
Toekomst in Formule 1 blijft onzeker voor 'supersub' Hülkenberg
NÜRBURG (ANP) - De Duitse autocoureur Nico Hülkenberg heeft nog altijd geen zicht op een stoeltje bij een Formule 1-team voor volgend jaar. Ondanks zijn spetterende optreden zondag in de Grote Prijs van de Eifel op de Nürburgring als vervanger van de zieke Lance Stroll bij Racing Point. De 33-jarige Hülkenberg startte als twintigste en laatste en finishte als achtste, vlak achter Charles Leclerc in zijn Ferrari. "Het was goede reclame voor mezelf, maar in het cockpit-pokeren in de Formule 1 spelen prestaties niet altijd een rol. Ik moet geduld hebben", aldus de Duitser.
Hülkenberg zat zaterdagochtend nog in Keulen aan de koffie met een vriend, toen Racing Point hem belde met de vraag of hij kon invallen voor Stroll. Zonder een meter in de roze bolide te hebben getraind op de Nürburgring, reed hij zaterdagmiddag de kwalificatie. Zondag volgde een memorabele race. "Ik denk niet dat er veel mensen waren die voor de race dachten dat dit mogelijk was en ik eerlijk gezegd ook niet. Maar er gebeurde zoveel in de race. Natuurlijk profiteerde ik van de uitvallers, maar ik wist ook drie coureurs voorbij te rijden in de eerste ronde. Het was al met al een prachtig resultaat."
Hülkenberg raakte aan het einde van vorig seizoen zijn zitje bij Renault kwijt aan Esteban Ocon. Hij viel dit jaar ook al twee keer in bij Racing Point voor de Mexicaan Sergio Pérez, die vanwege een besmetting met het coronavirus niet mocht racen. Ook toen maakte Hülkenberg een goede indruk; hij werd zevende in de 70th Anniversary Grand Prix op Silverstone. "Ik ben blij dat ik weer een bijdrage heb kunnen leveren aan het team."
Meer uit Sport
HALLE/LONDEN (ANP) - Tennissers Jannik Sinner en Carlos Alcaraz hebben een succesvolle omschakeling van gravel naar gras gemaakt. Beide tennissers wonnen hun eerste partij op gras. De laatste partij van de twee was de finale van Roland Garros op gravel, waar Alcaraz Sinner na vijfenhalf uur versloeg.
9 uur geledenHALLE (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd om de tweede ronde van het grastoernooi van Halle te bereiken. De nummer 93 van de wereldranglijst verloor in Duitsland met 5-7 6-3 3-6 van de als zevende geplaatste Tsjech Tomas Machac.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - Teambaas Toto Wolff van het Formule 1-team Mercedes heeft de protestactie van Red Bull tegen George Russell na de Grote Prijs van Canada bekritiseerd. De Oostenrijker noemde ze bij Sky Sports "pietluttig en onbeduidend".
14 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Novak Djokovic richt zich de komende jaren voornamelijk op prolongatie van zijn olympische titel. De 38-jarige Serviër hecht minder waarde aan het veroveren van meer grandslamtitels. Dat zei de 24-voudig grandslamkampioen in een interview met Olympics.com.
15 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - De Thaise regering is akkoord met een bod van omgerekend 1 miljard euro om vanaf 2028 vijf jaar lang een grand prix in de Formule 1 te organiseren. In dat budget is de aanleg van een stratencircuit in de hoofdstad Bangkok meegenomen. Volgens een regeringswoordvoerder moet dat circuit komen in de buurt van Chatuchakmarkt, een populaire toeristische plek.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg doet in de sterkste denkbare opstelling mee aan de Europese kampioenschappen voor landenteams in Madrid, van 27 tot en met 29 juni. Het houdt in dat onder anderen Femke Bol meedoet, de wereldkampioene op de 400 meter horden. Ook Europees kampioene kogelstoten Jessica Schilder is opgenomen in de ploeg, evenals de Europees indoorkampioenen Lieke Klaver (400 meter), Menno Vloon (polsstokhoogspringen) en Samuel Chapple (800 meter).
16 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/RTR) - De basketballers van Oklahoma City Thunder hebben een 3-2-voorsprong genomen in de finale van de NBA. De ploeg was in het vijfde duel met 120-109 te sterk voor Indiana Pacers. Oklahoma City heeft nog één zege nodig voor de titel.
19 uur geleden