Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toeleverancier apotheken: herstel planbare zorg Europa beperkt

Toeleverancier apotheken: herstel planbare zorg Europa beperkt

ROTTERDAM (ANP) - Het herstel van de planbare zorg bleef de afgelopen periode vooral in het noorden van Europa beperkt. Dat meldt Fagron, toeleverancier van apotheken en ziekenhuizen, in een kwartaalupdate. Het aan de beurs in Amsterdam genoteerde bedrijf boekte daardoor minder omzet in Europa in de tweede helft van vorig jaar.

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) meldde eind vorige maand nog dat hier de afgelopen twee maanden ongeveer 24.000 extra operaties zijn uitgesteld. In december nam ook het aantal bezoeken aan de polikliniek af. Fagron merkte dat de planbare zorg in Noord-Amerika in de tweede helft van het vorig jaar herstelde.

Tegelijk nam de verkoop van coronagerelateerde producten wereldwijd af. Aan het begin van de pandemie nam de vraag naar bijvoorbeeld handgels en mondkapjes die Fagron verkoopt nog hard toe.

Hoge prijzen transport

De toeleverancier kampt net als andere bedrijven met blijvend hoge prijzen voor transport, verpakkingsmateriaal en sommige grondstoffen. "Deze kostenstijgingen kunnen we inmiddels grotendeels doorbelasten of we verwachten dat met enige vertraging te kunnen doen", zegt topman Rafael Padilla in een toelichting. Fagron merkte dat de loonkosten in de tweede helft van het jaar zijn gestegen.

Het bedrijf boekte in de tweede helft van 2021 een omzet van 297 miljoen euro. Dat is 7 procent meer dan in dezelfde periode een jaar eerder. Onder de streep resulteerde dat in een nettowinst van ruim 34 miljoen euro, op jaarbasis 21 procent meer.

Over heel 2021 boekte Fagron een omzet van 574 miljoen euro, tegen 556 miljoen euro in 2020. De winst steeg met 2 procent naar ruim 61 miljoen euro.

Meer uit Financieel

HDN: mensen vragen minder hypotheken aan door hogere rente

DE MEERN (ANP) - Huizenkopers en mensen die bijvoorbeeld een verbouwing willen financieren hebben afgelopen maand minder hypotheken aangevraagd, meldt het Hypotheken Data Netwerk (HDN). De gestegen hypotheekrente maakte zowel kopers als niet-kopers terughoudender.

8 minuten geleden
Nederlands bedrijf lanceert dronemarktplaats voor Europese legers

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse defensiesoftwarebedrijf Intelic heeft maandag een platform gelanceerd waar Europese ministeries van Defensie direct drones kunnen kopen. Daarmee worden inkooptrajecten voor "mission-ready drones" aanzienlijk verkort, meldt het bedrijf. Het platform lijkt op een recent gelanceerde dronemarktplaats voor het Amerikaanse leger, ontwikkeld met Amazon.

19 minuten geleden
Bitcoin voor het eerst in maanden meer dan 80.000 dollar waard

SINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptomunt bitcoin is voor het eerst in meer dan drie maanden weer meer dan 80.000 dollar waard geworden. Handelaren verwerkten gemengde berichten over de oorlog in het Midden-Oosten. Verder lijkt sprake van optimisme dat er in de Verenigde Staten een doorbraak is in onderhandelingen over een bepaling in een wetsvoorstel voor cryptowetgeving.

59 minuten geleden
GameStop doet bod van 56 miljard dollar op eBay

GRAPEVINE (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse videogameketen GameStop heeft een bod uitgebracht op eBay van bijna 56 miljard dollar (bijna 48 miljard euro). GameStop wil van de onlinemarktplaats een concurrent maken voor webwinkelconcern Amazon.

1 uur geleden
Meer orders Nederlandse industrie om zorgen verstoring leveringen

ZEIST (ANP) - De Nederlandse industrie heeft in april meer orders ontvangen door zorgen bij klanten over verstoringen van toeleveringsketens vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) haalden klanten door die onzekerheid orders naar voren. Dat leidde ook weer tot een hogere productie.

1 uur geleden
Merz: Trump wil heel Europa aanpakken met invoerheffingen

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft gezegd dat de door de Amerikaanse president Donald Trump geplande hogere invoerheffingen op auto's uit de EU gericht zijn op de Europese Unie als geheel en niet specifiek op Duitsland. "Hij wil heel Europa aanpakken", zei Merz zondag tegen de Duitse omroep ARD.

5 uur geleden
Olieconcern uit VAE belooft miljarden aan nieuwe projecten

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) wil tientallen miljarden dollars steken in nieuwe projecten. Die aankondiging komt enkele dagen nadat het land uit oliekartel OPEC was gestapt.

17 uur geleden