Tientallen vliegtuigen mogelijk buiten gebruik om valse papieren
CINCINNATI (ANP/RTR) - Mogelijk moeten 96 vliegtuigen tijdelijk aan de grond blijven ter controle, meldt straalmotorenfabrikant CFM International. Het gaat om al wat oudere types, zoals de Boeing 737 en de Airbus 320. Vermoedelijk gebruikte de Britse onderdelenleverancier AOG Technics vervalste papieren bij motoronderdelen in deze toestellen.
CFM is een van de partijen die AOG Technics en directeur Jose Zamora Yrala voor de Britse rechtbank sleept vanwege deze kwestie. Eerder deze maand ging het nog om 68 mogelijk vervalste papieren. Nu zijn er meer documenten gevonden die mogelijk nep zijn. "Dit betekent dat tussen de 48 en 96 vliegtuigen potentieel buiten dienst worden gesteld terwijl luchtvaartmaatschappijen ervoor moeten zorgen dat de onderdelen worden verwijderd", zegt advocaat Matthew Reeve van CFM.
Eerder meldde persbureau Bloomberg dat AOG Technics onderdelen heeft verspreid die nep of ongedocumenteerd waren. Tijdens de zitting ging AOG Technics niet in op beweringen van valsheid in geschrifte. Het bedrijf reageerde ook niet op een verzoek om commentaar van persbureau Reuters.
De toestellen van Boeing 737 en de Airbus 320 met mogelijk vervalste papieren zijn nog in gebruik. Deze oude types worden geleidelijk vervangen door nieuwe toestellen.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.
54 minuten geledenROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Investeerders van Vesteda hebben het bedrijf weer wat financiële lucht gegeven, nadat ze hebben ingestemd met een pakket maatregelen. Donderdag leek de grootste commerciële woningbelegger van Nederland nog verder onder financiële druk te komen, waardoor mogelijk veel woningen zouden moeten worden verkocht.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden worden "voorzichtig" weer aangevuld. Dat laat Gasunie vrijdagochtend weten. Donderdag vond de eerste vulling plaats. Door een koude winter was de gasvoorraad tot het laagste niveau in zeker tien jaar gezakt. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is vrijdag fors in prijs gestegen aan de Nederlandse pomp door de aanhoudende Iranoorlog. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter diesel bij de grote oliemaatschappijen met meer dan 10 eurocent omhooggegaan.
5 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in Azië lieten vrijdag herstel zien na verliezen van een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan een bericht dat Iran samen met Oman aan een protocol werkt rondom de Straat van Hormuz. Japan en Zuid-Korea zijn voor olie erg afhankelijk van import uit het Midden-Oosten.
5 uur geleden