Tientallen boetes voor appen achter het stuur bij politiecontrole vanuit touringcar
THOLEN - De politie controleerde woensdag 6 en donderdag 7 oktober in het kader van ‘MONO’ in de eenheid Zeeland-West-Brabant. Door gebruik te maken van een touringcar werden veel overtredingen in het verkeer waargenomen en werden tientallen automobilisten bekeurd.
Wanneer je achter het stuur zit, dan moet je maar met één ding bezig zijn: Het verkeer. Dat is de boodschap van de campagne MONO. Afgelopen week hield de politie in het kader van die campagne een grote controle. Dat deden zij niet langs de kant van de weg, maar vanuit een touringcar. Op die manier konden bestuurders die met hun telefoon achter het stuur zaten gecontroleerd en bekeurd worden.
In totaal leverde de controle in de regio Breda tientallen boetes op. Er werden ruim tachtig bekeuringen uitgeschreven voor niet-handsfree bellen. Ook werden er nog enkele boetes uitgeschreven voor te hard rijden, door rood licht rijden en geen gordel dragen.
Fietsen
De campagne MONO geldt niet alleen voor mensen die de auto pakken, maar ook voor mensen op de fiets. Ook op de fiets is het vasthouden van je telefoon verboden. Een boete voor appen achter het stuur is 340 euro. Op de fiets is dat 95 euro.
Meer uit Tholen
BERGEN OP ZOOM/THOLEN - De finish van de ZLM Tour komt steeds dichterbij. Om inwoners alvast warm te maken voor de internationale wielerwedstrijd zijn maandag twee wielerzuilen geplaatst aan de Gertrudisboulevard in Bergen op Zoom, de plek waar op vrijdag 4 september de derde etappe eindigt.
4 uur geledenNOORD-BRABANT - Het KNMI heeft vanaf zaterdagochtend 08:00 uur voor het midden en zuiden van het land het Nationaal Hitteplan van het RIVM geactiveerd, dit valt samen met een code geel.Dit weekeinde wordt het in de zuidelijke helft van het land op veel plaatsen tropisch warm, in het noorden wordt het beduidend minder warm. "De aanhoudende hitte kan met name voor ouderen en mensen met een kwetsbare gezondheid gevaarlijk zijn", waarschuwt het KNMI.
5 uur geledenTHOLEN - De zomervakantie begint voor scholieren in Regio Zuid met volop zon en tropische temperaturen. Vrijdag, wanneer de scholen de deuren sluiten, kan het kwik in het zuiden lokaal oplopen tot 30 graden. Ook de dagen daarna blijft het warm, al neemt later volgende week de kans op een regen- of onweersbui toe.
11 uur geledenTHOLEN - Een personenauto is donderdagochtend door een onbekende oorzaak in een sloot langs de Lorentzweg in Tholen beland. Niemand raakte gewond bij het ongeluk. Dat meldt HVZeeland.
1 dag geledenSTAVENISSE - Stavenisse maakt zich op voor een dag vol muziek, activiteiten en ontmoeting. Op zaterdag 11 juli vindt de vierde editie van de Havendag plaats, een evenement dat in korte tijd is uitgegroeid tot een vaste zomerse traditie in het dorp. De Havendag wordt georganiseerd door Joke van der Pol, voormalig beheerster van dorpshuis De Stove, samen met Cor Grijs van 't Packhuys.
1 dag geledenTHOLEN - Ada Pérez en Tim Veldman zullen op zaterdag 11 juli om 15.30 uur de bezoekers laten dromen over Europa. In het oude stadhuis van Tholen spelen zij op flauto traverso en clavecimbel muziek van de Italiaan Locatelli, de Duitser Telemann, de Brit Purcell en de Fransman Hotteterre.
1 dag geledenHALSTEREN/SCHERPENISSE - De 19-jarige jongeman uit Halsteren die afgelopen weekend om het leven kwam bij een eenzijdig ongeval in Scherpenisse, was onderweg naar huis na een feestje in Sint-Maartensdijk. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie.
2 dagen geleden