Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen Israëlische vliegtuigen vallen zuiden Libanon aan

Tientallen Israëlische vliegtuigen vallen zuiden Libanon aan

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Tientallen Israëlische gevechtsvliegtuigen hebben zaterdagavond doelen in het zuiden van Libanon gebombardeerd, maakte het Israëlische leger bekend. Volgens het leger was de groepering Hezbollah van plan om raketten op Israël af te schieten, en is de aanval preventief uitgevoerd.

"Het afgelopen uur hebben we op grote schaal aanvallen uitgevoerd in Zuid-Libanon na de identificatie van Hezbollahs voorbereidingen om op Israëlisch grondgebied te schieten", zei de legerwoordvoerder Daniel Hagari iets na 19.00 uur Nederlandse tijd.

Ook eerder op de dag waren er al wederzijdse beschietingen geweest. Hezbollah schoot zaterdagmiddag volgens Israël negentig raketten de grens over. Zelf vernietigde Israël "duizenden" raketlanceerders van de Libanese groepering, aldus het leger.

Beiroet

De spanning in het gebied is de afgelopen week sterk toegenomen. Eerst werden Hezbollahleden getroffen door ontploffende drones en walkietalkies, wat leidde tot zeker 39 dodelijke slachtoffers en meer dan 3000 gewonden.

Op vrijdag viel Israël vervolgens doelen aan in Beiroet, de hoofdstad van Libanon. Daarbij kwamen 37 mensen om het leven. Onder hen waren zestien Hezbollahstrijders, maar volgens het Libanese ministerie van Gezondheid ook drie kinderen en zeven vrouwen.

Meer uit Buitenland

Poetin belooft Cuba 'altijd' te zullen steunen

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland zal Cuba "altijd" steunen, zei de Russische president Vladimir Poetin woensdag tegen de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez tijdens een ontmoeting in Moskou. De twee bespraken mogelijke steunmaatregelen, maar maakten geen concrete afspraken.

27 minuten geleden
Meerdere dode skiërs aangetroffen na lawine in Californië

CASTLE PEAK (ANP/AFP/RTR) - Acht van de negen skiërs die nog werden vermist in de Californische regio Tahoe, zijn dood aangetroffen. Dat meldt sheriff Shannan Moon. In de regio vond een lawine plaats, die de wintersporters bedolf. Ze zouden buiten de piste hebben geskied. Eén persoon wordt nog vermist.

28 minuten geleden
Zelensky is niet tevreden over gesprekken met Rusland

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vindt dat de gesprekken in Genève over een einde aan de oorlog met Rusland te weinig hebben opgeleverd. "Zoals het er vandaag voorstaat, kunnen we niet zeggen dat er voldoende resultaat is geboekt."

1 uur geleden
VS dreigen weer met vertrek uit Internationaal Energieagentschap

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben opnieuw gedreigd uit het Internationaal Energieagentschap (IEA) te stappen, tenzij de organisatie minder aandacht besteedt aan klimaatverandering. Dit zei de Amerikaanse minister van Energie, Chris Wright, woensdag bij een vergadering in Parijs. Vorig jaar dreigde de minister ook al met opstappen.

2 uur geleden
Brief aan Franse minister: neem beweringen VN-rapporteur terug

DEN HAAG (ANP) - Ruim 150 (voormalige) diplomaten, ambassadeurs en politici roepen in een open brief de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot op om beweringen terug te nemen die hij vorige week deed over VN-rapporteur Francesca Albanese. De brief is onder anderen ondertekend door de Nederlandse oud-ministers Jan Pronk, Ben Bot, Laurens Jan Brinkhorst, Jozias van Aartsen en Hedy d'Ancona.

2 uur geleden
Europese pleitbezorger voor Palestijnen Shahid (76) overleden

LECQUES (ANP/AFP) - De voormalige Palestijnse diplomaat Leila Shahid is op 76-jarige leeftijd overleden in haar Zuid-Franse thuisplaats Lecques. Dat melden Le Monde en persbureau AFP. Volgens haar familie koos de al lang zieke oud-diplomaat voor een eigen levenseinde.

3 uur geleden
Slagtand van Romeins olifantenbeeld van Bernini afgebroken

ROME (ANP/RTR) - De slagtand van een beroemd beeld van een olifant in Rome is afgebroken. Het gaat om een sculptuur uit 1667 naar ontwerp van Gian ⁠Lorenzo Bernini. Hoewel de politie nog onderzoekt waardoor het beeld beschadigd is geraakt, gaat de Italiaanse minister van Cultuur Alessandro Giuli al uit van vandalisme.

4 uur geleden