TikTok laat advertenties met desinformatie toe, aldus onderzoek
LONDEN (ANP/AFP) - TikTok staat advertenties met politieke desinformatie toe op het platform, terwijl dat tegen de eigen richtlijnen ingaat, stelt campagnegroep Global Witness na eigen onderzoek. TikTok bevestigt dat er advertenties op het platform terechtkwamen die in strijd waren met de eigen richtlijnen door een "menselijke fout".
In aanloop naar de Europese verkiezingen maakte Global Witness zestien advertenties met valse informatie die op TikTok, YouTube en X geplaatst moesten worden. Daarbij kwamen alle advertenties zonder problemen op TikTok, terwijl YouTube er veertien tegenhield en X ze allemaal stopte. De advertenties bevatten desinformatie met bijvoorbeeld waarschuwingen aan kiezers om niet naar het stembureau te komen en dat de kiesgerechtigde leeftijd verhoogd zou zijn naar 21 jaar, in plaats van 18 jaar.
"TikTok staat geen betaalde politieke reclame toe en onze systemen hebben deze politieke inhoud correct geïdentificeerd en verhoogd voor menselijke beoordeling. Ze werden ten onrechte goedgekeurd door een menselijke fout, en we hebben onmiddellijk nieuwe processen ingesteld om dit in de toekomst te helpen voorkomen", laat een woordvoerder weten.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Het verslavende aspect van TikTok is in overtreding met digitale regels van de Europese Unie. Het oneindige scrollen, automatische afspelen van video's, pushmeldingen en zeer gepersonaliseerde aanbevelingen maken de socialemedia-app verslavend, concludeert de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Unie.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse autoconcern Toyota heeft een nieuwe topman benoemd. De grootste autofabrikant ter wereld verhoogde tegelijkertijd de verwachtingen voor de omzet en winst in het huidige boekjaar, ondanks de impact van Amerikaanse importheffingen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Op de internationale luchthaven in Berlijn kunnen vrijdagochtend nog steeds geen vliegtuigen landen of opstijgen vanwege ijzel. Donderdagavond werd het vliegverkeer op de luchthaven in de Duitse hoofdstad al volledig stilgelegd en leidde het winterse weer tot veel annuleringen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De handel tussen Nederland en Duitsland is afgelopen jaar opnieuw gegroeid. Volgens de Duits-Nederlandse Handelskamer, die cijfers van statistiekbureau Destatis analyseerde, blijven onder meer de bedden van het Nederlandse merk Auping en kleding van het Duitse Zalando populair aan de andere kant van de grens. Energie en chemische producten werden juist minder verhandeld, wat past bij de krimpende Duitse industrie en transformatie richting een hoogwaardigere economie.
2 uur geledenHOOFDDORP (ANP/AFP) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, heeft gewaarschuwd voor een last van 22 miljard euro, vooral vanwege een "aanzienlijke overschatting" van de overstap naar elektrische voertuigen. Het autoconcern schrijft dat bedrag daarom af, meldt Stellantis vrijdag.
3 uur geledenDELFT (ANP) - Aardewerkproducent Royal Delft, de maker van het Delfts blauw, neemt kaasgereedschapproducent Boska over. Met de overname is 10,5 miljoen euro gemoeid, melden de twee Nederlandse bedrijven in een verklaring.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag licht lager geopend. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende uitverkoop onder de Amerikaanse techaandelen op Wall Street. In Amsterdam gingen de dataleveranciers Wolters Kluwer en RELX weer omlaag met minnen tot 4 procent. Wereldwijd staan de data- en softwarebedrijven deze week flink onder druk door de vrees dat de AI-assistent van techbedrijf Anthropic voor juristen hard gaat concurreren met diensten van deze bedrijven.
4 uur geleden