Tientallen Tholenaren zwemmen dit weekend over de Oosterschelde voor speeltuin
STAVENISSE - Ongeveer vijftig zwemmers zullen op zaterdag 2 september de golven van de Oosterschelde trotseren tijdens een zwemtocht van Stavenisse naar Sint-Annaland. Het evenement heeft als doel geld in te zamelen voor het opknappen van de speeltuin aan de Schoolstraat.
De deelnemers gaan rond 15.30 uur het water in vanaf het einde van de Veerweg in Stavenisse. Ze worden door hulpboten en schippers begeleid over de route, met als eindpunt het strand van Sint-Annaland. Hoewel de volledige afstand 7,8 kilometer bedraagt, hebben de zwemmers ook de optie om kortere afstanden van 1, 2,5 of 4,5 kilometer te kiezen.
Voordat de zwemtocht begint, worden de deelnemers voorzien van een veiligheidsbriefing en een warming-up. Zodra de waterstand van het Normaal Amsterdams Peil (NAP) is bereikt, zullen de zwemmers te water gaan. Ondertussen zullen er vanaf 14.00 uur diverse activiteiten plaatsvinden op het Veer in Stavenisse.
Beweging
De organisatie, Nautical Safety Tholen, benadrukt het belang van de zwemtocht voor Stavenisse: “We vinden het belangrijk dat ook in een klein dorp als Stavenisse regelmatig activiteiten worden gehouden, en organiseren daarom deze zwemtocht met regelmaat. Het is goed om in beweging te zijn, en elke euro is ook nog eens voor het goede doel.”
De zwemtocht belooft dus niet alleen een sportieve uitdaging te zijn. De officiële afsluiting van de zwemtocht zal plaatsvinden rond 19.15 uur in Stavenisse.
Alle Tholenaren kunnen binnenkort weer gratis boompjes bestellen
Meer uit Tholen
THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Reichardt die de spotlight mocht vangen.
19 uur geledenTHOLEN - Waterschap Scheldestromen voert op maandag 22 september een proefsluiting uit van het keermiddel in de haven van Tholen. De werkzaamheden duren de hele dag.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Drie kunstenaars uit Oud-Vossemeer nodigden de jeugd van groep 5 tot en met 8 uit voor een gratis kennismakingsworkshop om kunst te komen maken in hun ateliers. Zo konden ze kennismaken met nieuwe materialen en ervaren hoe het is om in een atelier te werken als een echte kunstenaar, om vervolgens het werk te exposeren.
1 dag geledenTHOLEN - Liefhebbers van klassieke muziek kunnen zaterdag 15 augustus terecht in het stadhuis van Tholen. Tijdens het Stadhuisconcert staat de altviool centraal. De van oorsprong Australische altvioliste Michelle Pritchard speelt samen met pianist Rien Balkenende werken van Arnold Bax en Henri Vieuxtemps. Het concert begint om 15.30 uur en wordt georganiseerd door de Stichting Anthonie Keldermans Concerten.
2 dagen geleden[Advertorial] BERGEN OP ZOOM - Terwijl jonge gezinnen op vakantie zijn, is de groep ouderen thuis. Zij gaan vaak pas weer op pad zodra de grote drukte achter de rug is. Dat maakt dit hét moment om de mond en de prothese te laten controleren. Maak een afspraak voor de GRATIS prothesecheck. Waarom is zo'n controle eigenlijk nodig? Daar zijn een paar goede redenen voor.
2 dagen geledenTHOLEN - De jaarlijkse nationale wespentelling gaat aankomende zaterdag van start en is dit jaar van extra groot belang. De hevige regen in het voorjaar en de daaropvolgende hoge temperaturen pakken slecht uit voor de wespen. Hierdoor lijken er dit jaar bijzonder weinig wespen te zijn. Volgens de Wespenstichting is het daarom van extra belang om inzicht te krijgen in de Nederlandse wespenpopulatie. "Met de nationale wespentelling hopen natuurorganisaties een beeld te krijgen van de stand en verdeling van de verschillende wespensoorten in Nederland", aldus de stichting.
2 dagen geledenTHOLEN - Car Tuning Zeeland organiseert zaterdag 15 augustus de derde automeeting van het jaar. De meeting is tussen 19.00 en 23.00 uur vrij toegankelijk bij de Bergse Diepsluis op de Oesterdam. Iedereen mag meedoen of een kijkje nemen.
3 dagen geleden