Tientallen Oostenrijkse dorpen uitgeroepen tot rampgebied
WENEN (ANP) - In Oostenrijk verwachten de autoriteiten een "moeilijke nacht" door het aanhoudende noodweer. Even voor middernacht waren 42 gemeenten in het land uitgeroepen tot 'rampgebied'. Eerder op de avond ging het nog om 24 plaatsen waar die waarschuwing voor gold.
Het stijgende waterpeil zorgt vooral in de noordoostelijke deelstaat Neder-Oostenrijk voor problemen. Zo'n 5000 brandweerlieden staan klaar, met name rond de rivieren Kamp, die in de Donau uitmondt, en Krems, waar bewoners in lagergelegen wijken zijn gewaarschuwd.
Rondom de rivier Kamp ten noordwesten van de Oostenrijkse hoofdstad Wenen, zijn na overstromingen in 2002 waterkeringen versterkt. Die zijn ontworpen om overstromingen te weerstaan die statistisch gezien maar eens in de honderd jaar voorkomen. Omdat het blijft regenen, waarschuwen meteorologen voor nog hogere waterstanden.
De Oostenrijkse bondskanselier Karl Nehammer waarschuwde zaterdag dat "de komende dagen extreem moeilijk zullen worden".
Het noodweer zorgt ook in Polen, Tsjechië, Roemenië, Slowakije, Hongarije en in het Duitse grensgebied voor problemen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het vijftienpuntenplan dat de VS hebben voorgelegd aan Iran, is ontvangen en leidde tot "sterke en positieve berichten en gesprekken". Dat zegt de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff in een toelichting over de toenadering die de VS hebben gezocht tot Iran.
14 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Iran was van plan om het Midden-Oosten over te nemen, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd tijdens een kabinetsbijeenkomst. "Maar wij kwamen toevallig langs, dus het was niet zo makkelijk."
25 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Europese Commissie vindt dat Oekraïne geen grondgebied moet afstaan om de oorlog te beëindigen. Dat de Verenigde Staten dat van plan lijken, speelt Rusland in de kaart, aldus de Europese buitenlandchef Kaja Kallas.
58 minuten geledenPYONGYANG (ANP) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un een automatisch geweer cadeau gegeven, meldt het Belarussische staatspersbureau BelTA. Loekasjenko was in Pyongyang op bezoek voor het ondertekenen van een vriendschapsverdrag en de twee leiders wisselden veel geschenken met elkaar uit.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Franse zanger Patrick Bruel wordt ook in België aangeklaagd voor een zedendelict. De aanranding vond in 2010 plaats in een gebouw van de Belgische Franstalige publieke omroep RTBF, zegt het vermeende slachtoffer, Karine Viseur, in een interview met RTL.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt ongeveer zevenhonderd leden van Hezbollah te hebben gedood sinds de oorlog met die Libanese beweging begin deze maand begon. Hezbollah is een bondgenoot van Iran en daardoor wordt Libanon meegesleurd in de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte brengt naar eigen zeggen wel degelijk wat in tegen de klachten en beledigingen van de Amerikaanse president Donald Trump aan het adres van Europese bondgenoten. Hij wijst erop dat Europa meer tijd nodig heeft om te helpen een eind te maken aan de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz omdat de VS hun bondgenoten niet over hun aanval op Iran hebben ingelicht.
3 uur geleden