Tilburg herdenkt twee jaar corona in Nederland
TILBURG (ANP) - Precies twee jaar geleden, op 27 februari 2020, werd het eerste coronageval in Nederland bevestigd. Toenmalig zorgminister Bruno Bruins kreeg tijdens een tv-programma een briefje in zijn handen gedrukt, waarop stond dat er een patiënt met het coronavirus in het Elizabeth-TweeSteden Ziekenhuis in Tilburg lag opgenomen.
Het ging om een man uit Loon op Zand. Hij was niet lang daarvoor in Noord-Italië geweest, waar het coronavirus toen al flink om zich heen greep.
In Tilburg wordt zondag stilgestaan bij twee jaar corona in Nederland. Commissaris van de Koning Ina Adema en burgemeester van Tilburg Theo Weterings staan in een digitale uitzending stil bij de gevolgen van het virus in Brabant. Zo is er aandacht voor een Eindhovense patiënte die nog steeds lijdt aan langdurige Covid en vertelt een ondernemer uit Breda over de gevolgen van de coronacrisis voor zijn sportschool.
De herdenking is 's avonds digitaal te volgen.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
6 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.
6 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.
7 uur geledenANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.
7 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.
7 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De ruim 150 demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bijna een derde van de 430 klachten die het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) tot nu toe heeft binnengekregen over geluidsoverlast gaat over fatbikes. Dat zegt bestuurslid en woordvoerder Inass Jagour. Het gaat bijvoorbeeld om alarmen van fatbikes op het schoolplein.
9 uur geleden