Titelverdediger Bernal afgestapt in Tour de France
GRENOBLE (ANP) - Tourwinnaar Egan Bernal gaat niet meer van start in de zeventiende etappe van de Tour de France. Dat laat zijn ploeg Ineos Grenadiers weten.
Bernal moest in de 15e etappe naar Grand Colombier ruim zeven minuten toegeven op geletruidrager Primoz Roglic en was daarmee zo goed als uitgeschakeld voor het algemeen klassement. De Colombiaan kwam dinsdag in de 16e etappe op ruim 27 minuten binnen.
De 23-jarige klimmer won vorig jaar als eerste Colombiaan de Tour de France. Hij zal zich volgens zijn ploeg nu focussen op het herstel van de inspanningen in deze Tour en zich richten op andere doelen voor de rest van het seizoen.
Geen verdere reden
Ineos Grenadiers gaf geen verdere reden voor de opvallende instorting van Bernal in de afgelopen etappes. Teambaas Dave Brailsford zei dat de beslissing is genomen in het belang van de wielrenner. "Egan is een echte kampioen, maar hij is ook nog een jonge coureur, die nog veel edities van de Tour de France voor zich heeft. Wij achten het verstandiger dat hij nu afstapt."
"Dit is natuurlijk niet zoals ik de Tour de France wilde beëindigen, maar ik ben het ermee eens dat dit de juiste beslissing voor mij is in deze omstandigheden", zei Bernal. "Ik respecteer deze wedstrijd enorm en ik kijk ernaar uit om terug te komen in de volgende jaren."
Meer uit Sport
NOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.
5 minuten geledenUPPSALA (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis heeft voor de vijftiende keer het wereldrecord verbroken. Dit keer deed hij dat op de 'Mondo Classic', een wedstrijd die naar hem vernoemd is in zijn thuisbasis Uppsala.
6 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft haar carrière na 22 jaar beëindigd. Dat meldt de 37-jarige voormalige international op Instagram. In totaal speelde Grothues 392 duels in Oranje. Ook was ze jarenlang aanvoerder van Nederland.
8 minuten geledenLAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.
3 uur geledenCOLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Technisch directeur Chiel Warners van de Atletiekunie spreekt niet uit hoeveel medailles de Nederlandse equipe moet halen op de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij verwacht er wel een aantal. "Want iedere atleet die wij sturen, is finalewaardig", zei de nieuwe technische baas donderdag bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.
5 uur geleden