Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen mensen langs bij nazorgbus op Leidseplein

Tientallen mensen langs bij nazorgbus op Leidseplein

AMSTERDAM (ANP) - Tientallen mensen zijn woensdag langsgekomen bij de de zogenoemde nazorgbus op het Leidseplein, laat een woordvoerder van Slachtofferhulp Nederland weten. In de bus zaten tot 20.00 uur mensen van de gemeente, politie en Slachtofferhulp Nederland voor mensen die de gijzeling dinsdagavond bij de Apple Store hadden gezien

Mensen die langskwamen bij de bus varieerden van Amsterdammers die hun bezorgdheid uitten over de gegijzelden tot mensen bij wie de gijzeling eerdere trauma's opriep. "Dat is het voordeel van de bus. Vanwege de laagdrempeligheid komen er mensen langs die anders niet langs waren gekomen", aldus de woordvoerder. Omdat de bus geen ideale plek is voor lange gesprekken, werden deze in sommige gevallen ergens anders gevoerd. Of Slachtofferhulp neemt later nog contact met deze mensen op.

Buurtbewoners waren vooral verwonderd over de opvallende rol die sociale media speelden, bijvoorbeeld over de livestreams die werden uitgezonden van de gijzeling. "Daar hadden buurtbewoners wel hun vraagtekens bij", aldus de woordvoerder. De politie moest dinsdag mensen actief benaderen die livebeelden van de situatie aan het uitzenden waren via sociale media, met de dringende vraag of ze daarmee wilden stoppen.

Verder kwam er een man in de bus om de aanwezige politie te vragen waar zijn fiets was. Hij fietste op het Leidseplein net op het moment dat het werd ontruimd en werd een nabije bioscoop ingetrokken om te schuilen, maar kon zijn fiets daarna niet meer vinden.

Dinsdag hield een 27-jarige gewapende man uit Amsterdam urenlang een Bulgaar, waarschijnlijk een klant van de Apple Store, onder schot. De gijzelnemer dreigde zichzelf op te blazen en eiste 200 miljoen aan cryptovaluta en een vrijgeleiding uit het pand. Ongeveer zeventig mensen die zich in het pand schuilhielden werden tijdens en na afloop van de gijzeling door de politie in veiligheid gebracht; vier van hen hadden zich schuilgehouden in een kast. Aan al deze mensen is direct na afloop ook slachtofferhulp aangeboden.

Slachtofferhulp laat weten nog geen verzoek te hebben gehad om donderdag weer paraat te staan met de bus. Mensen die hulp willen kunnen zelf bellen via 0900-0101 of contact zoeken via de chat op de website.

Meer uit Binnenland

Top coalitie overlegt op Financiën over begroting

DEN HAAG (ANP) - De leiders van de drie coalitiepartijen spreken woensdagavond op het ministerie van Financiën over de begroting van volgend jaar. Bij het gesprek van Rob Jetten (D66), Dilan Yeşilgöz (VVD) en Henri Bontenbal (CDA) is ook minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) aanwezig. Over het verloop van het overleg op het ministerie hebben de partijen niets naar buiten gebracht.

2 uur geleden
Leden ON! komen in opstand tegen omroep-top om vermeend wanbeleid

HILVERSUM (ANP) - Leden van Ongehoord Nederland (ON!) hebben een sommatie gestuurd naar het bestuur, de ledenraad en de raad van toezicht van de omroep wegens het in hun ogen gevoerde wanbeleid. Ook hebben de leden minister Rianne Letschert van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap verzocht om in te grijpen. Dat meldt Gerard van Erp, die namens de kritische leden van Ongehoord Nederland het aanspreekpunt is.

4 uur geleden
OM Suriname publiceert signalement verdachte vermissing Leysner

PARAMARIBO (ANP) - In Suriname heeft het Openbaar Ministerie woensdagmiddag (lokale tijd) een opsporingsbericht gepubliceerd van de voortvluchtige verdachte Ryan T. in de verdwijning van de Nederlandse filmproducent, dj en ondernemer Rodney Leysner (52). Die verdween zaterdagavond 15 augustus en is nog altijd vermist.

5 uur geleden
Toch zorg voor asielkinderen door verlengen contract met GGD GHOR

DEN HAAG (ANP) - De jeugdgezondheidszorg voor kinderen in asielzoekerscentra wordt ook de komende drie jaar gedaan door de GGD GHOR. Asielminister Bart van den Brink meldt in een brief aan de Tweede Kamer dat het nieuwe contract het gat moet opvullen dat was ontstaan vanaf 1 oktober.

7 uur geleden
Politie Suriname laat weinig los over vermiste filmproducent

PARAMARIBO (ANP) - In de vermissingszaak van de Nederlandse dj, filmproducent en ondernemer Rodney Leysner is de voortvluchtige verdachte Ryan T. gehoord, maar hij had toen nog niet de status van verdachte. Dat bevestigde de politie tijdens een persconferentie woensdag in Paramaribo. T. werd op 21 augustus als verdachte aangemerkt door de politie. Verder liet het korps weinig nieuws los over de vermiste Leysner.

8 uur geleden
OM eist werkstraffen tegen klimaatactivisten voor snelwegblokkade

UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag werkstraffen van 120 uur geëist tegen zes klimaatactivisten van Extinction Rebellion voor het versperren van de snelweg A12 op 25 april in Utrecht. Daarnaast eiste de officier van justitie voorwaardelijke celstraffen van een maand.

8 uur geleden
Boeren mogen door droogte langer mest uitrijden op grasland

DEN HAAG (ANP) - Boeren mogen door de aanhoudende droogte deze zomer twee weken langer mest uitrijden op grasland. Normaal mag dat tot eind augustus, maar landbouwminister Jaimi van Essen heeft dit verlengd tot 15 september.

9 uur geleden