
Tip voor thuislezers: 'Ontroerd door Charles Mackesy'
GOES - Nee, het is geen vakantie, maar doordat je vooral thuis moet blijven, is er meer tijd voor andere zaken, zoals het lezen van een goed boek. Boekhandelaar Anthoni Fierloos en zijn personeel van het Paard van Troje en De Koperen Tuin in Goes geven de komende weken leestips. Dit keer is het de beurt aan Jacqueline Lamper.
“Een mooi boek, een lief boek, een ontroerend boek”, zegt Jacqueline Lamper over haar keuze. “Juist nu, in deze bizarre tijd. Mijn absolute nummer één op dit moment is ‘De jongen, de mol, de vos en het paard’ van Charlie Mackesy.”
Avonturen
De schrijver vertelt het verhaal van een toevallige ontmoeting tussen een jongen, een mol, een vos en een paard. “Hun avonturen vinden plaats in de lente. Op het ene moment valt er sneeuw en het volgende moment schijnt de zon. Het is een beetje zoals het leven, het kan elk moment omslaan.” Jacqueline zegt dat het een boek ‘vol mooie tekeningen, zinnen en woorden is’. “Zo treffend dat ik er ontroerd raak en tegelijkertijd om moet glimlachen. Ze zijn allemaal raak, deze woorden. Het is een boek voor jezelf of om iemand cadeau te doen. Leg het op tafel, sla het op een willekeurige pagina open en geniet!”
‘De jongen, de mol, de vos en het paard’ van Charlie Mackesy is te koop in de Goese boekwinkels. Het Paard van Troje en De Koperen Tuin hebben een bezorgservice. Bestelde boeken worden gratis bezorgd. Zie www.paardvantroje.nl.
Meer uit Beveland
RITTHEM - In havengebied Vlissingen-Oost wordt extra toezicht gehouden. Aanleiding daarvoor is een 'verdachte situatie', zo heeft de politie maandagavond laat bekendgemaakt.
3 uur geledenHEINKENSZAND - Demissionair minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei bracht maandag 8 september een werkbezoek aan Zeeland in het kader van de plannen voor de bouw van twee nieuwe kerncentrales. Het bezoek stond in het teken van participatie: de minister sprak met jongeren, dorpsraden en deelnemers van onder meer de Borselse Voorwaardengroep over hun zorgen, vragen en ideeën.
15 uur geledenGOES - Afgelopen weekend vond het jaarlijkse 't Beest Brult' weer plaats in 't Beest te Goes. Dit gezellige gratis festival is jaarlijks dé aftrap van het nieuwe film- en concertseizoen. Honderden mensen kwamen samen tijdens het festival en zowel voor het podium buiten als voor het podium in de zaal stond het helemaal vol met publiek.
16 uur geledenOUDELANDE - Bij een aanrijding tussen een auto en een camper in het buitengebied van Oudelande is maandagmiddag een persoon gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde rond 13.30 uur op de kruising van de Zeedijk met de Vijfzoodijk.
18 uur geledenGOES - Vanaf 1 november 2025 is een Zeeuwse Afvalpas verplicht om toegang te krijgen tot de milieustraten in Zeeland. Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft daarom het Uitvoeringsbesluit Afvalstoffen 2019 aangepast, zodat de invoering van het nieuwe pasjessysteem door de Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD) doorgang kan vinden.
19 uur geledenCOLIJNSPLAAT - De provincie Zeeland laat weten dat de Zeelandbrug voor gemotoriseerd verkeer maandagnacht 8 september gesloten is. Fietsers kunnen wel over de brug. De provincie voert één keer per maand onderhoudswerkzaamheden uit aan de brug.
23 uur geledenHEINKENSZAND - Demissionair minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei brengt maandag 8 september een werkbezoek aan Zeeland. De minister bezoekt drie mogelijke locaties voor de bouw van nieuwe kerncentrales: de Paulinapolder bij Terneuzen, het EPZ-terrein in Borssele en het Thermphos-terrein in Vlissingen.
1 dag geleden