
Tip voor de thuislezers: 'Beschavingen' van Laurent Binet
GOES - Nee, het is geen vakantie, maar doordat je vooral thuis moet blijven, is er meer tijd voor andere zaken, zoals het lezen van een goed boek. Boekhandelaar Anthoni Fierloos en zijn personeel van het Paard van Troje en De Koperen Tuin in Goes geven de komende weken leestips. Dit keer geeft eigenaar Anthoni Fierloos opnieuw een tip.
Anthoni Fierloos tipt deze keer het boek ‘Beschavingen’ van Laurent Binet. “Het boek van Binet is er een zoals je nog nooit hebt gelezen. Het is een ‘wat als-verhaal’. Wat als de Vikingen destijds in Amerika waren geweest, daar ijzer naartoe hadden gebracht, dan hadden veel later de Inca's de beschikking gehad over betere wapens. De Spanjaarden zouden dan worden verslagen. Een Inca-koning was dan naar Europa getrokken waarna je als lezer op bekend terrein komt. Veel bekende personen uit de Europese geschiedenis kruisen het pad van deze koning. Een nieuwe geschiedenis wordt geschreven. Het is geniaal verzonnen en nadien denk je: ‘Zo zou het best kunnen zijn gegaan’. Het is een boek voor alle liefhebbers van historische romans en wat mij betreft nu al één van de beste boeken van 2020.”
De schrijver Laurent Binet woont in Parijs. Hij is docent Frans aan de universiteit in Seine-Saint-Denis. Met zijn eerste roman 'HhhH', waarin het wrede nazikopstuk Reinhard Heydrich, de uitvinder en uitvoerder van de Shoah, centraal staat, won hij in 2010 de prestigieuze Prix Goncourt du premier roman.
Bezorgservice
‘Beschavingen’ is te koop in de Goese boekwinkels. Het Paard van Troje en De Koperen Tuin hebben een bezorgservice. Bestelde boeken worden gratis thuis bezorgd bij mensen in Goes en omgeving.
Zie de websites www.paardvantroje.nl en www.koperentuin.nl.
Meer uit Beveland
RITTHEM - In havengebied Vlissingen-Oost wordt extra toezicht gehouden. Aanleiding daarvoor is een 'verdachte situatie', zo heeft de politie maandagavond laat bekendgemaakt.
3 uur geledenHEINKENSZAND - Demissionair minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei bracht maandag 8 september een werkbezoek aan Zeeland in het kader van de plannen voor de bouw van twee nieuwe kerncentrales. Het bezoek stond in het teken van participatie: de minister sprak met jongeren, dorpsraden en deelnemers van onder meer de Borselse Voorwaardengroep over hun zorgen, vragen en ideeën.
15 uur geledenGOES - Afgelopen weekend vond het jaarlijkse 't Beest Brult' weer plaats in 't Beest te Goes. Dit gezellige gratis festival is jaarlijks dé aftrap van het nieuwe film- en concertseizoen. Honderden mensen kwamen samen tijdens het festival en zowel voor het podium buiten als voor het podium in de zaal stond het helemaal vol met publiek.
16 uur geledenOUDELANDE - Bij een aanrijding tussen een auto en een camper in het buitengebied van Oudelande is maandagmiddag een persoon gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde rond 13.30 uur op de kruising van de Zeedijk met de Vijfzoodijk.
18 uur geledenGOES - Vanaf 1 november 2025 is een Zeeuwse Afvalpas verplicht om toegang te krijgen tot de milieustraten in Zeeland. Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft daarom het Uitvoeringsbesluit Afvalstoffen 2019 aangepast, zodat de invoering van het nieuwe pasjessysteem door de Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD) doorgang kan vinden.
19 uur geledenCOLIJNSPLAAT - De provincie Zeeland laat weten dat de Zeelandbrug voor gemotoriseerd verkeer maandagnacht 8 september gesloten is. Fietsers kunnen wel over de brug. De provincie voert één keer per maand onderhoudswerkzaamheden uit aan de brug.
23 uur geledenHEINKENSZAND - Demissionair minister Sophie Hermans van Klimaat en Groene Groei brengt maandag 8 september een werkbezoek aan Zeeland. De minister bezoekt drie mogelijke locaties voor de bouw van nieuwe kerncentrales: de Paulinapolder bij Terneuzen, het EPZ-terrein in Borssele en het Thermphos-terrein in Vlissingen.
1 dag geleden