'Toekomst autofabrikant Denza hangt af van succes nieuwste model'
STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Het succes van het nieuwe model van Denza zal bepalend zijn voor de toekomst van de Chinese elektrische autofabrikant. Dat heeft topman Ola Kallenius van moederbedrijf Daimler gezegd. De voertuigen van Denza komen uit de koker van een samenwerkingsverband van de Duitse automaker met het Chinese BYD.
De vraag naar de auto's van Denza valt al jaren tegen. Het bedrijf lijkt niet te profiteren van de toegenomen vraag naar elektrische auto's. Dat komt volgens kenners door hevige concurrentie.
Daimler, het moederbedrijf van Mercedes-Benz, en BYD hebben het merk tien jaar geleden opgericht om de Chinese markt te voorzien van nieuwe elektrische voertuigen. BYD wilde geen commentaar geven op de opmerkingen van Kallenius.
De topman van Daimler heeft sinds zijn aanstelling in 2019 al een aantal grote beslissingen genomen. Zo werd onlangs bekend dat Daimler zijn truck- en busdivisie gaat afsplitsen. Het onderdeel dat wereldwijd meer dan 35 locaties en 100.000 werknemers telt, heeft zeven merken in zijn portfolio, waaronder Mercedes-Benz-trucks, Sestra, Western Start en Freightliner Trucks. Het bedrijf moet voor het einde van dit jaar dan een eigen notering aan de beurs van Frankfurt krijgen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.
4 uur geledenPRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.
5 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israël gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs is vrijdag voor het eerst gestegen tot meer dan 100 dollar per troy ounce (31,1 gram). Omgerekend is dat bijna 85 euro. Het record werd ingegeven door de stijgende vraag naar veilige beleggingen zoals zilver maar ook goud. De goudprijs zit inmiddels dicht tegen de mijlpaal van 5000 dollar.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft bij zijn debuut aan de Amsterdamse beurs vrijdag ruim 31 procent aan beurswaarde gewonnen. Daarmee kijkt het bedrijf, dat onder meer pantservoertuigen en munitie maakt en levert aan NAVO-landen, naar eigen zeggen terug op een succesvolle beursgang. "We hopen dat het een eerste stap is om te laten zien waar de prijs kan liggen op de lange termijn", liet financieel topman Zdenek Jurak vrijdag weten aan het ANP.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie zal haar vergeldingsheffingen op 93 miljard euro aan Amerikaanse goederen nog eens zes maanden opschorten. Dat doet Brussel nadat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement heeft ingetrokken om heffingen op te leggen aan enkele EU-landen die tegen zijn poging waren om Groenland te annexeren.
9 uur geleden