Tientallen Fiats in beslag genomen om sticker met Italiaanse vlag
LIVORNO (ANP/BLOOMBERG) - Italiaanse autoriteiten hebben tientallen Fiat Topolino's in beslag genomen omdat op de wagens een Italiaans vlaggetje is geplakt, maar de auto's zijn in werkelijkheid in Marokko in elkaar gezet. De voertuigen werden geblokkeerd in de haven van Livorno om vermeende schendingen van de zogenaamde 'Made in Italy'-wet, die moederbedrijf Stellantis al dwong zijn sportwagen Alfa Romeo Milano om te dopen tot Junior.
Stellantis zegt dat het de kleine sticker met de Italiaanse vlag op de auto's best wil verwijderen. Met het vlaggetje wilde het bedrijf naar eigen zeggen alleen maar benadrukken dat het Topolino-project in Turijn is opgezet. De autofabrikant ontkent alle aantijgingen en zegt altijd transparant te hebben gecommuniceerd over het land waar de Topolino wordt geproduceerd.
Tussen de Italiaanse regering van premier Giorgia Meloni en Stellantis bestaan al langer spanningen, na plannen om banen in het land te schrappen en productie naar goedkopere landen te verplaatsen. Eerder was er ook ophef over de naam van het in Polen geproduceerde nieuwe Alfa Romeo-model Milano omdat dit volgens Rome een misleidende naam zou zijn. Onder druk van de Italiaanse overheid besloot de fabrikant de naam te veranderen in Junior.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met een gemengd beeld een extra lang weekend ingegaan. Verliezen voor techaandelen drukten op de graadmeters, hoewel nieuwe banencijfers de aandelen van veel andere bedrijven juist hoger zetten.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Christine Lagarde sluit niet uit dat ze voor het einde van haar tweede termijn vertrekt als president van de Europese Centrale Bank (ECB). Ze houdt de mogelijkheid open om een "Europese stem" te laten horen tijdens de Franse presidentsverkiezingen volgend jaar, zegt ze tegen zakenkrant Les Echos.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgevers die de pensioenen voor hun personeel regelen bij verzekeraars of premiepensioeninstellingen, moeten haast maken met de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel. De transitie bij deze categorie pensioenen gaat nog te langzaam, stelt het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid in een voortgangsrapport.
6 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Nederlanders hebben voor het eerst in drie jaar minder hypotheken aangevraagd, meldt De Hypotheker. Uit cijfers van de hypotheekadviseur komt naar voren dat in het afgelopen kwartaal 3 procent minder aanvragen zijn gedaan dan een jaar geleden. Vooral voor bijvoorbeeld het verbouwen of verduurzamen van een woning zijn minder verzoeken gedaan.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV is blij dat het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid het RIVM heeft gevraagd een onderzoek in te stellen naar de gezondheidsschade door de uitstoot van vliegtuigmotoren onder medewerkers op Schiphol. Dat is volgens de vakbond hard nodig voor de duizenden werknemers die dagelijks in de vliegtuiguitstoot werken.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is donderdag met een klein verlies gesloten, waarmee de beurs in Amsterdam uit de toon viel tussen andere Europese beurzen. Daar bouwden de graadmeters hun winsten juist uit na nieuws over een zwakker dan verwachte banengroei in de Verenigde Staten. Die verkleinen mogelijk de kans op een renteverhoging door de Federal Reserve.
8 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft in het tweede kwartaal een kwart meer auto's verkocht dan in dezelfde periode vorig jaar. Daarmee toont de fabrikant van elektrische auto's, geleid door Elon Musk, herstel na een forse daling van de verkopen vorig jaar.
10 uur geleden