Titelhouder Van Gerwen onderuit op World Grand Prix
COVENTRY (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft het in de kwartfinales van de World Grand Prix niet gered. De titelhouder ging in Coventry met 3-0 onderuit tegen de Australiër Simon Whitlock. Van Gerwen, die al maandenlang met zijn vorm worstelt, gooide best wel met een goed gemiddelde (96.84), maar Whitlock was duidelijke de betere (101.72). Van de elf legs won de Australiër er negen.
Whitlock gooit in de halve finales tegen de Nederlander Dirk van Duijvenbode. De debutant versloeg verrassend de Schot Gary Anderson met 3-1. Van Gerwen is vijfvoudig winnaar van het toernooi, dat normaal gesproken in Dublin wordt gehouden. Door de coronacrisis is het evenement verplaatst naar de Ricoh Arena in Coventry, waar geen publiek wordt toegelaten.
De spelers dienen de legs bij de World Grand Prix te beginnen met een dubbel en, zoals gewoonlijk, ook te eindigen met een dubbel. De finale, met als inzet de hoofdprijs van 120.000 euro, staat voor maandag in Coventry op de agenda.
In de laatste kwartfinale komt zaterdagavond Jeffrey de Zwaan uit tegen Welshman Gerwyn Price.
Meer uit Sport
INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
6 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
13 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
14 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
14 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
14 uur geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
15 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
16 uur geleden