Tientallen Oostenrijkse dorpen uitgeroepen tot rampgebied
WENEN (ANP) - In Oostenrijk verwachten de autoriteiten een "moeilijke nacht" door het aanhoudende noodweer. Even voor middernacht waren 42 gemeenten in het land uitgeroepen tot 'rampgebied'. Eerder op de avond ging het nog om 24 plaatsen waar die waarschuwing voor gold.
Het stijgende waterpeil zorgt vooral in de noordoostelijke deelstaat Neder-Oostenrijk voor problemen. Zo'n 5000 brandweerlieden staan klaar, met name rond de rivieren Kamp, die in de Donau uitmondt, en Krems, waar bewoners in lagergelegen wijken zijn gewaarschuwd.
Rondom de rivier Kamp ten noordwesten van de Oostenrijkse hoofdstad Wenen, zijn na overstromingen in 2002 waterkeringen versterkt. Die zijn ontworpen om overstromingen te weerstaan die statistisch gezien maar eens in de honderd jaar voorkomen. Omdat het blijft regenen, waarschuwen meteorologen voor nog hogere waterstanden.
De Oostenrijkse bondskanselier Karl Nehammer waarschuwde zaterdag dat "de komende dagen extreem moeilijk zullen worden".
Het noodweer zorgt ook in Polen, Tsjechië, Roemenië, Slowakije, Hongarije en in het Duitse grensgebied voor problemen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft een streep gezet door de vervolging van voormalig FBI-directeur James Comey, die geldt als fel criticus van president Trump. Volgens de rechter is de benoeming van de bewust door Trump uitgekozen aanklager Lindsey Halligan ongeldig. Om dezelfde reden beëindigde de rechter ook de vervolging van de New Yorkse procureur-generaal Letitia James, die eveneens tegen Trump strijdt.
17 minuten geledenGAZA (ANP/AFP/RTR) - Een omstreden organisatie die werd ondersteund door Washington en Israël, is gestopt met noodhulp in de Gazastrook. De particuliere Amerikaanse Gaza Humanitarian Foundation (GHF) meldt haar missie in het Palestijnse gebied na zes maanden te hebben beëindigd.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Het Europese tegenvoorstel op het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne is "op het eerste gezicht niet constructief en werkt niet" voor Rusland, stelt Joeri Oesjakov, topadviseur van het Kremlin.
4 uur geledenLUANDA (ANP) - Een eventuele overeenkomst over de toekomst van Oekraïne mag niet ten koste gaan van de veiligheid van Polen en Europa, benadrukt de Poolse premier Donald Tusk. Hij reageert daarmee op het Amerikaanse vredesplan, waarin grote concessies van Oekraïne worden gevraagd.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie blijft doorwerken aan een voorstel voor een lening aan Oekraïne op basis van bevroren Russische tegoeden, ook nu er een mogelijk vredesplan ligt. Dat er een concreet voorstel komt is "nog urgenter gezien deze achtergrond", aldus een woordvoerder van de Commissie.
6 uur geledenKINGSTON (ANP) - De Jamaicaanse reggaezanger Jimmy Cliff is op 81-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie op Instagram bekendgemaakt. Hij overleed aan de gevolgen van een longontsteking.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Poolse aanklagers zeggen een Oekraïense man te hebben opgepakt op verdenking van spoorsabotage in samenwerking met Rusland. Eerder werden twee andere Oekraïners geïdentificeerd als verdachten.
6 uur geleden