Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen mensen langs bij nazorgbus op Leidseplein

Tientallen mensen langs bij nazorgbus op Leidseplein

AMSTERDAM (ANP) - Tientallen mensen zijn woensdag langsgekomen bij de de zogenoemde nazorgbus op het Leidseplein, laat een woordvoerder van Slachtofferhulp Nederland weten. In de bus zaten tot 20.00 uur mensen van de gemeente, politie en Slachtofferhulp Nederland voor mensen die de gijzeling dinsdagavond bij de Apple Store hadden gezien

Mensen die langskwamen bij de bus varieerden van Amsterdammers die hun bezorgdheid uitten over de gegijzelden tot mensen bij wie de gijzeling eerdere trauma's opriep. "Dat is het voordeel van de bus. Vanwege de laagdrempeligheid komen er mensen langs die anders niet langs waren gekomen", aldus de woordvoerder. Omdat de bus geen ideale plek is voor lange gesprekken, werden deze in sommige gevallen ergens anders gevoerd. Of Slachtofferhulp neemt later nog contact met deze mensen op.

Buurtbewoners waren vooral verwonderd over de opvallende rol die sociale media speelden, bijvoorbeeld over de livestreams die werden uitgezonden van de gijzeling. "Daar hadden buurtbewoners wel hun vraagtekens bij", aldus de woordvoerder. De politie moest dinsdag mensen actief benaderen die livebeelden van de situatie aan het uitzenden waren via sociale media, met de dringende vraag of ze daarmee wilden stoppen.

Verder kwam er een man in de bus om de aanwezige politie te vragen waar zijn fiets was. Hij fietste op het Leidseplein net op het moment dat het werd ontruimd en werd een nabije bioscoop ingetrokken om te schuilen, maar kon zijn fiets daarna niet meer vinden.

Dinsdag hield een 27-jarige gewapende man uit Amsterdam urenlang een Bulgaar, waarschijnlijk een klant van de Apple Store, onder schot. De gijzelnemer dreigde zichzelf op te blazen en eiste 200 miljoen aan cryptovaluta en een vrijgeleiding uit het pand. Ongeveer zeventig mensen die zich in het pand schuilhielden werden tijdens en na afloop van de gijzeling door de politie in veiligheid gebracht; vier van hen hadden zich schuilgehouden in een kast. Aan al deze mensen is direct na afloop ook slachtofferhulp aangeboden.

Slachtofferhulp laat weten nog geen verzoek te hebben gehad om donderdag weer paraat te staan met de bus. Mensen die hulp willen kunnen zelf bellen via 0900-0101 of contact zoeken via de chat op de website.

Meer uit Binnenland

Groep asielzoekers weer bij aanmeldcentrum na nacht in Gieten

TER APEL (ANP) - Een groep asielzoekers is vrijdagochtend weer aangekomen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel nadat zij de nacht hadden doorgebracht in een sporthal in Gieten. Het gaat volgens het Rode Kruis om zo'n honderd mensen.

44 minuten geleden
Noodverordening in Loosdrecht niet verlengd

LOOSDRECHT (ANP) - De noodverordening en het veiligheidsrisicogebied in Loosdrecht worden niet verlengd. Dat meldt de gemeente Wijdemeren. De maatregelen golden nadat relschoppers op 12 mei brand stichtten tijdens een demonstratie tegen een tijdelijke noodopvang voor asielzoekers.

7 uur geleden
Asielzoekers voor wie geen plek is in Ter Apel gaan naar Gieten

TER APEL (ANP) - De asielzoekers die donderdagnacht niet terechtkunnen in het opvangcentrum in het Groningse Ter Apel, worden overgebracht naar het nabijgelegen Gieten. Dat meldt een woordvoerder van het Rode Kruis.

10 uur geleden
Solidariteitsbetoging in Utrecht na geweld bij asielprotesten

UTRECHT (ANP) - Het Domplein in Utrecht is donderdagavond rond 18.30 uur gevuld met honderden mensen die een demonstratie voor solidariteit bijwonen. Dat ziet een ANP-verslaggever. De sfeer is gemoedelijk. De demonstratie is een initiatief van De Straat Op, een samenwerkingsverband van verschillende organisaties zoals DeGoedeZaak, Extinction Rebellion (XR) en de Dolle Mina's.

12 uur geleden
Geen van opvarenden Hondius in Rotterdam besmet

DEN HAAG (ANP) - Geen van de personen die zich nog op het Nederlandse cruiseschip Hondius bevonden toen het aanmeerde in Rotterdam is besmet met het hantavirus. Ook vertonen zij geen klachten, meldt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, Welzijn en Sport) donderdag in een brief aan de Kamer.

13 uur geleden
Komende jaren steeds meer cellen nodig, volgens prognose

DEN HAAG (ANP) - Het aantal gevangeniscellen dat nodig is, blijft de komende jaren stijgen, schrijft het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC) in een prognose. Bijna alle cellen in Nederland zijn al bezet. Er is alleen geen tekort door noodmaatregelen.

13 uur geleden
Utrechtse studenten in september voor de rechter om 'bangalijst'

UTRECHT (ANP) - Vier jonge mannen uit Utrecht moeten op 14 en 15 september voor de rechter verschijnen voor het verspreiden van een zogeheten 'bangalijst'. Daarop stonden namen, persoonlijke gegevens en foto's van vrouwelijke studenten, met daarbij seksuele, grove en beledigende opmerkingen. De lijst ging in maart 2024 rond op internet en in groepsapps, aldus het OM.

15 uur geleden