Titelhoudster Osaka in derde ronde Australian Open uitgeschakeld
MELBOURNE (ANP) - Titelhoudster Naomi Osaka is in de derde ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De als 13e geplaatste Japanse liet tegen de Amerikaanse Amanda Anisimova twee wedstrijdpunten onbenut en verloor met 4-6 6-3 7-6 (5).
De 20-jarige Anisimova, die in de eerste ronde tegen de Nederlandse Arianne Hartono nog aan uitschakeling ontsnapte, maakte het in de Margaret Court Arena op haar eerste matchpoint af met een ace. Bij 6-6 in de derde set wordt er een tiebreak tot de tien gespeeld.
"Ik ben sprakeloos en ik vind het geweldig om voor jullie te spelen. Soms kan ik tijdens het spelen mijn lach niet onderdrukken. Ik ben zó blij dat ik zo goed kon spelen", zei Anisimova, de nummer 60 van de wereld. Ze werkte bij een 5-4-achterstand in de derde set op eigen opslag twee matchpoints weg. Anisimova sloeg in totaal liefst 46 winners, waarvan 8 met haar return.
Barty
Anisimova is in de vierde ronde de tegenstandster van Ashleigh Barty, de nummer 1 van de wereld en de favoriete voor de titel.
Maandag keek Anisimova, voormalig halvefinaliste op Roland Garros, in de eerste ronde tegen Hartono tegen een 6-2 4-2-achterstand aan. Ze wist het duel met de nummer 189 van de wereld toch nog met 2-6 6-4 6-3 te winnen. In aanloop naar de Australian Open won ze in Melbourne ook al een voorbereidingstoernooi.
Teleurstellend seizoen
Osaka (24) was vorig jaar in de finale de Amerikaanse Jennifer Brady met 6-4 6-3 de baas. Ze won het toernooi ook al in 2019.
Vorig seizoen beleefde Osaka een teleurstellend seizoen. Na ontstane ophef over haar persboycot op Roland Garros trok ze zich terug. Op de US Open bleef de viervoudig grandslamkampioene al in de derde ronde steken.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Nederland stelt alles in het werk om Thialf aan te prijzen als locatie voor de Olympische Winterspelen van 2030. De Winterspelen vinden over vier jaar plaats in de Franse Alpen, waar geen geschikt ijsstadion aanwezig is. Het ijsstadion in Heerenveen wordt gezien als één van de twee locaties waar over vier jaar het schaatstoernooi kan worden gehouden. Verschillende betrokken Nederlandse partijen zullen de Franse organisatoren deze week informatie overhandigen waarmee ze hopen af te dwingen dat de keuze op Thialf valt.
3 uur geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya verrassend vroeg uitgeschakeld in het sprinttoernooi. De wereldkampioene op dit onderdeel bleek in de kwartfinales niet opgewassen tegen de Duitse Lea Sophie Friedrich. Van de Wouw verloor beide heats.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Britse wielrenner Tom Pidcock (26) gaat in juli van start in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Pinarello Q36.5 bekendgemaakt. Pidcock is de grote blikvanger van de relatief jonge ploeg, die deze zomer zijn Tourdebuut maakt. Vorig seizoen reed Pidcock de rondes van Italië en Spanje voor Pinarello Q36.5. In de Vuelta werd hij derde in het eindklassement.
4 uur geledenBRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz (22) reist niet naar Rotterdam af om zijn titel op de ABN AMRO Open te verdedigen. De Spaanse tennisser, die zondag de Australian Open won, is volgens de organisatie van het toernooi te vermoeid na het toernooi in Melbourne.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is uit de top honderd van de wereldranglijst verdwenen. Daarmee staat er nu geen Nederlandse speelster bij de beste honderd van de wereld. Lamens zakte acht plaatsen en neemt op de nieuwste ranking de 105e plaats in.
8 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.
22 uur geleden