Titelhoudster Osaka in derde ronde Australian Open uitgeschakeld
MELBOURNE (ANP) - Titelhoudster Naomi Osaka is in de derde ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De als 13e geplaatste Japanse liet tegen de Amerikaanse Amanda Anisimova twee wedstrijdpunten onbenut en verloor met 4-6 6-3 7-6 (5).
De 20-jarige Anisimova, die in de eerste ronde tegen de Nederlandse Arianne Hartono nog aan uitschakeling ontsnapte, maakte het in de Margaret Court Arena op haar eerste matchpoint af met een ace. Bij 6-6 in de derde set wordt er een tiebreak tot de tien gespeeld.
"Ik ben sprakeloos en ik vind het geweldig om voor jullie te spelen. Soms kan ik tijdens het spelen mijn lach niet onderdrukken. Ik ben zó blij dat ik zo goed kon spelen", zei Anisimova, de nummer 60 van de wereld. Ze werkte bij een 5-4-achterstand in de derde set op eigen opslag twee matchpoints weg. Anisimova sloeg in totaal liefst 46 winners, waarvan 8 met haar return.
Barty
Anisimova is in de vierde ronde de tegenstandster van Ashleigh Barty, de nummer 1 van de wereld en de favoriete voor de titel.
Maandag keek Anisimova, voormalig halvefinaliste op Roland Garros, in de eerste ronde tegen Hartono tegen een 6-2 4-2-achterstand aan. Ze wist het duel met de nummer 189 van de wereld toch nog met 2-6 6-4 6-3 te winnen. In aanloop naar de Australian Open won ze in Melbourne ook al een voorbereidingstoernooi.
Teleurstellend seizoen
Osaka (24) was vorig jaar in de finale de Amerikaanse Jennifer Brady met 6-4 6-3 de baas. Ze won het toernooi ook al in 2019.
Vorig seizoen beleefde Osaka een teleurstellend seizoen. Na ontstane ophef over haar persboycot op Roland Garros trok ze zich terug. Op de US Open bleef de viervoudig grandslamkampioene al in de derde ronde steken.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De als eerste geplaatste Alex De Minaur heeft de finale bereikt van het tennistoernooi van Rotterdam. De Australiër klopte bij de laatste vier de Fransman Ugo Humbert, de nummer 36 van de wereld: 6-4 6-3. Het betekent zijn derde finaleplaats op rij in Rotterdam.
10 minuten geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben zich op de Olympische Spelen in Milaan geplaatst voor de halve finales op de ploegenachtervolging. Het team met Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kwam tot 2.55,65 en dat was goed voor de derde tijd. Nederland neemt het in de halve finale op tegen Japan.
11 minuten geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijders Daria Danilova en Michel Tsiba denken bij hun debuut op de Olympische Spelen een goede kans te maken om ook de vrije kür te mogen schaatsen. Het Nederlandse koppel moet daarvoor zondag bij de korte kür bij de eerste zestien eindigen. Er doen in de Milano Ice Skating Arena negentien paren mee.
1 uur geledenBORMIO (ANP) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft een historische medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina veroverd. Hij bezorgde Brazilië de eerste medaille ooit op de Winterspelen. Pinheiro Braathen won het goud op de reuzenslalom.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Stijn van de Bunt doet zondag op de Olympische Spelen mee aan de ploegenachtervolging. Bondscoach Rintje Ritsma geeft hem in de kwartfinale de voorkeur boven Jorrit Bergsma, die vrijdag een bronzen medaille behaalde op de 10.000 meter. Chris Huizinga en Marcel Bosker zijn de andere twee Oranje-rijders, meldt sportkoepel NOC*NSF.
5 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Kunstschaatser Ilia Malinin werd 'lamgeslagen' door de zenuwen voor aanvang van de vrije kür bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De Amerikaanse tweevoudig wereldkampioen, die de afgelopen twee jaar alles won in het kunstrijden, gaf toe dat hij bezweek onder de grote druk. "Toen ik mijn startpositie innam, kwamen alle traumatische momenten uit mijn leven ineens weer boven. Er kwamen zoveel negatieve gedachten op me af en ik kon er gewoon niet mee omgaan", zei de 21-jarige Malinin.
8 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).
14 uur geleden