Tijdperk van Wiegman bij voetbalsters eindigt zonder medaille
YOKOHAMA (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben het tijdperk van bondscoach Sarina Wiegman niet kunnen afsluiten met een medaille op de Olympische Spelen. De Europees kampioen verloor in Yokohama in de kwartfinales via strafschoppen van de Verenigde Staten. Na de reguliere speeltijd stond het 2-2, ook omdat Lieke Martens 10 minuten voor tijd een strafschop miste. In de penaltyserie ging het vanaf 11 meter ook mis bij Vivianne Miedema en Aniek Nouwen (2-4).
Wiegman (51) gaat na de Spelen als bondscoach verder in Engeland. In de 4,5 jaar onder leiding van Wiegman wonnen de 'Leeuwinnen' het EK 2017 in eigen land, haalden ze de finale van het WK 2019 en plaatsten ze zich voor het eerst voor de Spelen. Een olympische medaille was het gedroomde afscheid. De voetbalsters moesten het echter weer afleggen tegen de VS, net als twee jaar geleden in de WK-finale (0-2).
Van ontzag voor 'Team USA' was geen sprake meer, zei Martens vooraf. Volgens de voetbalsters was dit hét moment om de nummer 1 van de wereld eindelijk eens te verslaan. De Amerikaanse vrouwen hadden in de groepsfase inderdaad weinig indruk gemaakt en de sterren Alex Morgan en Megan Rapinoe zijn niet zo goed als op het WK.
Gespannen
De 'Leeuwinnen' leken in de openingsfase echter bevangen door de spanning en de druk. Het lukte ze amper de bal in de ploeg te houden. Toch kwam Oranje in de 18e minuut min of meer uit het niets op voorsprong. Miedema schoot in haar honderdste interland uit de draai raak (1-0). Oranje, dat in de groepsfase 21 goals maakte maar ook acht tegendoelpunten kreeg, wist die voorsprong niet lang vast te houden. De defensie liet zich aftroeven bij de goals van Samantha Mewis en Lynn Williams, in een tijdsbestek van 4 minuten.
In de tweede helft kreeg de ploeg van Wiegman steeds meer grip op de wedstrijd, ingeleid door de gelijkmaker van wederom Miedema. De spits schoot in de 54e minuut van afstand haar tiende doelpunt van het toernooi binnen. Wiegman bracht daarna Lineth Beerensteyn in het veld, die met haar snelheid voor dreiging zorgde. De invalster dwong in de slotfase een penalty af, maar Martens kreeg de bal niet langs Alyssa Naeher. In de verlenging waren de beste kansen voor Oranje. Het ging daarna mis vanaf 11 meter.
Meer uit Sport
POTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
21 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
1 dag geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
2 dagen geleden