
Tijdrit Binck Bank Tour in Vlissingen
VLISSINGEN - De Binck Bank Tour doet woensdag Vlissingen aan. De boulevard en omgeving zijn het decor voor een tijdrit van bijna 11 kilometer. De gemeente Vlissingen roept wielerliefhebbers op om thuis de wedstrijd te volgen op televisie en niet naar het parcours te komen. Er gelden, al vanaf dinsdagavond, verkeersmaatregelen om de wedstrijd in goede banen te leiden.
“De start en finish zijn niet toegankelijk voor publiek”, laat de Vlissingse wethouder Rens Reijnierse weten. “Ook zijn er geen extra festiviteiten na de tijdrit. Bijvoorbeeld de bloemen worden op anderhalve meter afstand overhandigd aan de winnaar.”
Parcours
De renners starten op het Beursplein. Vervolgens rijden zij over de boulevards via het fietspad in de duinen naar de Burgemeester van Woelderenlaan, Bachlaan, Zwaanweg, Dishoekseweg, Verbrandehofweg, Galgeweg, Schubertlaan, Debussylaan, Bachlaan, Burgemeester van Woelderenlaan en Badhuisstraat.
Afsluitingen
De Spuikomweg, Spuistraat, het Bellamypark en de Smalle Kade zijn tussen de start en finish afgesloten. Slechts beperkt is bestemmingsverkeer toegankelijk.
Dinsdag (29 september) zijn vanaf 18.00 uur het Stadhuisplein en het gedeelte van de Paul Krugerstraat tussen de Badhuisstraat en Hobeinstraat afgesloten. Dat is nodig voor opbouwwerkzaamheden en plaatsing van televisie-voertuigen.
Woensdag (30 september) is de rest van het parcours tussen 11.00 en 18.00 uur afgesloten voor alle verkeer. Het parcours is alleen te voet of per fiets over te steken. Dit kan alleen op punten waar begeleiders staan. Afhankelijk van de snelheid van de wielrenners kunnen de tijden van de wegafsluitingen iets afwijken.
Aandacht
Door de coronamaatregelen verloopt de wielrenwedstrijd minder feestelijk, maar de gemeente is blij met de (internationale) aandacht die het Vlissingen oplevert. “Een helikopter vliegt over de boulevard en omgeving om filmbeelden te maken.”
Kijk voor meer informatie op www.binck.nl/binckbanktour.
Meer uit Vlissingen
OOST-SOUBURG - Bij een aanrijding in de Kanaalstraat in Oost-Souburg is gisteravond een fietser gewond geraakt. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.
35 minuten geledenVLISSINGEN- Op zaterdag 17 mei 2025 organiseert Stichting Walcheren voor Lotgenoten een verwendag voor kinderen waarvan een ouder kanker heeft. De verwendag bij Delta Park Neeltje Jans biedt kinderen en hun gezinnen een kans om even te ontsnappen aan de zorgen die komen kijken bij het leven met een zieke ouder en te genieten van een dag vol plezier.
16 uur geledenVLISSINGEN - De Visveiling Urk neemt de vismijn in Vlissingen over. Daarmee blijft de vismijn behouden voor Zeeland, maakt de gemeente Vlissingen woensdag bekend.
17 uur geledenVLISSINGEN - De Vlissingse brandweer is vannacht ingezet voor een brandje in een appartementencomplex in Vlissingen. Er werd opgeschaald naar een middelbrand.
1 dag geledenRITTHEM- Een verzameling die zo uitgebreid is dat je er een museum mee kan vullen, dat zie je niet vaak. Wel aan de Zandweg in Ritthem, daar woont verwoed keramiek verzamelaar Harry Lammers met zijn vrouw Toos.
1 dag geledenVLISSINGEN - Vlissingen zet zich in voor een samenleving waarin iedereen zich welkom voelt en niemand wordt buitengesloten of gediscrimineerd. Daarom stelt de gemeente een plan op voor een inclusieve samenleving waarin iedere inwoner kan meedoen, ongeacht leeftijd, culturele achtergrond, gender, seksuele voorkeur, levensvisie, inkomen, talenten of beperkingen.
2 dagen geledenVLISSINGEN- Een vrouw op leeftijd is zondagmiddag in het centrum van Vlissingen ten val gekomen. Het incident gebeurde op de stoep langs de Coosje Buskenstraat. De ambulancedienst kwam zonder spoed ter plaatse. De vrouw werd ter plekke medisch onderzocht. Het is niet bekend of ze naar het ziekenhuis is gebracht. Waardoor de vrouw ten val kwam is niet duidelijk.
3 dagen geleden