Tijdperk van Wiegman bij voetbalsters eindigt zonder medaille
YOKOHAMA (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben het tijdperk van bondscoach Sarina Wiegman niet kunnen afsluiten met een medaille op de Olympische Spelen. De Europees kampioen verloor in Yokohama in de kwartfinales via strafschoppen van de Verenigde Staten. Na de reguliere speeltijd stond het 2-2, ook omdat Lieke Martens 10 minuten voor tijd een strafschop miste. In de penaltyserie ging het vanaf 11 meter ook mis bij Vivianne Miedema en Aniek Nouwen (2-4).
Wiegman (51) gaat na de Spelen als bondscoach verder in Engeland. In de 4,5 jaar onder leiding van Wiegman wonnen de 'Leeuwinnen' het EK 2017 in eigen land, haalden ze de finale van het WK 2019 en plaatsten ze zich voor het eerst voor de Spelen. Een olympische medaille was het gedroomde afscheid. De voetbalsters moesten het echter weer afleggen tegen de VS, net als twee jaar geleden in de WK-finale (0-2).
Van ontzag voor 'Team USA' was geen sprake meer, zei Martens vooraf. Volgens de voetbalsters was dit hét moment om de nummer 1 van de wereld eindelijk eens te verslaan. De Amerikaanse vrouwen hadden in de groepsfase inderdaad weinig indruk gemaakt en de sterren Alex Morgan en Megan Rapinoe zijn niet zo goed als op het WK.
Gespannen
De 'Leeuwinnen' leken in de openingsfase echter bevangen door de spanning en de druk. Het lukte ze amper de bal in de ploeg te houden. Toch kwam Oranje in de 18e minuut min of meer uit het niets op voorsprong. Miedema schoot in haar honderdste interland uit de draai raak (1-0). Oranje, dat in de groepsfase 21 goals maakte maar ook acht tegendoelpunten kreeg, wist die voorsprong niet lang vast te houden. De defensie liet zich aftroeven bij de goals van Samantha Mewis en Lynn Williams, in een tijdsbestek van 4 minuten.
In de tweede helft kreeg de ploeg van Wiegman steeds meer grip op de wedstrijd, ingeleid door de gelijkmaker van wederom Miedema. De spits schoot in de 54e minuut van afstand haar tiende doelpunt van het toernooi binnen. Wiegman bracht daarna Lineth Beerensteyn in het veld, die met haar snelheid voor dreiging zorgde. De invalster dwong in de slotfase een penalty af, maar Martens kreeg de bal niet langs Alyssa Naeher. In de verlenging waren de beste kansen voor Oranje. Het ging daarna mis vanaf 11 meter.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.
22 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.
5 uur geledenMILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.
7 uur geledenMONTREAL (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell hield veel frustraties over aan de Grote Prijs van Canada. De 28-jarige Brit startte in Montreal voor het derde jaar op rij vanaf poleposition, maar viel met zijn Mercedes in de dertigste ronde uit. Zijn jonge Italiaanse ploeggenoot Kimi Antonelli behaalde zijn vierde achtereenvolgende zege dit seizoen en vergrootte zijn voorsprong op Russell in de WK-stand tot 43 punten.
8 uur geleden