Tientallen vliegtuigen mogelijk buiten gebruik om valse papieren
CINCINNATI (ANP/RTR) - Mogelijk moeten 96 vliegtuigen tijdelijk aan de grond blijven ter controle, meldt straalmotorenfabrikant CFM International. Het gaat om al wat oudere types, zoals de Boeing 737 en de Airbus 320. Vermoedelijk gebruikte de Britse onderdelenleverancier AOG Technics vervalste papieren bij motoronderdelen in deze toestellen.
CFM is een van de partijen die AOG Technics en directeur Jose Zamora Yrala voor de Britse rechtbank sleept vanwege deze kwestie. Eerder deze maand ging het nog om 68 mogelijk vervalste papieren. Nu zijn er meer documenten gevonden die mogelijk nep zijn. "Dit betekent dat tussen de 48 en 96 vliegtuigen potentieel buiten dienst worden gesteld terwijl luchtvaartmaatschappijen ervoor moeten zorgen dat de onderdelen worden verwijderd", zegt advocaat Matthew Reeve van CFM.
Eerder meldde persbureau Bloomberg dat AOG Technics onderdelen heeft verspreid die nep of ongedocumenteerd waren. Tijdens de zitting ging AOG Technics niet in op beweringen van valsheid in geschrifte. Het bedrijf reageerde ook niet op een verzoek om commentaar van persbureau Reuters.
De toestellen van Boeing 737 en de Airbus 320 met mogelijk vervalste papieren zijn nog in gebruik. Deze oude types worden geleidelijk vervangen door nieuwe toestellen.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.
3 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.
4 uur geledenBUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.
8 uur geledenJAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.
9 uur geledenDETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.
10 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.
11 uur geleden