Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen Israëlische vliegtuigen vallen zuiden Libanon aan

Tientallen Israëlische vliegtuigen vallen zuiden Libanon aan

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Tientallen Israëlische gevechtsvliegtuigen hebben zaterdagavond doelen in het zuiden van Libanon gebombardeerd, maakte het Israëlische leger bekend. Volgens het leger was de groepering Hezbollah van plan om raketten op Israël af te schieten, en is de aanval preventief uitgevoerd.

"Het afgelopen uur hebben we op grote schaal aanvallen uitgevoerd in Zuid-Libanon na de identificatie van Hezbollahs voorbereidingen om op Israëlisch grondgebied te schieten", zei de legerwoordvoerder Daniel Hagari iets na 19.00 uur Nederlandse tijd.

Ook eerder op de dag waren er al wederzijdse beschietingen geweest. Hezbollah schoot zaterdagmiddag volgens Israël negentig raketten de grens over. Zelf vernietigde Israël "duizenden" raketlanceerders van de Libanese groepering, aldus het leger.

Beiroet

De spanning in het gebied is de afgelopen week sterk toegenomen. Eerst werden Hezbollahleden getroffen door ontploffende drones en walkietalkies, wat leidde tot zeker 39 dodelijke slachtoffers en meer dan 3000 gewonden.

Op vrijdag viel Israël vervolgens doelen aan in Beiroet, de hoofdstad van Libanon. Daarbij kwamen 37 mensen om het leven. Onder hen waren zestien Hezbollahstrijders, maar volgens het Libanese ministerie van Gezondheid ook drie kinderen en zeven vrouwen.

Meer uit Buitenland

Officiële onderhandelingen EU-toetreding Oekraïne kunnen verder

NICOSIA (ANP) - De officiële onderhandelingen voor Oekraïense toetreding tot de EU kunnen verder, meldt EU-voorzitter Cyprus op X. Nu Hongarije zijn veto heeft ingetrokken, is het volgens Cyprus mogelijk om de voorbereidingen in gang te zetten voor de eerste onderhandelingshoofdstukken. Behalve voor Oekraïne geldt dat ook voor Moldavië; het kandidaat-lidmaatschap van die twee landen is aan elkaar gekoppeld.

5 minuten geleden
Hongarije en Oekraïne bereiken akkoord over rechten diaspora

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Péter Magyar zegt een overeenkomst te hebben gesloten met Oekraïne over de rechten van de Hongaarse minderheid in dat land. In een videoboodschap op Facebook roemt hij het resultaat van die wekenlange onderhandelingen.

1 uur geleden
Duitsland grijpt naast zetel VN-Veiligheidsraad

NEW YORK (ANP/DPA) - Duitsland grijpt naast een zetel in de VN-Veiligheidsraad. Bij stemmingen in New York verloor de Bondsrepubliek in de eerste ronde van Portugal en Oostenrijk. Duitse media noemen het een flinke nederlaag, juist omdat Duitsland zich wilde positioneren als een belangrijke speler op het wereldtoneel.

3 uur geleden
Netanyahu: VS en Israël klaar voor militaire actie tegen Iran

JERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten klaar om de militaire actie tegen Iran voort te zetten, maar is dat een beslissing van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zei Netanyahu in een interview met de Amerikaanse televisiezender CNBC.

4 uur geleden
WHO-baas: steeds meer grip op ebola in Afrika

GENÈVE (ANP/RTR) - Medische teams beginnen grip te krijgen op de ebolauitbraak in Congo en omliggende landen. Dat zei de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, tijdens een persconferentie. "De uitbraak had een voorsprong, en we lopen nog altijd achter, maar onder leiding van de Democratische Republiek Congo zijn we nu aan het inlopen", aldus Ghebreyesus.

5 uur geleden
VS willen minder luchtmacht en marine reserveren voor Europa

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten willen minder vliegtuigen, drones en marineschepen achter de hand houden voor de verdediging van Europa. Ze hebben bondgenoten laten weten dat die daar moeten inspringen, zegt de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa.

7 uur geleden
Britse premier bezorgd over betrokkenen helikopterongeluk Devon

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.

8 uur geleden