Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toch geen autonome voertuigen op nieuw wegennet Rotterdamse haven

Toch geen autonome voertuigen op nieuw wegennet Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam schrapt zijn plannen om zelfsturende voertuigen in te zetten voor het containervervoer op de Maasvlakte. Het havenbedrijf heeft de aanbesteding voor onbemand vervoer stopgezet.

De autonoom rijdende voertuigen hadden moeten rondrijden op de zogeheten Container Exchange Route, een speciaal wegennet in aanbouw dat containerterminals, depots, distributiecentra en douaneposten met elkaar zal verbinden. Via deze afgesloten verbindingswegen hoopt het havenbedrijf containers sneller en efficiƫnter op de juiste plaats te krijgen, geholpen door IT-systemen die alle containerterminals met elkaar verbinden.

Het havenbedrijf stelt nu dat de risico's rond de inzet van autonome voertuigen te groot waren. Aangeleverde voorstellen waren op technisch vlak in orde. Maar de financiƫle en operationele risico's zouden volgens de haven onverantwoord zijn.

In de plannen van de Rotterdamse haven zouden de voertuigen overigens niet altijd onbemand rijden. In de vorig jaar juni uitgeschreven aanbesteding vroeg het bedrijf om een hybride model, waar chauffeurs het voertuig ook zouden kunnen besturen als ze bijvoorbeeld op een openbare weg rijden. De Container Exhange Route, kortweg CER, moet eind dit jaar operationeel zijn.

Meer uit Financieel

Nintendo rekent op minder Switch 2-verkopen, verhoogt prijs

KYOTO (ANP) - Nintendo verwacht dit jaar minder Switch 2-spelcomputers te verkopen dan vorig jaar, toen de console op de markt werd gebracht. Tegelijkertijd is het Japanse gamebedrijf van plan de prijzen voor de Switch 2 te verhogen. Net als veel andere elektronicafabrikanten kampt Nintendo met sterk gestegen kosten voor chips door de grote vraag van AI-bedrijven.

7 minuten geleden
Ook klanten Reaal akkoord met schikking woekerpolisaffaire

DEN HAAG (ANP) - Ook klanten van Reaal kunnen definitief geld tegemoetzien als compensatie voor de woekerpolisaffaire. Meer dan 90 procent van de gedupeerden heeft ingestemd met de schikking die organisaties als de Consumentenbond en ConsumentenClaim ruim twee jaar geleden namens hen overeenkwamen. Daarmee kan het uitbetalen beginnen, meldt de Consumentenbond.

24 minuten geleden
Commerzbank verhoogt winstverwachting en schrapt meer banen

FRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Commerzbank heeft de winstverwachting voor dit jaar verhoogd. Ook schrapt de Duitse bank meer banen. De stappen volgen op het vijandige bod van de Italiaanse bank UniCredit op Commerzbank.

48 minuten geleden
Sony rekent op hogere winst dankzij gametak

TOKIO (ANP) - Elektronica- en entertainmentconcern Sony verwacht dit jaar de winst op te voeren, geholpen door betere resultaten van zijn gametak en muziekdivisie. Het bedrijf verkoopt onder andere de PlayStation 5-console en denkt ook meer eigen games te verkopen. Van de spelcomputers zelf verwacht Sony er juist minder te verkopen dan in het afgelopen boekjaar.

50 minuten geleden
Toyota verwacht winstdaling dit jaar door Iranoorlog

TOKIO (ANP/RTR/AFP) - Het Japanse autoconcern Toyota verwacht dat de winst in het huidige boekjaar, dat loopt tot en met maart 2027, met een vijfde zal dalen. De onzekerheden over de kosten en leveringen door de oorlog in het Midden-Oosten drukken volgens de grootste autofabrikant ter wereld op de winst, ondanks de sterke vraag naar hybride modellen die de omzetgroei stimuleert.

1 uur geleden
Impact van oorlog Midden-Oosten op Heijmans is 'beheersbaar'

ROSMALEN (ANP) - De impact van de oorlog in het Midden-Oosten is voor Heijmans "beheersbaar". Prijzen van grondstoffen fluctueren door de onzekerheid maar dat heeft nagenoeg geen effect op de lopende projecten omdat de inkoop daarvan grotendeels al gedaan is, meldt het bouwbedrijf.

1 uur geleden
Funderingsspecialist voor windmolens Sif verwacht lastig 2028

ROERMOND (ANP) - De fabrikant van funderingen voor windmolens Sif rekent op een "tijdelijk uitdagende periode" in 2027 en 2028. Voor dit jaar is het orderboek nog gevuld, maar doordat er de afgelopen jaren veel minder interesse was in aanbestedingen voor windparken op zee, dreigt de productie in de loop van volgend jaar terug te vallen. Topman Fred van Beers verwacht dat de sector vanaf 2029 "terugkeert naar houdbare niveaus", meldt hij bij de kwartaalcijfers van Sif.

1 uur geleden