
Tijdelijk Holocaustmonument vanaf dinsdag te zien in Goes
GOES - ‘Levenslicht’, het tijdelijke herdenkingsmonument voor de Holocaust, is vanaf dinsdag te zien in Goes.
Het is 75 jaar geleden dat concentratie- en vernietigingskamp Auschwitz werd bevrijd. Meer dan 150 Nederlandse gemeenten nemen deel aan het project van het Nationaal Comité 4 en 5 mei.
Stenen
Het monument is gemaakt door kunstenaar en ontwerper Daan Roosegaarde, die stenen heeft gebruikt voor zijn kunstwerk, omdat deze zowel in de Joodse als Roma- en Sinti-cultuur belangrijk zijn. Het kunstwerk bestaat in totaal uit 104.000 stenen, het aantal slachtoffers uit Nederland van de Holocaust. De stenen zijn verdeeld over de deelnemende gemeenten. Je ziet ze om de paar seconden oplichten en weer doven ‘als een ademhaling in licht’.
In Goes liggen de stenen bij het stadskantoor. Het tijdelijke monument is ook te zien in Middelburg, Terneuzen, Veere en Vlissingen.
Meer uit Beveland
GOES - De politie heeft vrijdagavond een minderjarige verdachte aangehouden na de steekpartij eerder die dag in het centrum van Goes. Bij het geweldsincident raakte een jongen gewond.
17 uur geledenWie kan er mooier vertellen over zijn werk dan degene die er dagelijks mee bezig is? Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er zo mooi aan? En hoe ziet een werkdag eruit? Deze keer in de rubriek 'Op de werkvloer bij': Rubin Timmer (planner/coördinator) en Ferry van Yperen (Lead Engineer) van TA Control Systems.
19 uur geledenGOES - De bouw van het nieuwe schoolgebouw van Scalda in het Omnium in Goes gaat officieel van start. Wethouder André van Reest van de gemeente Goes verricht vrijdag de openingshandeling tijdens een feestelijke bijeenkomst.
23 uur geledenGOES - Een jongeman is vrijdag gewond geraakt bij een vermoedelijke steekpartij in het centrum van Goes. De politie doet onderzoek en heeft nabij theater De Mythe een ruime afzetting gemaakt.
1 dag geledenKAMPERLAND - Na een nachtelijke achtervolging werd vrijdagnacht een 22-jarige motorrijder uit Spijkenisse door de politie aangehouden in Kamperland. Hij wordt verdacht van het bezitten van drugs, het rijden onder invloed en het maken van overtredingen die in de Wegenverkeerswet staan vermeld. De man zit nog vast.
1 dag geledenGOES - De Heemkundige Kring De Bevelanden heeft een wandelroute gemaakt met de titel 'Bezet, Verzet, Bevrijd! 1940-1945 Sporen van de oorlog in Goes'. Deze oorlogsroute voert langs verschillende panden van verzetsstrijders in de Goese binnenstad. Donderdag 15 mei wordt in het stadskantoor het eerste exemplaar overhandigd aan de Goese burgemeester Cees van den Bos en enkele kinderen van Goese verzetsstrijders.
1 dag geledenGOES - Bij een botsing op de Nansenbaan in Goes zijn donderdag twee auto's beschadigd geraakt. Politie en ambulancedienst werden ingezet.
1 dag geleden