Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tijdrit in Tour de France begonnen

Tijdrit in Tour de France begonnen

LURE (ANP) - De Duitser Roger Kluge is zaterdag als eerste gestart in de twintigste etappe van de Tour de France. Het is een individuele tijdrit over 36,2 kilometer van Lure naar La Planche des Belles Filles. Later in de middag komen de klassementstoppers in actie en wordt de Tour in principe beslist. In de slotrit op zondag wordt op de Champs-Élysées normaal gesproken alleen nog om de dagzege gesprint.

De tijdrit kent een lastig einde. Na zo'n 30 relatief vlakke kilometers volgt de slotklim in de Vogezen van 5,9 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 8,5 procent.

Geletruidrager Primoz Roglic verdedigt een voorsprong van 57 seconden op zijn landgenoot Tadej Pogacar. De kopman van Jumbo-Visma heeft 1.27 minuut voorsprong op de Colombiaan Miguel Ángel López. Tom Dumoulin staat negende in het klassement en kan met een goede tijdrit mogelijk nog enkele plaatsen stijgen.

Roglic gaat om 17.14 uur als laatste van start.

Meer uit Sport

WK korfbal in 2027 in Nederland

ARNHEM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal wordt in 2027 voor de vierde keer in Nederland gehouden. Dat meldt korfbalbond KNKV, die het toernooi organiseert in samenwerking met TIG Sports.

11 uur geleden
Tennisster Rus bereikt kwartfinales WTA-toernooi in Tolentino

TOLENTINO (ANP) - Arantxa Rus heeft de kwartfinales van het WTA 125-toernooi in Tolentino gehaald. De Nederlandse tennisster won in drie sets van de Italiaanse qualifier Tatiana Pieri: 2-6 6-4 7-5. Rus wist vier matchpoints weg te werken.

12 uur geleden
Gregorius en Schoop spelen op EK honkbal in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Didi Gregorius en Jonathan Schoop doen met het Koninkrijksteam mee aan het EK honkbal in Rotterdam. De twee voormalige spelers uit de Amerikaanse Major League hopen Nederland voor de 25e keer Europees kampioen te maken. Het Koninkrijksteam treedt zaterdagavond voor zijn eerste wedstrijd aan tegen Groot-Brittannië.

12 uur geleden
McLaughlin-Levrone wint WK-goud op 400 meter in tweede tijd ooit

TOKIO (ANP) - De Amerikaanse atlete Sydney McLaughlin-Levrone heeft haar overstap van de 400 meter horden naar de 400 meter bekroond met de wereldtitel. De 26-jarige atlete snelde in Tokio op een door de regen nat geworden atletiekbaan naar het goud in een tijd van 47,78. Dat is de tweede tijd ooit gelopen en achttien honderdsten verwijderd van het veertig jaar oude wereldrecord van 47,60, in 1985 gelopen door de Oost-Duitse Marita Koch.

12 uur geleden
Volleyballer Ahyi zet WK met Oranje in een flow voort

PASAY CITY (ANP) - Aanvaller Michiel Ahyi moet ook zaterdag zoveel mogelijk in stelling worden gebracht willen de Nederlandse volleyballers een kans maken om de kwartfinales te halen op het WK. Oranje neemt het op tegen Turkije en Ahyi (27) was in de groepsfase telkens de topschutter van de ploeg. Die rol was jarenlang voor Nimir Abdel-Aziz, maar die besloot als international een pauze in te lassen.

13 uur geleden
Borg vecht tegen prostaatkanker 'alsof het Wimbledonfinale is'

STOCKHOLM (ANP/RTR) - De Zweedse tennislegende Björn Borg (69) strijdt tegen een agressieve vorm van prostaatkanker. Borg zei in een interview met de BBC dat hij "elke dag zal vechten alsof het een finale op Wimbledon is". Borg onthulde zijn diagnose in zijn onlangs verschenen autobiografie 'Heartbeats: A Memoir'.

13 uur geleden
Van der Vorst stopt als voorzitter World Boxing

DEN HAAG (ANP) - Boris van der Vorst is in november tijdens het verkiezingscongres geen kandidaat meer voor het voorzitterschap van World Boxing. De 53-jarige Nederlander stond de afgelopen drie jaar aan de leiding van de bond. Boksen dreigde geen onderdeel van de Olympische Spelen van 2028 te zijn, maar de sport staat mede door de inzet van World Boxing in Los Angeles toch op het programma. "Ik heb mijn belofte ingelost. Ik neem met trots afscheid", zei Van der Vorst tegen het ANP.

15 uur geleden