Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toeleverancier auto-industrie Neways schrapt nog meer banen

Toeleverancier auto-industrie Neways schrapt nog meer banen

SON (ANP) - De Brabantse maker van elektronische componenten Neways schrapt honderd extra banen, bovenop de 250 arbeidsplaatsen waar in november al een streep door werd gezet. De reorganisatie is nodig door de afgenomen vraag naar elektronische onderdelen in de auto-industrie.

Neways grijpt voornamelijk in bij zijn Duitse activiteiten. In Nederland gaat het om tientallen banen. Een groot deel van de ontslagronde is inmiddels al wel afgerond door natuurlijk verloop en het inkrimpen van de flexibele arbeid. Financieel directeur Paul de Koning laat weten dat het hierbij om 200 arbeidsplaatsen gaat. "In totaal moet het bedrijf daardoor nog 150 banen schrappen in het aankomende jaar."

Neways kreeg vorig jaar ruim 20 procent minder orders binnen vanuit de auto-industrie. Die branche kreeg namelijk flinke klappen door de coronacrisis. Wereldwijd moesten veel showrooms worden gesloten. Ook sloten autofabrikanten tijdelijk hun eigen fabrieken vanwege leveringsproblemen voor de productie.

De bestellingen uit de medische sector en chipindustrie bleven vorig jaar wel op peil bij Neways. De totale omzet daalde in 2020 met ruim 10 procent naar bijna 480 miljoen euro. Het bedrijf boekte daarnaast een nettoverlies van bijna 4 miljoen euro. Dat laatste komt vooral door kosten in verband met de reorganisatie.

Meer uit Financieel

Wall Street opent flink hoger na koersverliezen dag eerder

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten geopend na de koersverliezen een dag eerder. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg steun van berichten dat de Verenigde Staten Iran een plan hebben voorgelegd dat een einde aan de oorlog zou moeten maken.

37 minuten geleden
Moederbedrijf webwinkel Temu verhoogt omzet, maar winst daalt

SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese moederbedrijf van de grote webwinkel Temu, die ook in Nederland populair is, heeft in 2025 meer omzet geboekt. De opbrengsten van eigenaar PDD Holdings bedroegen ruim 431 miljard Chinese yuan, omgerekend bijna 54 miljard euro. Volgens PDD was die groei vooral te danken aan hogere inkomsten uit diensten rond onlinemarketing en transacties.

1 uur geleden
Energieleveranciers willen snel maatregelen tegen hoge rekeningen

DEN HAAG (ANP) - De branchevereniging van energieleveranciers wil dat het kabinet snel maatregelen neemt om te voorkomen dat huishoudens de energierekening niet meer kunnen betalen. Energie-Nederland roept het kabinet op nu een energiefonds op te richten, zodat huishoudens met een laag inkomen deze winter steun kunnen krijgen.

1 uur geleden
Megabestelling van China Eastern voor Airbus-vliegtuigen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft een megabestelling ontvangen van China Eastern Airlines. De Chinese luchtvaartmaatschappij koopt 101 toestellen van het type Airbus A320neo, zo werd woensdag bekendgemaakt.

3 uur geleden
Nigeria beslist razendsnel over heropening oliebronnen

LAGOS (ANP/BLOOMBERG) - Nigeria beslist voortaan binnen enkele uren over aanvragen voor het heropenen van niet-actieve oliebronnen. De Nigeriaanse commissie die over de oliewinning gaat, had hiervoor meestal weken nodig. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

4 uur geleden
Experts: oorlog in het Midden-Oosten verhoogt concurrentie om lng

HAMBURG (ANP/DPA) - Energiedeskundigen verwachten dat de oorlog in het Midden-Oosten de concurrentie tussen Aziƫ en Europa om kortetermijnleveringen van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) verder aanwakkert. Ongeveer 20 procent van de wereldwijde leveringen van lng, veelal bestemd voor Aziƫ, passeert normaal gesproken door de Straat van Hormuz. Deze belangrijke zeestraat is door Iran geblokkeerd.

4 uur geleden
Lagarde: ECB staat klaar om rente indien nodig te verhogen

FRANKFURT (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) staat klaar om de rente in het eurogebied mogelijk in april al te verhogen als de inflatieschok door de oorlog in het Midden-Oosten uit de hand loopt. "We zijn bereid om, indien nodig, ons beleid tijdens elke vergadering aan te passen", zei ECB-president Christine Lagarde woensdag op een conferentie in Frankfurt.

4 uur geleden