Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen Israëlische vliegtuigen vallen zuiden Libanon aan

Tientallen Israëlische vliegtuigen vallen zuiden Libanon aan

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Tientallen Israëlische gevechtsvliegtuigen hebben zaterdagavond doelen in het zuiden van Libanon gebombardeerd, maakte het Israëlische leger bekend. Volgens het leger was de groepering Hezbollah van plan om raketten op Israël af te schieten, en is de aanval preventief uitgevoerd.

"Het afgelopen uur hebben we op grote schaal aanvallen uitgevoerd in Zuid-Libanon na de identificatie van Hezbollahs voorbereidingen om op Israëlisch grondgebied te schieten", zei de legerwoordvoerder Daniel Hagari iets na 19.00 uur Nederlandse tijd.

Ook eerder op de dag waren er al wederzijdse beschietingen geweest. Hezbollah schoot zaterdagmiddag volgens Israël negentig raketten de grens over. Zelf vernietigde Israël "duizenden" raketlanceerders van de Libanese groepering, aldus het leger.

Beiroet

De spanning in het gebied is de afgelopen week sterk toegenomen. Eerst werden Hezbollahleden getroffen door ontploffende drones en walkietalkies, wat leidde tot zeker 39 dodelijke slachtoffers en meer dan 3000 gewonden.

Op vrijdag viel Israël vervolgens doelen aan in Beiroet, de hoofdstad van Libanon. Daarbij kwamen 37 mensen om het leven. Onder hen waren zestien Hezbollahstrijders, maar volgens het Libanese ministerie van Gezondheid ook drie kinderen en zeven vrouwen.

Meer uit Buitenland

Doden na nieuwe Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

2 uur geleden
Péter Magyar begint als premier van Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.

5 uur geleden
Advocaten Global Sumud Flotilla: Israël laat activisten vrij

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.

6 uur geleden
Poetin belooft bezoekende Fico voldoende energie voor Slowakije

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.

6 uur geleden
Israël krijgt waarschuwing songfestival voor oproep tot stemmen

WENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.

7 uur geleden
Kremlin: lange weg naar vredesdeal met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.

8 uur geleden
Starmer wijst oud-premier Brown aan als speciaal gezant

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.

8 uur geleden