Tiny Forest in Sint-Annaland aangeplant tijdens Nationale Boomfeestdag
SINT-ANNALAND - Vandaag, tijdens de Nationale Boomfeestdag, is het Tiny Forest in het nieuwe parkje aan de Kloosterstraat in Sint-Annaland aangeplant. Wethouder Corniel van Leeuwen, leerlingen uit de groepen 5 van de School met de Bijbel en OBS de Casembroot, leerkrachten, natuurouders, medebewoners, Anna Groen, IVN Natuureducatie en medewerkers van Rabobank Zeeuwse Delta staken hiervoor hun handen uit de mouwen.
Nadat de groepen 5 in het buitenlokaal hun eerste gastles volgden over het planten van een boom, hielden wethouder van Leeuwen, Anton Geluk (Rabobank Zeeuwse Delta) en Sander Westdorp (Anna Zorgt) een korte toespraak. Na afloop zongen de leerlingen het ‘Stallandse Hymne’, een lied waarbij onder andere een schepbeweging wordt gemaakt. Leerlingen van beide basischolen hebben het Tiny Forest de naam ‘Stallands Leerbos’ gegeven.
Gezonde plek
Het minibos en parkje komen op de locatie van de oude bibliotheek te staan, vlakbij de Brede School. Het park en bos zijn aangelegd op basis van een ontwerp dat de gemeente Tholen met behulp van IVN Natuureducatie, beide basisscholen, natuurouders en buurtbewoners heeft gemaakt. Het is niet alleen een gezonde plek voor vlinders, bijen en vogels, maar ook voor mensen; het zorgt voor een gezondere leefomgeving, ontmoetingen en kinderen leren in het buitenlokaal over de Nederlandse natuur.
Ontwerp
In het ontwerp is het minibosje het hart van het park. Het 200 vierkante meter grote bos krijgt één ingang, een pad van houtsnippers en een buitenlokaal. Het bos wordt aangeplant volgens het principe Tiny Forest, waarbij veel verschillende soorten inheemse bomen en struiken dicht op elkaar worden aangeplant. In de omliggende groenzone komt een pad, een bankje en een klimboom. Langs de trottoirs komen vaste planten en struiken, waarbij gelet wordt op de diversiteit van de planten en hun betekenis voor dieren zoals vlinders en vogels. Het park wordt daarnaast zo ingericht dat het bij extreme neerslag gebruikt kan worden als buffer om de omliggende straten droog te houden.
Gift
Gemeente Tholen heeft een Tiny Forest (minibos) cadeau gekregen van Rabobank Zeeuwse Delta om te vieren dat Rabobank Walcheren/Noord-Beveland en Rabobank Oosterschelde in 2022 zijn samengegaan.
Meer uit Tholen
SINT-MAARTENSDIJK - De gemeente Tholen heeft donderdag veiligheidsmaatregelen genomen na de twee explosies aan de Bloemenlaan in Sint-Maartensdijk. In de straat zijn beveiligingscamera's geplaatst en één van de getroffen woningen is gesloten.
9 uur geledenTHOLEN - Inwoners van de gemeente Tholen met een koopwoning en een lager inkomen kunnen hulp krijgen bij het isoleren van hun woning. De gemeente stelt een verhoogde subsidie van maximaal 4.000 euro beschikbaar. Ook krijgen inwoners persoonlijke begeleiding bij het hele traject.
14 uur geledenTHOLEN - Een auto is woensdagmiddag in het water beland bij de Windsingel in Tholen. De brandweer rukte onder meer uit met duikers, maar al snel bleek dat er niemand meer in het voertuig zat.
19 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Locoburgemeester Corniel van Leeuwen is geschrokken van de twee explosies die de afgelopen nachten plaatsvonden aan de Bloemenlaan in Sint-Maartensdijk. Dat staat in een statement dat de gemeente Tholen woensdagmiddag heeft gedeeld. Van Leeuwen staat momenteel in contact met de direct omwonenden.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Voor de tweede nacht op rij is er een explosie geweest aan de Bloemenlaan in Sint-Maartensdijk. Dit keer was het raak bij de buren van de woning waar in de nacht van maandag op dinsdag nog een vuurwerkbom ontplofte. De voordeur van de woning raakte daarbij zwaar beschadigd. De politie onderzoekt beide incidenten.
1 dag geledenZEELAND - Meer belastingkorting voor werkenden, iets lagere belastingtarieven, maar ook duurder leidingwater en minder voordeel voor ouderen. Het kabinet presenteerde dinsdag op Prinsjesdag de plannen voor 2027. Onderaan de streep gaat de gemiddelde Nederlander er volgend jaar volgens de ramingen nét op achteruit. Wat merken inwoners daarvan in hun portemonnee?
1 dag geledenPOORTVLIET - Wat leeft er in Poortvliet? Wat is er nodig om het dorp leefbaar en betrokken te houden? Die vragen staan centraal tijdens de dorpsavond die Samen Poortvliet op woensdag 16 september organiseert. De avond is bedoeld voor alle inwoners van Poortvliet. De inloop begint om 19.00 uur in de foyer van de Woonboulevard aan de Paasdijkweg. Om 19.30 uur start het programma.
2 dagen geleden