Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tijdperk van Wiegman bij voetbalsters eindigt zonder medaille

Tijdperk van Wiegman bij voetbalsters eindigt zonder medaille

YOKOHAMA (ANP) - De Nederlandse voetbalsters hebben het tijdperk van bondscoach Sarina Wiegman niet kunnen afsluiten met een medaille op de Olympische Spelen. De Europees kampioen verloor in Yokohama in de kwartfinales via strafschoppen van de Verenigde Staten. Na de reguliere speeltijd stond het 2-2, ook omdat Lieke Martens 10 minuten voor tijd een strafschop miste. In de penaltyserie ging het vanaf 11 meter ook mis bij Vivianne Miedema en Aniek Nouwen (2-4).

Wiegman (51) gaat na de Spelen als bondscoach verder in Engeland. In de 4,5 jaar onder leiding van Wiegman wonnen de 'Leeuwinnen' het EK 2017 in eigen land, haalden ze de finale van het WK 2019 en plaatsten ze zich voor het eerst voor de Spelen. Een olympische medaille was het gedroomde afscheid. De voetbalsters moesten het echter weer afleggen tegen de VS, net als twee jaar geleden in de WK-finale (0-2).

Van ontzag voor 'Team USA' was geen sprake meer, zei Martens vooraf. Volgens de voetbalsters was dit hét moment om de nummer 1 van de wereld eindelijk eens te verslaan. De Amerikaanse vrouwen hadden in de groepsfase inderdaad weinig indruk gemaakt en de sterren Alex Morgan en Megan Rapinoe zijn niet zo goed als op het WK.

Gespannen

De 'Leeuwinnen' leken in de openingsfase echter bevangen door de spanning en de druk. Het lukte ze amper de bal in de ploeg te houden. Toch kwam Oranje in de 18e minuut min of meer uit het niets op voorsprong. Miedema schoot in haar honderdste interland uit de draai raak (1-0). Oranje, dat in de groepsfase 21 goals maakte maar ook acht tegendoelpunten kreeg, wist die voorsprong niet lang vast te houden. De defensie liet zich aftroeven bij de goals van Samantha Mewis en Lynn Williams, in een tijdsbestek van 4 minuten.

In de tweede helft kreeg de ploeg van Wiegman steeds meer grip op de wedstrijd, ingeleid door de gelijkmaker van wederom Miedema. De spits schoot in de 54e minuut van afstand haar tiende doelpunt van het toernooi binnen. Wiegman bracht daarna Lineth Beerensteyn in het veld, die met haar snelheid voor dreiging zorgde. De invalster dwong in de slotfase een penalty af, maar Martens kreeg de bal niet langs Alyssa Naeher. In de verlenging waren de beste kansen voor Oranje. Het ging daarna mis vanaf 11 meter.

Meer uit Sport

Kostjoek boekt na raketinslag emotionele zege op Roland Garros

PARIJS (ANP/AFP) - Tennisster Marta Kostjoek heeft als eerste speelster de tweede ronde op Roland Garros bereikt. Voor de Oekraïense, die de in Rusland geboren Spaanse Oksana Selechmeteva met 6-2 6-3 versloeg, was het een zege die gepaard ging met veel emoties.

1 uur geleden
Beachvolleybalsters Van Driel en Konink behalen brons in Nuvali

NUVALI (ANP) - Beachvolleybalsters Emi van Driel en Mila Konink hebben bij het Challenge-toernooi in Nuvali op de Filipijnen een bronzen medaille behaald. Het Nederlandse duo was in de strijd om de derde plaats te sterk voor Valentyna Davidova en Anhelina Chmil uit Oekraïne: 22-20 21-18.

3 uur geleden
Europese turnbond laat Russen en Belarussen ook weer toe

LAUSANNE (ANP) - De Europese turnbond European Gymnastics laat binnenkort weer atleten uit Rusland en Belarus toe op internationale toernooien. Daarmee wordt het voorbeeld van de internationale turnbond World Gymnastics gevolgd. Dat meldt European Gymnastics in een verklaring.

4 uur geleden
New York Knicks na nieuwe zege op Cleveland dicht bij finale NBA

CLEVELAND (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van de New York Knicks zijn in de NBA dicht bij een finale van de play-offs. Het team van coach Mike Brown versloeg in de eindstrijd van de Eastern Conference de Cleveland Cavaliers met 121-108 en nam in de best-of-seven-serie een voorsprong van 3-0 in wedstrijden. De New York Knicks zijn daarmee nog één zege verwijderd van hun eerste finale in de NBA sinds 1999.

6 uur geleden
Team Verhoeven protesteert tegen nederlaag en wil een rematch

CAÏRO (ANP) - Rico Verhoeven legt zich niet neer bij zijn nederlaag tegen Oleksandr Usyk in een gevecht om de wereldtitel van boksbond WBC. "We hebben bezwaar aangetekend bij de Middle East Professional Boxing Commission, waaronder de scheidsrechters vallen", laat manager Karim Erja weten op het vliegveld in Caïro voor de terugvlucht naar Amsterdam.

7 uur geleden
Verhoeven maakt indruk maar verliest uiteindelijk van Usyk

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven is er niet in geslaagd in korte tijd geschiedenis te schrijven als bokser. De voormalige kickbokser bood Oleksandr Usyk meer dan goed partij, maar kon de onbetwiste zwaargewichtkampioen niet onttronen in hun gevecht om de wereldtitel van de prestigieuze bond WBC. Vlak bij de verlichte piramiden van Gizeh ging hij in de elfde van twaalf ronden naar de grond, waarna de scheidsrechter het gevecht beëindigde.

14 uur geleden
Verstappen zesde in kwalificatie GP Canada, pole voor Russell

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.

16 uur geleden