Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tijdperk van Wiegman bij voetbalsters eindigt zonder medaille

Tijdperk van Wiegman bij voetbalsters eindigt zonder medaille

YOKOHAMA (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben het tijdperk van bondscoach Sarina Wiegman niet kunnen afsluiten met een medaille op de Olympische Spelen. De Europees kampioen verloor in Yokohama in de kwartfinales via strafschoppen van de Verenigde Staten. Na de reguliere speeltijd stond het 2-2, ook omdat Lieke Martens 10 minuten voor tijd een strafschop miste. In de penaltyserie ging het vanaf 11 meter ook mis bij Vivianne Miedema en Aniek Nouwen (2-4).

Wiegman (51) gaat na de Spelen als bondscoach verder in Engeland. In de 4,5 jaar onder leiding van Wiegman wonnen de 'Leeuwinnen' het EK 2017 in eigen land, haalden ze de finale van het WK 2019 en plaatsten ze zich voor het eerst voor de Spelen. Een olympische medaille was het gedroomde afscheid. De voetbalsters moesten het echter weer afleggen tegen de VS, net als twee jaar geleden in de WK-finale (0-2).

Van ontzag voor 'Team USA' was geen sprake meer, zei Martens vooraf. Volgens de voetbalsters was dit hét moment om de nummer 1 van de wereld eindelijk eens te verslaan. De Amerikaanse vrouwen hadden in de groepsfase inderdaad weinig indruk gemaakt en de sterren Alex Morgan en Megan Rapinoe zijn niet zo goed als op het WK.

Gespannen

De 'Leeuwinnen' leken in de openingsfase echter bevangen door de spanning en de druk. Het lukte ze amper de bal in de ploeg te houden. Toch kwam Oranje in de 18e minuut min of meer uit het niets op voorsprong. Miedema schoot in haar honderdste interland uit de draai raak (1-0). Oranje, dat in de groepsfase 21 goals maakte maar ook acht tegendoelpunten kreeg, wist die voorsprong niet lang vast te houden. De defensie liet zich aftroeven bij de goals van Samantha Mewis en Lynn Williams, in een tijdsbestek van 4 minuten.

In de tweede helft kreeg de ploeg van Wiegman steeds meer grip op de wedstrijd, ingeleid door de gelijkmaker van wederom Miedema. De spits schoot in de 54e minuut van afstand haar tiende doelpunt van het toernooi binnen. Wiegman bracht daarna Lineth Beerensteyn in het veld, die met haar snelheid voor dreiging zorgde. De invalster dwong in de slotfase een penalty af, maar Martens kreeg de bal niet langs Alyssa Naeher. In de verlenging waren de beste kansen voor Oranje. Het ging daarna mis vanaf 11 meter.

Meer uit Sport

Bondscoach Jones wil WBC waardig afsluiten met honkballers

MIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."

11 uur geleden
Honkballers bijna uitgeschakeld na zware nederlaag op WBC: 12-1

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlandse Koninkrijksteam hebben niet kunnen stunten tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic (WBC). De ploeg van bondscoach Andruw Jones verloor in een met zo'n 35.000 toeschouwers bijna uitverkocht stadion van Miami Marlins in zeven innings kansloos van een van de kandidaten voor de eindzege van het officieuze WK: 12-1. Oranje is daardoor nagenoeg kansloos voor een plek in de kwartfinale.

11 uur geleden
Cricketers India veroveren voor de derde keer wereldtitel T20

AHMEDABAD (ANP) - De cricketers van India hebben voor de derde keer het WK T20 gewonnen. Het gastland was in de finale in Ahmedabad te sterk voor Nieuw-Zeeland. India maakte in de eerste inning 255 runs voor het verlies van 5 wickets. Nieuw-Zeeland kwam niet verder dan 159 runs.

12 uur geleden
Noorse schaatser Eitrem verovert wereldtitel allround

HEERENVEEN (ANP) - Sander Eitrem is voor het eerst in zijn carrière wereldkampioen allround geworden. De 24-jarige Noorse schaatser hield met de winst op de 10 kilometer Jordan Stolz van zijn tweede wereldtitel allround af. Chris Huizinga eindigde als beste Nederlander op de zevende plaats. Stijn van de Bunt sloot zijn eerste WK allround af als achtste.

13 uur geleden
Amerikaan Lamperti sprint naar winst in openingsrit Parijs-Nice

CARRIÈRES-SOUS-POISSY (ANP) - De Amerikaan Luke Lamperti heeft de eerste etappe van de achtdaagse rittenkoers Parijs-Nice gewonnen. De 23-jarige wielrenner van EF Education - EasyPost sprintte in Carrières-sous-Poissy na 171 grotendeels vlakke kilometers naar de zege na goed voorbereidend werk van zijn Nederlandse ploeggenoot Marijn van den Berg. De Belg Vito Braet werd tweede, voor Orluis Aular uit Venezuela.

14 uur geleden
Groenewoud is trots op zilver na mislukte start WK allround

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was er trots op dat ze na een mislukte 500 meter van zaterdag toch nog naar zilver was gereden op het WK allround. "Ik kwam voor goud, maar als je na de eerste 500 meter al zo'n achterstand hebt, wordt het lastig. Uiteindelijk ben ik hartstikke trots op die zilveren medaille", zei Groenewoud.

14 uur geleden
Handbalsters plaatsen zich voor EK met zege op Zwitserland

ALMERE (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben zich geplaatst voor het EK in december. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in Almere met 25-22 te sterk voor Zwitserland.

14 uur geleden