Tilburg herdenkt twee jaar corona in Nederland
TILBURG (ANP) - Precies twee jaar geleden, op 27 februari 2020, werd het eerste coronageval in Nederland bevestigd. Toenmalig zorgminister Bruno Bruins kreeg tijdens een tv-programma een briefje in zijn handen gedrukt, waarop stond dat er een patiënt met het coronavirus in het Elizabeth-TweeSteden Ziekenhuis in Tilburg lag opgenomen.
Het ging om een man uit Loon op Zand. Hij was niet lang daarvoor in Noord-Italië geweest, waar het coronavirus toen al flink om zich heen greep.
In Tilburg wordt zondag stilgestaan bij twee jaar corona in Nederland. Commissaris van de Koning Ina Adema en burgemeester van Tilburg Theo Weterings staan in een digitale uitzending stil bij de gevolgen van het virus in Brabant. Zo is er aandacht voor een Eindhovense patiënte die nog steeds lijdt aan langdurige Covid en vertelt een ondernemer uit Breda over de gevolgen van de coronacrisis voor zijn sportschool.
De herdenking is 's avonds digitaal te volgen.
Meer uit Binnenland
HEERENVEEN (ANP) - De jubileumeditie van De Hollandse 100 heeft een recordbedrag opgeleverd. Het sportevenement bracht tot nu toe 354.000 euro op voor onderzoek naar lymfeklierkanker, meldt de organisatie. Ruim 740 mensen deden mee aan de tiende editie van De Hollandse 100. Donateurs kunnen nog tot donderdag geld schenken.
21 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Een 21-jarige man uit Eindhoven is zaterdagavond aangehouden in een terrorismeonderzoek. Dat meldt de politie zondag. De politie onderzoekt of de man banden heeft met Islamitische Staat (IS).
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het programma RTL Tonight stopt. Dat heeft een woordvoerder aan het ANP bevestigd na een bericht van het AD. De laatste uitzending van het RTL 4-programma is op 12 juni. Vanaf komend najaar kiest de zender voor een "vertrouwde talkshowopzet", gepresenteerd door Renze Klamer.
2 uur geledenWAGENINGEN/LEIDEN (ANP) - Mensen met hooikoorts krijgen het dit voorjaar "behoorlijk voor de kiezen", schrijven deskundigen op Nature Today. Het seizoen begon al uitzonderlijk vroeg, met onder meer een recordhoge concentratie elzenpollen in de lucht. Afgelopen week was de pollenconcentratie van de es, populier, iep en haagbeuk hoog, melden het LUMC in Leiden en ziekenhuis Elkerliek in Helmond.
5 uur geledenHOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Het gaat om een 29-jarige man uit Hoorn, meldt de politie.
7 uur geledenHOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.
14 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.
18 uur geleden