Tientallen doden en vermisten door watersnood in Nepal
KATHMANDU (ANP/DPA) - Door zware overstromingen en aardverschuivingen zijn in Nepal zeker 66 mensen om het leven gekomen. Tientallen anderen worden vermist als gevolg van de hevige moessonregens. Die aantallen zullen vermoedelijk nog verder oplopen.
Een politiewoordvoerder zei dat 69 personen officieel als vermist te boek staan, maar dat uit veel regio's van het Himalaya-land nog geen informatie binnen is. Hulpverleners slaagden erin meer dan duizend slachtoffers van de watersnood in de Kathmandu-vallei in veiligheid te brengen. Zestig van hen waren gewond.
De autoriteiten hielden zaterdag spoedberaad om de ernst van de situatie in kaart te brengen, reddings- en herstelwerkzaamheden te coördineren en zoekacties te intensiveren. De komende dagen blijft het slecht weer, is de voorspelling. De overvloedige regen, opvallend laat in het seizoen, begon donderdag.
Behalve de vele doden en vermisten, raakte op veel plaatsen de infrastructuur zwaar beschadigd. Het vliegverkeer kwam grotendeels stil te liggen en ook het vervoer over de weg werd ontregeld. Duizenden woningen staan onder water.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP/AFP) - Het gezonken hogesnelheidsveer dat zondag verongelukte voor de kust van Noord-Cyprus, is gevonden. Dat meldt de leider van de zelfverklaarde republiek, Tufan Erhurman. Twee vaartuigen uitgerust met onderzeedrones hebben het veer weten te bereiken. Het tweede daarvan, dat woensdag arriveerde, moet nu het wrak zien te bergen.
1 uur geledenKATHMANDU (ANP/RTR) - Het Nepalese energiebedrijf NEA heeft nog altijd hoop dat tientallen werkers die na de overstroming in het land vastzitten onder de grond nog in leven zijn. Het gaat om 46 mensen die in een "kamerachtig bouwwerk in de tunnel" van een waterkrachtcentrale moeten zitten, zegt Amshu Kiran Shahi van NEA. Verschillende zoekacties hebben nog niets opgeleverd.
2 uur geledenWICKLOW (ANP) - Rusland moet harder worden aangepakt, nadat door Duitsland is vastgesteld dat Rusland achter de droneaanval op het vliegveld van Leipzig zit, aldus EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Het is duidelijk dat dit alle kenmerken van door de staat gesteund terrorisme vertoont. De vraag is: wat doen we hieraan en wat kunnen we nog meer doen?", zei Kallas voor het begin van een bijeenkomst in het Ierse Wicklow.
4 uur geledenWICKLOW (ANP) - Duitsland voelt brede steun van zijn Europese bondgenoten na het aanwijzen van Rusland als verantwoordelijke voor mislukte droneaanvallen op het vliegveld van Leipzig, zegt buitenlandminister Johann Wadephul. "Ik ervaar heel veel eendracht en steun", aldus Wadephul voor overleg met zijn ambtgenoten van de andere EU-landen in Ierland.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Bij de Amerikaanse aanvallen op Iran van dinsdag zijn vier leden van de Revolutionaire Garde en drie paramilitairen van de Basij-militie gedood, berichtten Iraanse staatsmedia. Eerder werden al elf andere doden gemeld, onder wie vier gasten van een huwelijksfeest dat werd getroffen.
5 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door de overstroming in Nepal is opgelopen tot 1114, meldt de rampenbestrijdingsdienst in het land. Nog eens 3916 mensen worden vermist. De ramp trof het gebied precies een week geleden. Het officiële dodental in Tibet staat volgens Chinese staatsmedia op zestien. Daar worden 546 mensen vermist.
7 uur geledenLAEM CHABANG (ANP) - Het Amerikaanse vliegdekschip Abraham Lincoln is woensdagochtend na meer dan tweehonderd dagen op zee de Thaise haven van Laem Chabang binnengevaren. Het schip kreeg internationaal veel aandacht door berichten over zware omstandigheden voor de bemanning.
10 uur geleden