Tientallen beveiligers Trump in quarantaine na rally Tulsa
WASHINGTON (ANP) - Tientallen leden van de Amerikaanse Secret Service, de dienst die de president van de Verenigde Staten beveiligt, gaan in quarantaine. Die voorzorgsmaatregel is genomen nadat twee agenten van de Secret Service die bij de campagnebijeenkomst van president Donald Trump in Tulsa waren, positief testten op het nieuwe coronavirus. Dat meldt CNN op basis van ingewijden.
Uit een email aan Secret Service-agenten blijkt dat alle leden die Trump de komende weken vergezellen, regelmatig zullen worden getest. De tests zullen tussen 48 en 24 uur voor een dienstreis van de president plaatsvinden. Het beleid geldt minstens tot de Amerikaanse nationale feestdag 4 juli.
Maandag bleek al dat ook twee campagneleden, die bij de rally in Tulsa waren, het virus onder de leden hadden tijdens de bijeenkomst. Enkele uren voor het evenement bleek dat zes andere teamleden positief op corona waren getest. Het ging daarbij om medewerkers die voorbereidingen hadden getroffen voor de bijeenkomst.
Trump oogstte een golf van kritiek omdat hij tijdens de coronacrisis een massabijeenkomst hield. Hij vindt dergelijke manifestaties met duizenden aanhangers van groot belang bij zijn streven in november te worden herkozen. Op de rally in Tulsa droeg vrijwel niemand een mondkapje en werd er ook geen afstand gehouden. De hal was niet volledig bezet.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON/SAINT PAUL (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie begint een strafrechtelijk onderzoek naar de Democratische gouverneur van Minnesota Tim Walz. Dat melden ingewijden aan CBS News en The Washington Post. Ook de burgemeester van Minneapolis, Jacob Frey, wordt gedagvaard, aldus de ingewijden.
22 minuten geledenWASHINGTON/DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse oud-vicepremier en oud-VN-gezant Sigrid Kaag zit in een nieuw op te richten ondersteunende raad voor "vrede, stabiliteit en welvaart" in Gaza, meldt het Witte Huis vrijdagavond in een verklaring. Deze raad moet het Palestijnse overgangsbestuur en de door Trump voorgezeten vredesraad voor Gaza ondersteunen.
23 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de leden gekozen voor de internationale vredesraad die toezicht zal houden op het toekomstige overgangsbestuur in de Gazastrook. Het gaat onder meer om zijn minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, VS-gezant Steve Witkoff en Trumps schoonzoon Jared Kushner. Ook de Britse oud-premier Tony Blair zit in de raad, meldt het Witte Huis vrijdagavond.
24 minuten geledenALEPPO (ANP/AFP) - De Syrische president Ahmed al-Sharaa heeft een decreet ondertekend waarmee hij het Koerdisch de status van een nationale taal geeft. Het lijkt te gaan om een gebaar van goede wil na gevechten in de afgelopen dagen.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Het aantal doden door de Amerikaanse aanval op Venezuela is bijgesteld naar 83. Het Venezolaanse ministerie van Defensie zegt dat 47 Venezolaanse militairen zijn omgekomen en niet 23, zoals eerder werd gemeld.
3 uur geledenWASHINGTON/NUUK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij mogelijk tarieven kan opleggen aan landen die zijn beleid ten aanzien van Groenland niet steunen. Hij wil dat het eiland bij de Verenigde Staten gaat horen.
8 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.
9 uur geleden