deed om gokverslaving tegen te gaan. In alle onderzochte spelersdossiers tussen juli 2022 en 2024 schoot Unibet, onderdeel van Optdeck Service Limited, volgens de toezichthouder tekort.
1 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - Tesla heeft een nieuw verkooprecord gevestigd in Noorwegen. Nog nooit verkocht een merk in het land zoveel auto's als het bedrijf van Elon Musk dit jaar, met ook nog een maand te gaan. Tesla profiteerde in november met een verdrievoudiging van de verkoop van een aanstaande belastingverhoging.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Chipmachinemaker ASML is verreweg de grootste investeerder in onderzoek en ontwikkeling (R&D) in Nederland. Maar een groot deel van de uitgaven hieraan in ons land komt slechts van een handvol bedrijven, meldt onderzoeksinstituut TNO.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV verlengt de beslistermijn voor WIA-beoordelingen en herbeoordelingen met ingang van het nieuwe jaar tijdelijk van acht naar zestien weken. Het lukt de organisatie al langere tijd niet om mensen die mogelijk arbeidsongeschikt zijn binnen de gestelde termijn duidelijkheid te geven. Dat komt door een aanhoudende toename van beoordelingsaanvragen en een tekort aan verzekeringsartsen.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Paul Terstegge wordt de nieuwe topman van Transavia. Begin oktober werd bekend dat de huidige topman Marcel de Nooijer de budgetmaatschappij verlaat. Terstegge volgt hem per 1 februari 2026 op, meldt Transavia.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verkoop van nieuwe elektrische auto's is afgelopen maand fors gestegen. Dat is waarschijnlijk een gevolg van een eerder plan om de bijtelling voor zakelijke rijders begin volgend jaar te verhogen, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. Dat plan is inmiddels afgezwakt, maar de auto's waren al besteld.
4 uur geleden