Toch nog geen treinen tussen Rotterdam en Den Haag HS
DEN HAAG (ANP) - Tussen Rotterdam en Den Haag HS is maandagochtend nog geen treinverkeer mogelijk. Na de werkzaamheden van afgelopen weekend zijn er volgens ProRail meerdere storingen in het spoor aangetroffen. NS verwacht dat dit duurt tot ongeveer 09.15 uur.
Volgens een woordvoerder van ProRail zijn zondag, nadat al het werk klaar was, zoals gebruikelijk testen uitgevoerd. "Alles leek er goed uit te zien. Helaas zijn er vannacht vier storingen in het technische systeem van het spoor ontdekt, zoals wisselstoringen. Dan is het niet veilig om de treinen te laten rijden."
Door die storingen is het extra druk op andere trajecten, zoals vanaf Schiphol Airport naar Rotterdam Centraal en rond Den Haag. NS adviseert rond Den Haag de tram te pakken. Ook rijden er volgens de spoorvervoerder "zeer beperkt" bussen tussen de stations Delft, Delft Campus en Schiedam Centrum.
Afgelopen weekend reden er ook geen treinen tussen Rotterdam en Den Haag. Het was het laatste weekend van de werkzaamheden aan het spoor tussen beide steden. Maandag is in het hele land de herfstvakantie voorbij.
Meer uit Binnenland
ROERMOND (ANP) - De politie heeft een foto vrijgegeven van Daniel B. De Duits-Poolse man zit vast voor het doden van de 66-jarige Paul Vossen in het Limburgse Herkenbosch. Politie en justitie vermoeden dat hij ook betrokken is bij de vermissing van zijn moeder. Met het vrijgeven van zijn foto hopen ze dat mensen zich melden met meer informatie over wat er met haar is gebeurd.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft een pauze ingevoerd in het maken van beslissingen over asielaanvragen van Iraniërs. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Justitie en Veiligheid. Het stilleggen van besluiten betekent dat Iraanse vluchtelingen niet gedwongen worden teruggestuurd naar Iran.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor Cyprus is geel geworden. Daarmee maakt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken duidelijk dat er risico's zijn voor mensen die naar het land afreizen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Advocaten mogen weer een laptop en een mobiele telefoon meenemen als ze cliënten in de gevangenis opzoeken. Dat meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) na overleg met de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). Het nieuwe toegangsbeleid treedt naar verwachting na de zomer in werking.
10 uur geledenALMERE (ANP) - Gemeenteraadsleden uit Almere zijn geschokt door de verdenking tegen hun 66-jarige oud-collega Jan B. Maandagochtend werd bekend dat hij ervan wordt verdacht twee kinderen, van 2 en 13 jaar, onzedelijk te hebben betast. Het 2-jarige kind zou hij hebben betast op de eerste dag dat hij als invalkracht op een Amsterdams kinderdagverblijf werkte.
12 uur geledenALMERE (ANP) - De 66-jarige verdachte van het onzedelijk betasten van twee kinderen was van 2022 tot februari 2025 gemeenteraadslid voor 50PLUS in Almere. Dat bevestigen ingewijden. Eerder, van 2006 tot 2010, was hij daar raadslid voor de SP.
13 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse sterrenchef Nick Bril had te veel alcohol in zijn bloed toen hij hulpkok Joe Claridge overreed. Uit deskundige berekeningen op verzoek van de rechtbank van Antwerpen blijkt dat hij tussen 1,52 en 1,91 promille alcohol in zijn bloed had. Dat meldt persbureau Belga maandag in een verslag van de rechtszaak. De wettelijk toegestane limiet is 0,5 promille. De advocaten van Bril blijven erbij dat hij niet dronken was.
13 uur geleden