TikTok gaat met Getty Images beelden aanbieden aan adverteerders
CULVER CITY (ANP/BLOOMBERG) - Videoplatform TikTok gaat met het Amerikaanse fotoagentschap Getty Images beelden beschikbaar stellen aan adverteerders. Bedrijven kunnen de beelden gebruiken om met behulp van kunstmatige intelligentie (AI) reclameboodschappen op het platform te publiceren. TikTok heeft hiervoor een speciaal AI-gestuurd videoprogramma ontwikkeld.
Getty Images zal hiervoor zijn voorraad foto's en video's beschikbaar stellen. Hoeveel TikTok daarvoor betaalt, is niet bekend. "We willen adverteerders in staat stellen om met behulp van generatieve AI beter contact te maken met hun doelgroepen", laten beide bedrijven in een gezamenlijk persbericht weten.
Vorige maand lanceerden Amazon, Google en Facebook-moederbedrijf Meta ook al hulpmiddelen om AI te gebruiken voor advertenties op hun platforms. Generatieve AI-modellen, die gebruikmaken van afbeeldingen en artikelen die van internet zijn gehaald, hebben tot grote woede geleid bij auteurs en kunstenaars. Zij vinden dat hun creaties niet mogen worden gebruikt zonder toestemming of vergoeding.
Meer uit Financieel
NEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.
12 minuten geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Nederlandse Transavia-reizigers worden niet geraakt door geschrapte vluchten om de hoge kerosineprijzen. Volgens een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij heeft alleen het Franse deel van Transavia besloten om in mei en juni een deel van haar vluchten te schrappen. Vluchten vanuit Nederland worden niet getroffen.
1 uur geledenJERSEY CITY (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - Farmaciebedrijf Organon, met een productievestiging in Oss, komt in Indiase handen. Het bedrijf Sun Pharmaceutical telt bijna 12 miljard dollar neer voor de onderneming die gespecialiseerd is in geneesmiddelen voor vrouwen. Het gaat om een van de grootste buitenlandse overnames door een Indiaas bedrijf ooit.
2 uur geledenALMERE (ANP) - Oud-ASML-bestuurder Martin van den Brink is per direct vertrokken als commissaris bij chiptoeleverancier ASMI. Die stap volgt volgens het bedrijf uit Almere op een "beoordeling dat de andere professionele activiteiten van de heer Van den Brink op termijn zouden kunnen leiden tot belangenverstrengeling".
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index aan de beurs in Amsterdam liet maandagochtend een klein verlies zien. Daarmee raakte een mogelijk nieuw record voor de hoofdgraadmeter aan het Damrak tijdens de dunne handel op Koningsdag weer wat uit beeld. Beleggers verwerkten onder meer wisselende signalen over de oorlog in het Midden-Oosten.
3 uur geledenSTUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Sereact, een Duitse ontwikkelaar van roboticasoftware, heeft 110 miljoen dollar aan nieuwe financiering opgehaald voor het ontwikkelen van een AI-model dat robots slimmer maakt en meer geschikt voor het uitvoeren van verschillende taken. Het geld komt zowel van bestaande geldschieters als van nieuwe investeerders.
4 uur geleden