Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen vliegtuigen mogelijk buiten gebruik om valse papieren

Tientallen vliegtuigen mogelijk buiten gebruik om valse papieren

CINCINNATI (ANP/RTR) - Mogelijk moeten 96 vliegtuigen tijdelijk aan de grond blijven ter controle, meldt straalmotorenfabrikant CFM International. Het gaat om al wat oudere types, zoals de Boeing 737 en de Airbus 320. Vermoedelijk gebruikte de Britse onderdelenleverancier AOG Technics vervalste papieren bij motoronderdelen in deze toestellen.

CFM is een van de partijen die AOG Technics en directeur Jose Zamora Yrala voor de Britse rechtbank sleept vanwege deze kwestie. Eerder deze maand ging het nog om 68 mogelijk vervalste papieren. Nu zijn er meer documenten gevonden die mogelijk nep zijn. "Dit betekent dat tussen de 48 en 96 vliegtuigen potentieel buiten dienst worden gesteld terwijl luchtvaartmaatschappijen ervoor moeten zorgen dat de onderdelen worden verwijderd", zegt advocaat Matthew Reeve van CFM.

Eerder meldde persbureau Bloomberg dat AOG Technics onderdelen heeft verspreid die nep of ongedocumenteerd waren. Tijdens de zitting ging AOG Technics niet in op beweringen van valsheid in geschrifte. Het bedrijf reageerde ook niet op een verzoek om commentaar van persbureau Reuters.

De toestellen van Boeing 737 en de Airbus 320 met mogelijk vervalste papieren zijn nog in gebruik. Deze oude types worden geleidelijk vervangen door nieuwe toestellen.

Meer uit Financieel

Olieconcern uit VAE belooft miljarden aan nieuwe projecten

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) wil tientallen miljarden dollars steken in nieuwe projecten. Die aankondiging komt enkele dagen nadat het land uit oliekartel OPEC was gestapt.

3 uur geleden
OPEC+ verhoogt productie in eerste vergadering sinds vertrek VAE

WENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.

5 uur geleden
Voorzitter Duits instituut waarschuwt voor recessie na heffing VS

BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.

8 uur geleden
Gesprekken over overname staaldivisie Thyssenkrupp op pauze

ESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.

9 uur geleden
Verdachte opgepakt in onderzoek naar vergiftigde babyvoeding

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.

1 dag geleden
Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

1 dag geleden
FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

1 dag geleden