Tientallen boetes voor appen achter het stuur bij politiecontrole vanuit touringcar
THOLEN - De politie controleerde woensdag 6 en donderdag 7 oktober in het kader van ‘MONO’ in de eenheid Zeeland-West-Brabant. Door gebruik te maken van een touringcar werden veel overtredingen in het verkeer waargenomen en werden tientallen automobilisten bekeurd.
Wanneer je achter het stuur zit, dan moet je maar met één ding bezig zijn: Het verkeer. Dat is de boodschap van de campagne MONO. Afgelopen week hield de politie in het kader van die campagne een grote controle. Dat deden zij niet langs de kant van de weg, maar vanuit een touringcar. Op die manier konden bestuurders die met hun telefoon achter het stuur zaten gecontroleerd en bekeurd worden.
In totaal leverde de controle in de regio Breda tientallen boetes op. Er werden ruim tachtig bekeuringen uitgeschreven voor niet-handsfree bellen. Ook werden er nog enkele boetes uitgeschreven voor te hard rijden, door rood licht rijden en geen gordel dragen.
Fietsen
De campagne MONO geldt niet alleen voor mensen die de auto pakken, maar ook voor mensen op de fiets. Ook op de fiets is het vasthouden van je telefoon verboden. Een boete voor appen achter het stuur is 340 euro. Op de fiets is dat 95 euro.
Meer uit Tholen
THOLEN - Op 9 en 10 mei openen honderden kunstenaars in heel Nederland hun atelier voor het publiek. Tijdens de vijftiende editie van het Landelijk Atelierweekend krijgen liefhebbers een uniek kijkje achter de schermen. Ook het atelier van Puck Meijer in Sint-Maartensdijk is dit weekend geopend.
3 uur geledenTHOLEN - Op zaterdag 9 mei rijden ongeveer negentig trucks over het eiland Tholen tijdens de Truckersrit. Deze rit is mede mogelijk gemaakt door verschillende middenstanders van het eiland, maar ook van daarbuiten. Transportbedrijven stellen hun wagens beschikbaar en chauffeurs mogen hun vrije zaterdag er belangeloos voor gebruiken. Vrijwilligers zijn al geruime tijd achter de schermen bezig om deze dag wederom tot een succes te maken.
1 dag geledenTHOLEN - De brandweer was woensdagmiddag gealarmeerd voor een melding van een brand in een winkel aan de Eendrachtweg in Tholen. Winkelpersoneel zag rook uit een wandcontactdoos komen en schakelde direct de stroom uit.
1 dag geledenTHOLEN - Roelof van Duijn (SGP) heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over de toegankelijkheid van het herdenkingsmonument in Tholen. Aanleiding is een rolstoelgebruiker die tijdens de Dodenherdenking het monument niet kon bereiken door de opstapjes. Daardoor kon deze persoon niet zelfstandig deelnemen aan de bloemlegging.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - Op een kruising in Sint-Annaland zijn dinsdagmiddag twee personenauto's met elkaar in botsing gekomen. Twee inzittenden kregen nekklachten en zijn gecontroleerd door ambulancepersoneel.
2 dagen geledenTHOLEN - De Dodenherdenking bij de Vossemeersepoort in Tholen kon maandagavond rekenen op een brede belangstelling van jong en oud. Tijdens de plechtigheid stonden veel inwoners en bezoekers stil bij de slachtoffers van oorlog en geweld.
3 dagen geledenTHOLEN - Zwembad De Spetter gaat naar verwachting pas tussen 17 en 20 juni weer open. Eerder was de opening uitgesteld vanwege schade aan het tegelwerk, waardoor scherpe randen waren ontstaan. Beide gemeentelijke zwembaden zouden eigenlijk vandaag tegelijk openen.
3 dagen geleden