Ties (36) en oma Bea (82) zamelen luiers in voor mensen in nood
THOLEN - Voor het vierde jaar op rij worden in november door het hele land luiers, billendoekjes en maandverband ingezameld. De spullen zijn voor kinderen en moeders in nood. Ook in de gemeente Tholen zijn deze maand diverse inzamelpunten te vinden. Ties Reitsma (36) uit de stad heeft een jaar op het kamp in Lesbos geholpen.
Reitsma is projectleider bij een leerwerkbedrijf en zet zich in voor de stichting Christian Refugee Relief (CRR). De stichting houdt ieder jaar in november de actie ‘Luiers voor Lesbos’. De hele maand lang worden op 231 inzamelpunten in Nederland incontinentiemateriaal ingezameld voor mensen in de nood. De spullen worden gebracht naar Griekenland, Bosnië, Servië en Oekraïne.
‘Je ziet zoveel pijn’Reitsma is een heel jaar naar Lesbos vertrokken met zijn vrouw en zoontje om te helpen op het kamp. Het Griekse eiland is een bestemming geworden voor talloze vluchtelingen die de gevaarlijke overtocht vanuit Turkije over de Egeïsche Zee maken. “De leefomstandigheden op Lesbos zijn verschrikkelijk”, vertelt hij. “De mensen leven tot wel acht personen in een huisje ter grootte van een slaapkamer en moeten alles met elkaar delen. Je ziet zoveel pijn. Er is weinig hoop en veel onzekerheid. Maar aan de andere kant zijn mensen blij dat ze de reis hebben overleefd.”
Tekst loopt verder na de foto.
De inzamelactie voor luiers is daarom een belangrijke stap richting goede gezondheid voor de mensen in nood, aldus Reitsma. “Hygiëne is ontzettend belangrijk, want anders krijg je veel ziektes en nog meer ellende.” Hij vergelijkt het aantal luiers die er doorheen gaan op Lesbos met zijn eigen zoontje. “Het is bizar hoe weinig luiers ze in noodgebieden krijgen. De mensen krijgen daar met een beetje mazzel 20 luiers op een maand.”
Meer luiers betekent voor Reitsma dat meer mensen geholpen kunnen worden. De luiers gaan namelijk niet alleen naar Lesbos, maar ook naar andere plekken in Europa.
Slapeloze nachtenBea Verkamman (82), de grootmoeder van Reitsma, is ook actief betrokken bij de inzamelactie. Zij is een van de inzamelpunten in Tholen, want ze heeft een grote garage met veel plek. Verkamman is erg trots op de inspanningen van haar kleinzoon. “Hij is altijd bezig om mensen te helpen. Als ik hoor hoe de mensen in nood leven, dan kan ik daar soms ‘s nachts niet van slapen. Iemand moet het voortouw nemen. Ik heb geleerd hoe belangrijk het is om voor anderen te zorgen.”
Ze voelt zich daarom erg betrokken bij deze actie. “Ik hoop zoveel mogelijk luiers in te zamelen”, is haar doel. Op Tholen zijn inzamelpunten in Stavenisse, Sint-Maartensdijk, Scherpenisse en Tholen-stad. Op de website luiersvoorlesbos.nl kunnen mensen zoeken naar de exacte adressen voor de inzamelpunten in de gemeente, zoals die van Verkamman.
Meer uit Tholen
POORTVLIET - Op de Polderdijk bij Poortvliet is zondagavond een automobilist frontaal tegen een boom gereden. Hulpdiensten troffen een beschadigde auto aan die tegen een knotwilg tot stilstand was gekomen. De bestuurder is naar het ziekenhuis gebracht.
2 uur geledenBRABANT - Met de nieuwe campagne 'Schimmels? Niet in mijn huis!' gaat de GGD de strijd aan met vochtproblemen in Nederlandse woningen. Dat blijkt hard nodig: naar schatting kampt één op de vijf huishoudens met schimmelvorming. In huurwoningen ligt dat aantal met één op de drie zelfs nog aanzienlijk hoger.
21 uur geledenHOOGERHEIDE/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Arjan Oerlemans, Fa. Oerlemans en Zn. in Hoogerheide.
22 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Karin van den Houten die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Wat eerst bedoeld was als één van de vele activiteiten binnen het jubileumprogramma rond 550 jaar Sint-Annaland, groeit nu uit tot de muzikale apotheose van het feestjaar. Op zaterdag 13 december verzorgen Accelerando, Kir Royal en het Schorrekoor twee grootse finaleconcerten in sportcomplex De Wellevaete. "Dit wil je niet missen."
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - De straat in de nieuwe woonbuurt die komt op de plek van basisschool De Rieburch krijgt de naam Kubus. De gemeente Tholen heeft al de eerste vergunningsaanvraag ontvangen voor de bouw van een woning in deze straat.
2 dagen geledenOUD-VOSSEMEER - Senioren Vereniging Vosmeer viert komend jaar haar 75-jarig jubileum. Ter gelegenheid daarvan ontvangt de vereniging een incidentele subsidie van 2.925 euro van het college van burgemeester en wethouders. Hiermee kan de vereniging een mooi programma neerzetten.
2 dagen geleden