Tientallen Oostenrijkse dorpen uitgeroepen tot rampgebied
WENEN (ANP) - In Oostenrijk verwachten de autoriteiten een "moeilijke nacht" door het aanhoudende noodweer. Even voor middernacht waren 42 gemeenten in het land uitgeroepen tot 'rampgebied'. Eerder op de avond ging het nog om 24 plaatsen waar die waarschuwing voor gold.
Het stijgende waterpeil zorgt vooral in de noordoostelijke deelstaat Neder-Oostenrijk voor problemen. Zo'n 5000 brandweerlieden staan klaar, met name rond de rivieren Kamp, die in de Donau uitmondt, en Krems, waar bewoners in lagergelegen wijken zijn gewaarschuwd.
Rondom de rivier Kamp ten noordwesten van de Oostenrijkse hoofdstad Wenen, zijn na overstromingen in 2002 waterkeringen versterkt. Die zijn ontworpen om overstromingen te weerstaan die statistisch gezien maar eens in de honderd jaar voorkomen. Omdat het blijft regenen, waarschuwen meteorologen voor nog hogere waterstanden.
De Oostenrijkse bondskanselier Karl Nehammer waarschuwde zaterdag dat "de komende dagen extreem moeilijk zullen worden".
Het noodweer zorgt ook in Polen, Tsjechië, Roemenië, Slowakije, Hongarije en in het Duitse grensgebied voor problemen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft maandag laten weten dat journalisten niet langer mogen werken in het Pentagon. Er zal op het terrein een aparte werkplaats voor media worden ingericht en medewerkers van de pers zijn alleen nog "onder begeleiding van geautoriseerd personeel" welkom in het hoofdkwartier van Defensie.
3 uur geledenTEHERAN/TEL AVIV/RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen. Zo meldde de Iraanse staatstelevisie dat er een "nieuwe reeks raketten is afgevuurd op Israël". Israël trof volgens Al Jazeera doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet. Journalisten van The New York Times meldden zeker zeven explosies in de stad.
3 uur geledenBOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA onderzoekt of een luchtverkeersleider op het New Yorkse vliegveld LaGuardia mogelijk was afgeleid voor de crash met een toestel van Air Canada, schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Door de botsing tussen de passagiersvlucht en een brandweerwagen kwamen de twee piloten om het leven. Zo'n veertig inzittenden raakten gewond.
7 uur geledenBOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Bahrein heeft een ontwerpresolutie opgesteld voor de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties waarmee landen gemachtigd zouden worden om "alle noodzakelijke middelen" in te zetten om het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat blijkt uit een tekst die persbureau Reuters heeft ingezien.
11 uur geleden