Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen Tholenaren zwemmen dit weekend over de Oosterschelde voor speeltuin

Tientallen Tholenaren zwemmen dit weekend over de Oosterschelde voor speeltuin

STAVENISSE - Ongeveer vijftig zwemmers zullen op zaterdag 2 september de golven van de Oosterschelde trotseren tijdens een zwemtocht van Stavenisse naar Sint-Annaland. Het evenement heeft als doel geld in te zamelen voor het opknappen van de speeltuin aan de Schoolstraat.

De deelnemers gaan rond 15.30 uur het water in vanaf het einde van de Veerweg in Stavenisse. Ze worden door hulpboten en schippers begeleid over de route, met als eindpunt het strand van Sint-Annaland. Hoewel de volledige afstand 7,8 kilometer bedraagt, hebben de zwemmers ook de optie om kortere afstanden van 1, 2,5 of 4,5 kilometer te kiezen.

Voordat de zwemtocht begint, worden de deelnemers voorzien van een veiligheidsbriefing en een warming-up. Zodra de waterstand van het Normaal Amsterdams Peil (NAP) is bereikt, zullen de zwemmers te water gaan. Ondertussen zullen er vanaf 14.00 uur diverse activiteiten plaatsvinden op het Veer in Stavenisse.

Beweging
De organisatie, Nautical Safety Tholen, benadrukt het belang van de zwemtocht voor Stavenisse: “We vinden het belangrijk dat ook in een klein dorp als Stavenisse regelmatig activiteiten worden gehouden, en organiseren daarom deze zwemtocht met regelmaat. Het is goed om in beweging te zijn, en elke euro is ook nog eens voor het goede doel.”

De zwemtocht belooft dus niet alleen een sportieve uitdaging te zijn. De officiële afsluiting van de zwemtocht zal plaatsvinden rond 19.15 uur in Stavenisse.


Lees ook

Alle Tholenaren kunnen binnenkort weer gratis boompjes bestellen

Meer uit Tholen

Minder parkeren en meer groen op de Hoge Markt voor ‘vriendelijker straatbeeld’

SCHERPENISSE - In de Hoge Markt verdwijnen elf parkeerplekken en in de Spuidamstraat komen er veertien bij. Dat blijkt uit het nieuwe ontwerp van de gemeente voor deze straten in Scherpenisse waar inwoners binnenkort hun mening over kunnen geven. Ook komt er meer groen in de Hoge Markt.

49 minuten geleden
In één klap miljonair: Tholenaar wint hoofdprijs van 1,2 miljoen euro bij Lotto

THOLEN - Een inwoner van de gemeente Tholen heeft afgelopen weekend de hoofdprijs van 1,2 miljoen euro gewonnen bij de Lotto. Het winnende lot was een abonnement, waarmee de speler zes van de zeven getrokken cijfers goed had voorspeld.

6 uur geleden
Bestuurster slingert over Postweg, schampt boom en komt meters verder tot stilstand

THOLEN - Een bestuurster is afgelopen nacht op de Postweg in Tholen opnieuw in de problemen gekomen. Volgens getuigen reed de vrouw opvallend slingerend waarna ze in de berm belandde, een boom schampte en pas tientallen meters verder tot stilstand kwam. Het was haar tweede incident in een korte tijd.

8 uur geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Zonsondergang bij de Schelphoek’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.

1 dag geleden
Psalmzangavond in Scherpenisse onder begeleiding van organist Bart Kruithof

SCHERPENISSE - De Gereformeerde Gemeente van Scherpenisse organiseert op zaterdagavond 13 december een psalmzangavond met bovenstem, muzikaal begeleid door organist Bart Kruithof. De toegang is gratis. Er wordt een collecte gehouden waarvan de opbrengst bestemd is voor het Deputaatschap voor Israël.

2 dagen geleden
PvdA-GroenLinks waarschuwt: ‘Aantal laadpalen op Tholen schiet tekort’

THOLEN - Tholen wil elektrisch rijden stimuleren, maar volgens PvdA-GroenLinks blijft het aantal laadpalen achter. De fractie maakt zich zorgen over de trage uitrol, terwijl het college onder andere wijst op een tekort aan technici die de laadpunten kunnen installeren.

3 dagen geleden
Vandaag kun je struinen langs ruim 35 kraampjes bij Winterfair De Meestoof

SINT-ANNALAND - Wie zin heeft in een gezellige dag vol activiteiten, kan vanaf vanmiddag terecht bij streekmuseum De Meestoof. Van 16.00 tot 21.00 uur staat het streekmuseum in het teken van de jaarlijkse Winterfair met een mix van kraampjes, lekkernijen en muziek voor jong en oud.

3 dagen geleden