Toch geen autonome voertuigen op nieuw wegennet Rotterdamse haven
ROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam schrapt zijn plannen om zelfsturende voertuigen in te zetten voor het containervervoer op de Maasvlakte. Het havenbedrijf heeft de aanbesteding voor onbemand vervoer stopgezet.
De autonoom rijdende voertuigen hadden moeten rondrijden op de zogeheten Container Exchange Route, een speciaal wegennet in aanbouw dat containerterminals, depots, distributiecentra en douaneposten met elkaar zal verbinden. Via deze afgesloten verbindingswegen hoopt het havenbedrijf containers sneller en efficiënter op de juiste plaats te krijgen, geholpen door IT-systemen die alle containerterminals met elkaar verbinden.
Het havenbedrijf stelt nu dat de risico's rond de inzet van autonome voertuigen te groot waren. Aangeleverde voorstellen waren op technisch vlak in orde. Maar de financiële en operationele risico's zouden volgens de haven onverantwoord zijn.
In de plannen van de Rotterdamse haven zouden de voertuigen overigens niet altijd onbemand rijden. In de vorig jaar juni uitgeschreven aanbesteding vroeg het bedrijf om een hybride model, waar chauffeurs het voertuig ook zouden kunnen besturen als ze bijvoorbeeld op een openbare weg rijden. De Container Exhange Route, kortweg CER, moet eind dit jaar operationeel zijn.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De prijzen van bestaande koopwoningen zijn in oktober met gemiddeld 6,6 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van gegevens van het Kadaster. Volgens het CBS vlakt daarmee de prijsstijging voor de zevende maand op rij af.
8 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de tarieven van 40 procent op Braziliaanse voedingsproducten, waaronder rundvlees, koffie, cacao en fruit, opgeheven. Deze tarieven waren in juli ingesteld als strafmaatregel tegen Brazilië vanwege de vervolging van voormalig president en Trump-bondgenoot Jair Bolsonaro.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metaal- en technologische industrie, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. Daardoor krijgen ongeveer 170.000 gepensioneerden vanaf begin volgend jaar een hoger bedrag op hun bankrekening.
6 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland bereidt zich voor op een mogelijke verkoop van het genationaliseerde energieconcern Uniper, dat ook in Nederland elektriciteitscentrales heeft. Dit zou een van de grootste privatiseringen van Duitsland ooit kunnen worden, nu de regering in Berlijn afstapt van het idee om het nutsbedrijf te fuseren met de door de staat gesteunde gasreus SEFE. Dat meldde persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het sentiment onder beleggers op Wall Street heeft donderdag in de loop van de handelsdag een ommezwaai gemaakt. De resultaten van het Amerikaanse chipconcern Nvidia zorgden aanvankelijk voor opluchting bij beleggers. Maar Wall Street sloot uiteindelijk met verliezen, mede ingegeven door twijfels over de vraag of de Federal Reserve de rente in december zal verlagen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse senator Ron Wyden roept op tot een onderzoek naar de relatie tussen JPMorgan Chase en de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. De grote bank zou opzettelijk meer dan 1 miljard dollar aan verdachte transacties van Epstein niet hebben aangekaart. Dat schrijft The New York Times, met verwijzing naar een rapport dat Wyden heeft opgesteld op basis van recent vrijgegeven rechtbankstukken.
8 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Energieleveranciers moeten de terugleververgoeding en terugleverkosten vanaf 2027 snel bekendmaken. Met die oproep is de Vereniging Eigen Huis (VEH) donderdag gekomen. De belangenorganisatie voor huizenbezitters heeft negen energiebedrijven per brief gevraagd een positieve vergoeding te garanderen om te voorkomen dat zonnepaneeleigenaren moeten betalen voor hun teruggeleverde stroom.
9 uur geleden