Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tientallen doden door noodweer in Brazilië

Tientallen doden door noodweer in Brazilië

RIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - In Brazilië zijn zeker 27 mensen om het leven gekomen na ernstige overstromingen en aardverschuivingen door aanhoudend noodweer. Dat meldde de brandweer donderdag op Twitter.

Volgens berichten in lokale media worden ongeveer twintig mensen vermist in de staat São Paulo aan de zuidoostkust van het land.

De regio rond de havenstad Santos werd dinsdag getroffen door hevig onweer. In twaalf uur tijd regende het meer dan normaal in de hele maand maart. De steden Guarujá en São Vicente werden ook zwaar getroffen. Het noodweer hield ook woensdag nog aan, maar zwakte wel iets af.

Afgelopen weekend kwamen al zeker vijf mensen om het leven bij zwaar onweer in de metropool van Rio de Janeiro.

Meer uit Buitenland

Israël neemt twee opvarenden Gaza-flotilla mee voor ondervraging

JERUZALEM (ANP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.

23 minuten geleden
Duitse defensieminister: troepenterugtrekking VS was te voorzien

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.

2 uur geleden
Bultrug Timmy vrijgelaten in de Noordzee

SKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.

3 uur geleden
Mexicaanse gouverneur stapt op na drugskartel-aanklacht in VS

CULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.

3 uur geleden
Schip met bultrug Timmy vaart na vertraging Skagerrak op

SKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.

4 uur geleden
President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

9 uur geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

9 uur geleden