Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen Israëlische vliegtuigen vallen zuiden Libanon aan

Tientallen Israëlische vliegtuigen vallen zuiden Libanon aan

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Tientallen Israëlische gevechtsvliegtuigen hebben zaterdagavond doelen in het zuiden van Libanon gebombardeerd, maakte het Israëlische leger bekend. Volgens het leger was de groepering Hezbollah van plan om raketten op Israël af te schieten, en is de aanval preventief uitgevoerd.

"Het afgelopen uur hebben we op grote schaal aanvallen uitgevoerd in Zuid-Libanon na de identificatie van Hezbollahs voorbereidingen om op Israëlisch grondgebied te schieten", zei de legerwoordvoerder Daniel Hagari iets na 19.00 uur Nederlandse tijd.

Ook eerder op de dag waren er al wederzijdse beschietingen geweest. Hezbollah schoot zaterdagmiddag volgens Israël negentig raketten de grens over. Zelf vernietigde Israël "duizenden" raketlanceerders van de Libanese groepering, aldus het leger.

Beiroet

De spanning in het gebied is de afgelopen week sterk toegenomen. Eerst werden Hezbollahleden getroffen door ontploffende drones en walkietalkies, wat leidde tot zeker 39 dodelijke slachtoffers en meer dan 3000 gewonden.

Op vrijdag viel Israël vervolgens doelen aan in Beiroet, de hoofdstad van Libanon. Daarbij kwamen 37 mensen om het leven. Onder hen waren zestien Hezbollahstrijders, maar volgens het Libanese ministerie van Gezondheid ook drie kinderen en zeven vrouwen.

Meer uit Buitenland

Iran ontbiedt Duitse ambassadeur na demonstratie in München

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.

3 uur geleden
Vance: Iran wil Trumps rode lijnen niet erkennen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.

3 uur geleden
Meer arrestaties na fatale mishandeling in Frankrijk

LYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.

4 uur geleden
AfD-politicus beboet voor nazigroet op verkiezingsposter

FRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.

4 uur geleden
Oekraïne en Rusland klaar met eerste dag van overleg in Genève

GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.

6 uur geleden
Iran houdt grote herdenking voor omgekomen betogers

TEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran hebben de Iraanse autoriteiten een herdenkingsceremonie gehouden voor de duizenden mensen die omkwamen bij de protesten in dat land de afgelopen weken. De herdenking werd gehouden in de Imam Khomeini Mosalla-moskee, het grootste islamitische gebedshuis in Teheran. Tijdens de herdenking waren nationalistische liederen te horen en werd "dood aan Amerika" en "dood aan Israël" geroepen.

7 uur geleden
Minister Saar namens Israël bij bijeenkomst vredesraad Washington

JERUZALEM (ANP/AFP) - Buitenlandminister Gideon Saar neemt donderdag namens Israël deel aan de eerste bijeenkomst van de zogenoemde Vredesraad van Donald Trump. Landen die deelnemen aan die onlangs opgerichte organisatie van de Amerikaanse president, komen in Washington samen.

8 uur geleden