Tientallen arrestaties in Amsterdam rond pro-Palestijns protest
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft in de omgeving van de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam-Zuidoost donderdagavond zo'n dertig mensen opgepakt. Volgens een politiewoordvoerster zijn ze aangehouden voor verstoring van de openbare orde en voor vuurwerkbezit.
Pro-Palestijnse betogers wilden bij het voetbalstadion demonstreren tegen de komst van de Israëlische club Maccabi Tel Aviv, die donderdagavond in Amsterdam tegen Ajax speelt. Om ongeregeldheden te voorkomen, had burgemeester Femke Halsema het protest verplaatst naar het Anton de Komplein, 1 kilometer van de ArenA vandaan.
De groep van zo'n tweehonderd mensen had zich daar uiteindelijk wel verzameld, maar trok daarna toch in de richting van de ArenA. Daar werden ze tegengehouden door de mobiele eenheid. Op het Bijlmerplein werd onder meer vuurwerk afgestoken. Ook werd 'free, free Palestine' gescandeerd. Later viel de groep uiteen. Inmiddels is het rustig.
Eerder donderdag stonden er honderden Israëlische voetbalfans op de Dam. De politie hield daar ruim tien mensen aan.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag dertig jaar cel geëist tegen Rafik A. voor foltering, marteling, seksueel geweld en verkrachting in zijn vaderland Syrië in 2013 en 2014. "Het is niet te bevatten wat voor impact deze gruwelijkheden op de slachtoffers hebben", zei de officier van justitie.
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat zich inzetten voor goedkopere treintickets buiten de spits. Dat wil premier Rob Jetten "voor de komende zomermaanden", zei hij in het debat over compenserende maatregelen voor de hoge energieprijzen. Het voorstel voor zo'n lager tarief werd eerder in het debat gedaan door GroenLinks-PvdA. Bronnen zeiden eerder al tegen diverse media dat het kabinet welwillend tegenover het idee stond.
1 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De gemeente Wijdemeren stelt de opvang van asielzoekers in het leegstaande gemeentehuis in Loosdrecht uit omdat er niet genoeg politiecapaciteit is. Eerder woensdag zei opvangorgaan COA nog dat de eerste van 110 mensen er nog dezelfde dag naartoe zouden worden gebracht. Maar na nieuw overleg tussen gemeente, politie en Openbaar Ministerie werd geconcludeerd dat de politie de veiligheid niet kan garanderen.
1 uur geledenEPE (ANP) - In het Fletcher Hotel in Epe zitten nog altijd ruim tweehonderd asielzoekers gehuisvest, zegt directeur Rob Hermans van de hotelketen. Woensdag is de deadline verstreken die de gemeente Epe heeft gesteld aan het opvangorgaan COA. De organisatie moet 63.480 euro per dag betalen zolang er nog asielzoekers in het hotel zitten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een standaardverzoek bij de rechter om de zogeheten schijnerkenning van een kind ongedaan te maken, wordt in april getest. De Immigratie- en Naturalisatiedienst en het Openbaar Ministerie dienen deze maand drie van die verzoeken in bij een civiele rechter om te zien of ze standhouden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft drie mannen veroordeeld tot celstraffen voor betrokkenheid bij de ernstige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. De mannen hebben zich volgens de rechtbank schuldig gemaakt aan openlijke geweldpleging. Een van hen was betrokken bij het omverwerpen van een in brand gestoken politieauto, meldt het Openbaar Ministerie.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een interview donderdag van studenten met Tom Van Grieken, de voorzitter van de Belgische partij Vlaams Belang, op de Universiteit van Amsterdam (UvA) is afgelast, meldt het universiteitsmedium Folia. Reden zou zijn dat de veiligheid van de politicus niet kan worden gewaarborgd.
5 uur geleden