Tientallen fans bij NPO-gebouw voor songfestivalwinnaar Måneskin
HILVERSUM (ANP) - Bij het NPO-gebouw op het Mediapark in Hilversum hebben zich donderdagavond vele tientallen fans van songfestivalwinnaar Måneskin verzameld. Het Italiaanse gezelschap is voor een kort bezoek in Nederland en treedt donderdagavond op bij Radio 3FM.
Voor de NPO-studio stonden de fans rond 19.00 uur gillend te wachten op zanger Damiano David en zijn band. Zij hadden spandoeken, sjaaltjes en andere parafernalia bij zich. Het is voor zover bekend uniek dat een buitenlandse songfestivalwinnaar tot dit soort taferelen leidt.
Italië won onlangs voor het eerst in 31 jaar weer het Eurovisie Songfestival. Måneskin won het liedjesfestijn met het nummer Zitti E Buoni. De zanger veroorzaakte enige opschudding tijdens de finale, omdat het op tv-beelden leek alsof hij coke aan het snuiven was. Maar een drugstest wees uit dat de zanger zich niet aan drugs had bezondigd.
Meer uit Binnenland
WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.
2 uur geledenWINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.
2 uur geleden'T HARDE (ANP) - Bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde lijkt het grootste gevaar te zijn geweken. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. Alle civiele brandweereenheden gaan rond middernacht terug naar hun kazernes en dan neemt de brandweer van Defensie het over. Die is met meerdere voertuigen op het terrein om de situatie te monitoren en kleine oplaaiende vuurpluimpjes te blussen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
9 uur geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
11 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
14 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
14 uur geleden